Když přitažlivost selže

První kniha trilogie Maríd Audran. V dekadentním světě laciných potěšení a snadné smrti si Maríd Audran dokázal udržet nezávislost a identitu. Ale i on, jako všechno ostatní v Budajínu, se dá koupit… za jistou cenu. Neboť ulicemi dekadentního arabského ghetta se potuluje nový zabiják, šílenec s pirátskými osobními moduly od Jamese Bonda až po sadistického rozparovače chána. A Maríd Audran dostane nabídku, kterou nelze odmítnout. „Kmotr“ zločinu v Budajínu, dvě stě let starý Friedlander bej, se rozhodne učinit Marída vykonavatelem své pomsty. Ale dříve, než se utká s nejpsychopa­tičtějším z vrahů, co kdy země nosila, musí Maríd podstoupit velice složitý chirurgický zákrok, při kterém jsou mu voperovány nejdokonalejší elektronické implantáty. Když přitažlivost selže je kniha drsná, divoká a nezapomenutelná. Jeden z největších talentů sci-fi vytvořil detektivní příběh plný napětí, násilí a překvapení odehrávající se v šíleném světě blízké budoucnosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/41_/41104/kdyz-pritazlivost-selze-41104.jpg 428

Maríd Audran (1.)

When Gravity Fails (1986)

Sci-fi
Vydáno:, Polaris

Kniha Když přitažlivost selže

Magnat
02.11.2016

Taková popcornová záležitost - narozdíl třeba od Neuromancera. Nepříliš bezpečné město kdesi na Arabském poloostrově a v něm Maríd Audran snažíc se chytit vraha. Skláním se před fantazií autora, který napsal knihu už v roce 1986.

Ivan F
28.10.2015

Už v roku 1986 nás autor varoval pred arabmi. No a dnes sme toho svedkami.

tsal
24.02.2013

Přitažlivost konečně naplnila má očekávání, která ve mně rašila již od první zmínky o existenci Neuromancera. Zatímco ale ten ve mně zanechal spíše zklámání, Přitažlivost se mi okamžitě zalíbila. Důvod je jednoduchý. Jako technický antitalent příliš neoceňuji dlouhé a složité pasáže o kdejakých zařízeních a snaha porozumět alespoň tomu důležitému mě odváděla od zbytku knihy. Effinger ale do detailů nezachází. Prostě před vás jen prskne základní vysvětlení, s nímž bez problémů přežijete do konce knihy, a pak už se soustředí na vykreslení úžasného prostředí toho nejhoršího z arabských zemí budocnousti a detektiva, který sám nevylepšen bojuje proti lidem, jež se v okamžiku mohou naučit jakékoliv schopnosti.

kyberpunk

George Alec Effinger