Královna diamantů

Královna diamantů https://www.databazeknih.cz/img/books/68_/68226/kralovna-diamantu-68226.jpg 4 33 6

Slavná aféra s diamantovým náhrdelníkem otřásla francouzským trůnem a uspíšila revoluci, která Ludvíka XVI. a Marii Antoinettu přivedla na popraviště. Otázkou je, jak mohla být tak neskutečně odvážná a složitá intrika vůbec zdárně provedena. Jak mohl být francouzský princ a kardinál tak důvěřivý a neprohlédnout roli, která mu byla přisouzena? Jak mohl někdo drzé ale bezvýznamné ženě svěřit šperk představující nesmírné jmění? Kdo celé spiknutí zosnoval? Jean Plaidy nabízí vysvětlení opřené o její hlubokou znalost historie a psychologie v napínavém romantickém příběhu.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Baronet

Queen of diamonds , 1995

madem
07.12.2023 2 z 5

Ilumináti chtějí revoluci. Proto vznikla aféra s náhrdelníkem. Pak byla revoluce. Přijde mi to hodně přitažené za vlasy.

Vendelín2000
30.08.2015 3 z 5

Velmi pěkné, tenhle pohled na kauzu s diamantovým náhrdelníkem se mi moc líbil. Starý případ v novém kabátě. Doporučuji :)

jaja1989
27.05.2014 2 z 5

napinave a zajimave cteni bohuzel nekonci happy endem

soukroma
08.07.2013 5 z 5

Velmi pěkné čtení, napínavé až neuvěřitelné. Role hraběte Cagliostra v celém příběhu je úžasná, byť hlavní hrdinové dotáhnou svůj historický podvod téměř k dokonalosti sami. Autorka tento příběh napsala už před půl stoletím, takže na její rané dílo je to velmi slušný počin - některé další knihy zejména z anglické historie jsou mnohem méně čtivé a zábavné.

ERIK 2
15.06.2013 5 z 5

No táto kniha je prostě jednička skláním poklonu před autorkou i před Marii Antoinettou

Šmerka
20.12.2011 4 z 5

Zde je opravdu výborně popsaná aféra s náhrdělníkem