madem

Slepičí polévka pro křesťanskou dušiSlepičí polévka pro křesťanskou dušiJack Canfield

Před vánocemi skončil člen mé rodiny na jipce s covidem. Nemůžete za ním, nikdo nic neví a neřekne. Ohromil mě strach a smutek. Pak se mi dostala do ruky tato knížka, ne nestal se zázrak, jen mi pomohla dostat to trápení ven. Jen jsem se začetla, už mi tekly slzy. Bylo to tak osvobozující.
Příběh za příběhem mi bylo lépe.

Deník knihkupceDeník knihkupceShaun Bythell

Po přečtení divných hlášek jsem čekala, že dělat v knihkupectví bude sranda. Tato knížka mě vyvedla z omylu. I když jsou zábavné momenty, většinou je to tvrdý boj se zákazníky, dodavateli knih, i s Amazonem.

SlaďákSlaďákPhilippa Rice

Netušila jsem, že existují i takovéto komiksy. Dva až tři obrázky dokážou říci takovou pravdu. Milé a přitom jasně ukazující vývoj jednoho vztahu. Chci pokračování!!!
Chci vědět, co bude dál.

Slepičí polévka pro duši matkySlepičí polévka pro duši matkyJack Canfield

Tak krásné příběhy, až si říkáte, zda se opravdu staly. Tak jemné a přitom silné.

Krkavčí matka?Krkavčí matka?Veronika Hurdová

Myšlenky dobré, ale kdyby toho bylo 2 -3x tolik. Schválně jsem se koukla na blog, který jsem před tím neznala, a zjistila, že tam je mnohem a mnohem více lepších myšlenek.

Potíže v zálivu PollensaPotíže v zálivu PollensaAgatha Christie

Kniha povídek s více detektivy. Můj problém je, že mi nikdy nesedl Parker Pyne, takže za jeho povídky nemůžu dát více.

30.12.2020

Keto dobroty sladkosti a pečivo při nízkosacharidových režimechKeto dobroty sladkosti a pečivo při nízkosacharidových režimechUrvashi Pitre

Kniha je krásná na pohled, nádherné obrázky. Bohužel se z ní nedá moc péct. Sladidlo konkrétní značky (jiné autorka nedoporučuje) prostě neseženu.

15.12.2020

PolévkováníPolévkováníAlison Velázquez

Polévky nejsou totéž co smothie. A v této knize je hodně receptů, kdy se rozmixuje ovoce, zelenina a salát a vydává se to za polévku. Což pro mě polévka není. A taky mi vadí, že se vše má rozmixovat. Pokud to neuděláte, tak některé polévky dopadnou lépe. Oceňuji zajímavé kombinace zeleniny a koření, jiné mi přijdou hodně zběsilé, že nemám chuť to ani zkusit (jablko a pastiňák, artyčok a bazalka). A ne všechny ingredience se dají sehnat.

15.12.2020

Low Carb Nízkosacharidová video KuchařkaLow Carb Nízkosacharidová video KuchařkaPavla Matašovská

Kniha je zajímavá tím, že u každého receptu je kód, který po načtení ukáže na netu video, jak dané jídlo uvařit. Jednotlivé recepty, ale často nejsou až tak úžasné.

Fit Recepty 2Fit Recepty 2Lucia Wagnerová

O trochu lepší než 1. díl. Ale stále mi nepřijde, že by se zde nějak úžasně vařilo. U některých věcí je i vidět, že nedrží pohromadě (str. 47 - borůvkový moučník, str. 160 - tvarohovo kokosový koláč).

Fit Recepty 1Fit Recepty 1Lucia Wagnerová

U kuchařky čekám, že mě zlepší ve vaření. Tato knížka má recepty tipu: nakrájíme jablko a namažeme arašídovým máslem (str. 30), nebo smícháme tvaroh vejce, ochutíme a upečeme (str. 130). To pro mě není vaření.

07.12.2020

WHOLE30 – průvodce zdravotním restartem, který vám přinese svobodu v jídleWHOLE30 – průvodce zdravotním restartem, který vám přinese svobodu v jídleDallas Hartwig

Nesouhlasím s myšlenkou tohoto 30denního programu, ale oceňuji na knize, že je dobře zpracovaná, zní velmi nadšeně a pozitivně.
Jednotlivé recepty mě často přišly nepoužitelné, ale spíše mě zaujaly některé kombinace potravin.

07.12.2020

Liduška a její štěstíLiduška a její štěstíBessie Marchant

Kniha vyšla v originále v roce 1928, dnes je komické jí číst. Je to starým jazykem, ale i tehdejšími názory:" ...černoši jsou leniví, bez iniciativi a podnikavosti. ..."
Jinak je to velmi sladký románek o tom, jak chudá dívka ke štěstí přišla.

25.11.2020

Královské vraždyKrálovské vraždyJ. Plaidy (pseudonym)

Jako obvykle, kniha ani nenadchla, ani nezklamala. Vím, co od autorky dostanu. Historie s lehkou pikantností.

25.11.2020

Kuchařka oblíbených receptů našich čtenářůKuchařka oblíbených receptů našich čtenářůIrena Tatíčková

Dětské recepty psané dětmi. Dezerty z Pribináčků a piškotů.

CestyCestyMichael Crichton

Vlastní životopis autora. Spíše jen jednotlivé zážitky než ucelené vyprávění. Autor měl hodně, hodně pestrý život a díky tomu jsem pochopila lépe některé jeho knihy.

