madem madem komentáře u knih

Moje rodinná kuchařka  (z produkce “Jamie Oliver`s FOOD Tube”) Moje rodinná kuchařka (z produkce “Jamie Oliver`s FOOD Tube”) Kerryann Dunlop

Kniha je veselá a velmi barevná. Což jsou i recepty. Ingredience se většinou dají sehnat, což u jiných cizích kuchařek mám někdy problém. Spíše mě zaráží množství osob, pro které recepty jsou. Není problém pro 8, 10osob. Autorka to myslí tak, že uvaří ve velkém a polovinu zamrazí pro příště. Kniha je propracovaná a dobře se podle ní vaří.

29.10.2021 4 z 5

Odpusť, Natašo! Odpusť, Natašo! Sergej K. Dakov (p)

Příběh je velmi silný. Malý sirotek, dětské domovy, výslechy, ...
Místy však vypravěčsky nesedí.

22.10.2021 4 z 5

Nadace a Říše Nadace a Říše Isaac Asimov

Po skvělém prvním dílu jsem nadšeně sáhla po druhém a opět jsem ho zhltla jedním dechem. Skvělé pokračování.

27.09.2021 4 z 5

Liána smrti Liána smrti Jarmila Loukotková

Kniha je svižná, děj odsýpá, občas se najde i vtip. Od autorky jsem četla jen historické romány a nepovedenou knihu Lhůta prošla. Liána mě velmi mile překvapila.

17.08.2021 4 z 5

Rytířská jízda Jana z Michalovic Rytířská jízda Jana z Michalovic Alexej Pludek

Příběh mladého panoše není nijak zajímavý, ano, nebyla to lehká doba, ale v knize nejsou žádné zvraty, děj téměř neplyne. A jazyk je rádoby starý, ale hodně těžce se dnes čte.

30.06.2021 2 z 5

Pro mě nejslabší z celé série. Nápad se vybil v prvním dílu, tak se dál jen popisuje, co se vlastně děje otcům na mateřské.

30.01.2021 3 z 5

Na vlnách odvahy a dobrodružství Na vlnách odvahy a dobrodružství Otakar Batlička

Povídky nejsou dlouhé, vždy skěle gradují a často je konec překvapivý. Vždy jsou to uvěřitelné příběhy. Za mě vede Tichá noc, Na vlně 57 metrů.

19.08.2020 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Knížka by si svým zpracováním zasloužila i více hvězdiček, ale přiznávám se k neobjektivnímu hodnocení. Prostě mě mrzí ten konec a tak to srážím za to.
Oceňuji nastudování, mnohovrstevnatost děje, spád a tempo knihy, ale ten konec se mi prostě nelíbí.

30.06.2020 3 z 5

Doma lidé umírají Doma lidé umírají Jarmila Loukotková

Vím, že starověk nebyl nikdy moc veselý. Ale tahle knížka předčila moje očekávání. Autorka s hrdiny své knihy vůbec nemaže a dobře neskončí téměř nikdo.

24.03.2020 3 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Na první díl to nemá. Je pomalejší rozjezd, ale ten konec je naprosto famózní.

18.03.2020 4 z 5

Pro mě nejslabší kniha od autora. Je to pár skvělých nápadů roztažených do celé knihy. Kdyby to bylo jen pár stránek a celá kniha tak nabitá, tak super, ale takhle ne.

13.03.2020 3 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Dost dlouho jsem si během četby myslela, že autor vyměkl a že kvality předchozích dílů nedosáhne. Ale ne. Jen se děj rozjíždí pomaleji. Až to bouchne. Moc děkuji, fakt jsem se nasmála.

09.03.2020 4 z 5

Pár kroků vpřed Pár kroků vpřed Graeme Simsion

Přijde mi, že poslední dobou jde do Santiaga kde kdo. Dokonce i moje sousedka, co normálně neujde 10km, tam došla. Přesto mě žádný poutník neoslovil, jako tato kniha. Píšou jí manželé a každý vypráví cestu z pohledu svého hrdiny. Střídá se tak Martin a Zoe a každý začal cestu z jiného důvodu, každý jinak bojuje s náročností cesty.
Pokud se i já rozhodnu vyrazit do Santiaga, znova si ji přečtu. Věřím, že by mě dobře připravila na to, co čekat.

29.01.2020 5 z 5

Projekt potomek Projekt potomek Graeme Simsion

V Projektu manželka jsme poznali Dona Tillmana, systematického vědce, který měl celý život, každý den přesně naplánován. Nyní bydlí s Rosií v Americe. Rosie otěhotní a Don šílí. Čekala bych, že bude dál postupovat podle plánu. On si ho i stanoví, ale upouští od něj a přestává být Donem. Tudíž přestává být zábava, spíše mu vše vychází díky štěstí a kniha tak ztrácí své kouzlo.

29.01.2020 3 z 5

Sezdány válkou Sezdány válkou Soraya M. Lane

Na začátku knihy jsem byla potěšena. Přišlo mi, že autorka něco nastudovala o druhé světové válce, vzdělávání zdravotních sester. Vše vypadalo nadějně.
Pak přišel přesun na bojiště v Normandii. Najednou už nešlo o válku a boj,ale o to, kdo první si urve ženicha.
Kniha sklouzla do červené knihovničky a zpět nahoru se již nedostala.

29.01.2020 1 z 5

Můj rok s inženýrem Můj rok s inženýrem Barbora Černohlávková Večeřová

Chvílemi jsem se hodně nasmála. Při vybírání správných ponožek, při úklidu okolo domu, při rozpisu dětských aktivit na celý týden, ...
Pak si jen říkám, zda je to všude takové.

17.09.2019 4 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Dlouho jsem nechápala, jak se hodí King a J. F. Kennedy. Knížku jsem jen okoukávala a nakonec jsem si ji vypůjčila. A pak jsem to pochopila. Vše skvěle zapadá. Některé věci jsem už poznávala z Temné věže, některé byly pro mě nové.

03.07.2019 4 z 5

Kuchařka pro teenagery Kuchařka pro teenagery Julie Kučerovská

Škoda, že jsme se nepotkaly dříve. Klidně bych se na této knize učila vařit.

21.05.2019 4 z 5

Do švestek jsme doma Do švestek jsme doma Martin Nekola

Kniha je skvělá zvlášť pro ty, kteří nevědí o dané době nic. Vše vysvětluje tak, aby všichni pochopili. Jaký jsme mohli mít život, jak málo stačilo ke změně, jak bylo těžké mít a vychovávat děti v utečeneckých táborech, v exilu,….

10.04.2019 5 z 5

Trosečník sibiřský Trosečník sibiřský Světlana Glaserová

Tři body jsou za práci, kterou si autorka dala při sepsání a přepsání tatínkových vzpomínek. V každé rodině jsou příběhy starší generace, o kterých se ví. Často jsou to velmi silné, emotivní příběhy. Ne všechny rodiny si dají práci při zachování těchto příběhů. To oceňuji.
Bohužel ne všechny příběhy jsou přenosné, a proto nemůžu hodnotit lépe.

30.03.2019 3 z 5