Magdyla.8 Magdyla.8 komentáře u knih

Karlík a továrna na čokoládu Karlík a továrna na čokoládu Roald Dahl

Karlík je naprostá klasika a oddechovka na jeden den. Příběh plný samých čokolád a dalších různých dobrot neomrzí nikoho. :)

19.08.2018 4 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Tak to byla skvělá jízda na opuštěný Černochův ostrov. Je to má první kniha od Christie a myslím, že si od ní přečtu nejspíše všechny hned jak to půjde. Děj byl svižný a stručný, žádná zbytečná omáčka kolem, dobře se četl a závěr jak se patří překvapivý a nečekaný. Doporučuji! Skvělá záhadná detektivka.

18.08.2018 5 z 5

Dopisy na konec světa Dopisy na konec světa Ava Dellaira

Mám rozpolcené pocity z této knihy. Předávala nám důležité poselství ohledně ztráty blízkého člověka, jak je to těžké a překonat něco takového zabere spoustu času a hlavně neztratit přitom sám sebe. Citáty v knize jsou zajímavé a na zamyšlení. Na druhou stranu mi hlavní hrdinka na svůj věk připadala celkem naivní, slepě důvěřovala a věřila všemu co ji její starší sestra řekla. Nejspíš to tak mělo být, ale mě tam stále něco chybělo.

16.08.2018 2 z 5

Probuzení Simona Spiera Probuzení Simona Spiera Becky Albertalli

Kdybych měla více času, tak bych knihu přečetla za den. Zajímavé čtení o mladém klukovi, co se pomalu zamilovává. Nevadilo mi ani téma gay a obdivuji autorku, že se s tímhle tématem velmi elegantně poprala. Stále dokola jsem přemítala kdo je Blue a na konci jsem už jen fandila Simonovi, aby to zjistil a byl šťastný. Velmi dobrá kniha :)

12.08.2018 5 z 5

Alenčina dobrodružství v říši divů Alenčina dobrodružství v říši divů Lewis Carroll (p)

Alenka je pěkné povídání o snech a fantazii. Četlo se to trochu hůře, ale i tak to byla pěkná knížka

31.07.2018 3 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Vyrazilo mi dech, když jsem zjistila, že tahle autorka napsala Stmíváni. Hostitele řadím mezi své nejoblíbenější knihy. Pohltil mne hned od začátku (neodradilo mě ani hodně stran), líbila se mi síla hlavní hrdinky, námět na invazi s dušemi lidí. Přečtěte si sami a uvidíte... za mě parádní!

28.07.2018 5 z 5

Krásná katastrofa Krásná katastrofa Jamie McGuire

Zajímavý příběh dvou různých lidí. Místy to bylo trochu kýčovité a přeslazené, ale přesto oddechovka jak má být.

28.07.2018 3 z 5

Slepí ptáci Slepí ptáci Ursula Poznanski

Měla jsem z příběhu husí kůži. Bylo to propracované akorát, že to byla má první kniha od autorky a byly tam odkazy na minulou knihu tak mi to místy nedávalo smysl. Těším se na další příběhy.

28.07.2018 2 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Je to pěkný příběh o lásce, upřímnosti, bolesti a životě. Ale mě v příběhu stále něco chybělo a chování hlavní hrdinky bylo místy sobecké a výbušné.

27.07.2018 2 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Jsem rada, že někdo popsal příběh (podle všeho) o největší námořní katastrofě. Nevěděla jsem o tom a myslím, že ani většina lidí. Cestování za vysněnou svobodou je popsáno velmi realisticky, každá z postav prožívá něco jiného, každý jinak smýšlí nebo skrývá tajemství. U mě se to neobešlo bez slz a doporučuji knihu každému, abychom si uvědomili, jak se (zatím) máme skvěle.

22.07.2018 5 z 5

Včelí královna Včelí královna Laura Ruby

Spíše taková fantasy zasazena do jiného světa. Příběh mě nějak nezlákal, bylo to velmi zvláštní až takové utažené za vlasy, jak jsou všichni posedlí krásou.

15.07.2018 odpad!

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Kniha neurazí, ale ani nenadchne. Sice nebyla od Greena, ale první povídka se mi líbila nejvíc, příběhy plynule na sebe navazovaly, stále se někde objevoval podivín celý zabalený v alobalu, šťastné zakončení, zkrátka krásná vánoční romance.

13.07.2018 2 z 5

Králova klec Králova klec Victoria Aveyard

Kniha by klidne mohla byt kratší. Oproti předešlym dilum nechybelo dost akce, bitev, krve.. což bylo fajn zpestření. Uryvky z pohledu jinych lidi byli taky příjemna změna, ale čekala bych že takova Evangelina, která byla drsná a tvrdá na pohled bude i ve své mysli. Což se nepotvrdilo. Podle meho příběh mohl skončit tímto třetím dilem a nemusel by se zbytečně natahovat.

10.07.2018 2 z 5

Křišťálový meč Křišťálový meč Victoria Aveyard

Tak druhý díl byl slabší než první, klasická prostřední knížka série. Stále mi tam něco v příběhu chybělo, hrdinové neměli šťávu, stále se někde cestuje a většina pomalu ani neví kam. No, no .. třetí díl si přečtu už jen ze zvědavosti.

04.07.2018 1 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Nový fantasy příběh rodů Rudých a Stříbrných mě dostal. Příběh měl spád, plno nenávisti a akcí. Občas se dalo předvídat, co se bude dít. Bylo to místy podobné knihám, které mají stejný příběh. Všechny zachrání obyčejná holka, která netuší, že má velkou moc. Nicméně je příběh zajímavý a určitě si přečtu pokračování

22.05.2018 3 z 5

Samotáři Samotáři Lex Thomas

Ocenila bych pokračování této knížky o přežití. Byla velmi čtivá a napínavá až do konce. Pozorovat mladé teenagery na střední kole, jak se pomalu proměňují ve zvířata a bojují o jídlo mě neskutečně uchvátilo. Příběh je velmi reálný a zajímal by mě jeho konec.

13.05.2018 4 z 5

Chvíle před koncem Chvíle před koncem Lauren Oliver

Velmi zajímavá kniha svým dějem. Kde se hlavní hrdinka octne den co den ve stejné rutinně a přemýšlí nad svým životem a co by mohla udělat jinak či změnit. Konec byl překvapivý, ale nejspíš nebylo jiné cesty.

13.05.2018 4 z 5

Vánoční zázrak Vánoční zázrak Jay Asher

Příjemný a dojemný příběh o lásce na dálku. Kniha má zajímavý obal i stránky, které jsou celé poseté hvězdičkami. Oddechové čtení

13.05.2018 3 z 5

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Kniha se četla snadno a lehce,jak už to u téhle autorky bývá. Ale příběh byl zvláštní. Do poloviny knihy se řeší jen jedna ze sester - Cat a potom se po ní slehne zem. Chybělo tomu trochu šťávy do příběhu.

29.04.2018 3 z 5

Tíha vesmíru Tíha vesmíru Jennifer Niven

Nemohla jsem se do knihy začíst. Některé pasáže, kdy se hrdinové stále dokola litují mi už přišli příliš. Teenagerská lovestory je milá a neurazí, ale i přesto mi tam stále něco chybělo.

22.04.2018 3 z 5