Cesta zpátkyCesta zpátkyErich Maria Remarque

Skončila válka a pár kamarádů se vrací domů. Jsou plni naděje a očekávání nových zítřků. Vše mizí a nastane syrová skutečnost a málokterý z nich najde svoje místo.

26.10.2020

Šetřme časem! rychločtení - rychlostudiumŠetřme časem! rychločtení - rychlostudiumDavid Gruber

Jediné o čem ta kniha je, jak se naučit rychle číst daný text. Pomůžou vám cvičení a připravené texty.

Žena: Jak (ne)zvládnout životŽena: Jak (ne)zvládnout životErma Bombeck

Kniha má dvě části:
Tráva nad septikem a domácí rádce tety Ermy. Ta první část mě dost dostala, smála jsem se téměř všemu, i vývoji v životě. Druhá část je pouze o tom, že Erma četla knihy s návody a podle toho se řídila. Byla na tom ještě hůře a tak začala číst jinou knihu s návodem, jak lépe žít a zase a zase. Celý rok, každý týden jedna kniha. To už bylo chvílemi nad mé síly.

Plyšová vešPlyšová vešHana Hlavínová

Kniha plyne hezky pomalu. Jak uspořádat malou svatbu, zařídit si byt a sestěhovat se. Pokračuje těhotenstvím a porodem. Staví se ke všemu pozitivně, ale ne násilně.
Milé a příjemné posezení na jedno odpoledne.

Mars a Venuše v ložniciMars a Venuše v ložniciJohn Gray

Všichni už víme, že muž a žena mají jiné představy o lásce i sexu. Ženy chtějí delší předehry a muži jdou hned na věc. To je jediná myšlenka této knihy. Zaplnit touto jedinou myšlenkou 171 stran, to je umění. :)

26.09.2020

Na vlnách odvahy a dobrodružstvíNa vlnách odvahy a dobrodružstvíOtakar Batlička

Povídky nejsou dlouhé, vždy skěle gradují a často je konec překvapivý. Vždy jsou to uvěřitelné příběhy. Za mě vede Tichá noc, Na vlně 57 metrů.

19.08.2020

SrdceSrdceEdmondo de Amicis

Kniha, na které jsem vyrostla. Nyní jsem si ji po letech koupila v antikvariátu, že si ji zkusím znova přečíst. Bude fungovat stejně jako kdysi?
Rozesmála, rozbrečela, rozněžnila mě, ale jinak než v dětství. Je hodně naivní, ale stále krásná.

19.08.2020

Žítkovské bohyněŽítkovské bohyněKateřina Tučková

Knížka by si svým zpracováním zasloužila i více hvězdiček, ale přiznávám se k neobjektivnímu hodnocení. Prostě mě mrzí ten konec a tak to srážím za to.
Oceňuji nastudování, mnohovrstevnatost děje, spád a tempo knihy, ale ten konec se mi prostě nelíbí.

30.06.2020

Úzkosti a jejich lidéÚzkosti a jejich lidéFredrik Backman

Po každé knize od autora si myslím, že jsem četlo to nejlepší a pak přijde další kniha je je ještě lepší.
Úzkostem bych dala i 6 hvězdiček, kdyby to šlo.
Není to kniha o úzkostech, ale hlavně o lásce a jejích podobách. Milují všichni, jen chvíli trvá, než se jejich láska projeví.

30.06.2020

19451945William R. Forstchen

Nápad je skvělý, ale jsou chvíle, kdy knize přestanete věřit. Neboť člověk obvinění ze špionáže je přijat k prezidentovi a ten mu uvěří. A samotný útok mi přišel hodně scifi.

17.06.2020

Štěstí, neštěstí, láska, pěstounstvíŠtěstí, neštěstí, láska, pěstounstvíDenisa Prošková

Jediná výtka k této knize je, že je příliš úzká. Pro mě hodně silné svědectví nejen Vlasty Kršňákové, ale i autorky. Dalším plusem jsou úryvky o Rút Hejzlarové - znám jedno z jejích dětí.
Knížka kterou jsem přečetla během chvilky, ale dlouho na ní budu myslet.

My dokonaléMy dokonaléKlára Mandausová

První povídky byla skvělá, tak jsem se naladila. Druhá mi nesedla. A tak nahoru a dolů to šlo celou knihu. U některých jsem smíchy brečela, jiné se se mnou míjely.

Alžběta RakouskáAlžběta RakouskáKarel Tschupik

Zajímavější než o čem je kniha (životopis rakouské císařovny je velmi známý) je pro mě jazyk první republiky a překlady názvů. Například císařovna je Zizi a ne Sisi, jsou jiné názvy měst. Občas mě zarazil i slovosled.
Jinak kniha nic nedává, jen takové odlehnutí, jak se psalo dříve.

13.05.2020

Biografie v péči o senioryBiografie v péči o senioryEva Procházková

Autorka by chtěla prostřednictvím knihy vzdělat co nejširší část pečujících o seniory v technice biografie. Bohužel kniha je podle mě napsána zbytečně odborně a složitě. Ani použité obrázky a grafy nepomáhají.
Kniha je tak spíše vhodná pro někoho, kdo se o danou techniku zajímá a zvažuje kurz či stáž.

12.05.2020