madem Online madem komentáře u knih

Vypadlá z hnízda Vypadlá z hnízda Clotilde Noël

Paní popisuje několikaletý proces adopce holčičky s postiženým. Mě by však zajímalo, co bylo dál. Jak to zvládalo jejich 6 dětí.

06.07.2023 3 z 5

Král z Luxoru Král z Luxoru Philipp Vandenberg

četla jsem už od autora asi dvě knížky o hledání hrobek. Říkala jsem si, že mě nemůže už nic překvapit. Ale narazila jsem na nejlepší (pro mě) knihu autora.
Skvěle zpracované téma. Naprosto mě to nadchlo.

25.06.2023 5 z 5

Odlévač zrcadel Odlévač zrcadel Philipp Vandenberg

(SPOILER) Hodně postav, střídání států, rychlé zvraty - to mě nadchlo.
Ale pak mě to zarazilo: Napsal někdy autor knihu, která dobře skončí?
Přečetla jsem od něj hodně a teprve s touto knihou mi došlo, že všechny končí zle. Trošku mi to začíná vadit.

25.06.2023 4 z 5

Pompejan Pompejan Philipp Vandenberg

Po několik soudobých knihách autora jsem našla tuto a je to lahůdka. Četla se sama.

25.06.2023 5 z 5

Krédo pro třetí tisíciletí Krédo pro třetí tisíciletí Colleen McCullough

Autorku jsem znala pouze dílo Ptáci v trní. Pak jsem ji objevila znovu díky antickým románům - ty jsou skvělé. Když jsem pak ve výprodeji viděla další knížku, hned jsem po ní šla. Nezklamala, i když ...
Ten začátek je trochu vlažný.
Pak se vše rozjíždí a konec mě vážně dostal.

22.06.2023 4 z 5

Jeden mrtvý navíc Jeden mrtvý navíc Ellis Peters (p)

Pro mě první setkání s bratrem Cadfaelem. Dost dlouho mi trvalo, než jsem se začetla. Ztrácela jsem se i v tak jednoduchém ději. Prostě mi nesedl styl vyprávění. Pak se to zlomilo a konec mi rychle utekl.

07.05.2023 3 z 5

Drahá Silvie Drahá Silvie Dawn French

(SPOILER) Strašně dlouho mi trvalo, než jsem se začetla, vzdávala jsem to. Po půl roce stálých začátků to přišlo. Najednou jsem byla v půlce. A stránky utíkaly. Docházelo mi, že se asi neprobudí, že to není veselé a pozitivní.
A tak po půl roce jsem ji během hodiny dočetla. Knížka mě dostala. Hodně zajímavá zápletka i rozuzlení.

05.05.2023 4 z 5

Ruská sekce Ruská sekce John le Carré (p)

Miluji knihy od Forsytha a tak, když jsem se dočetla, že knihy od le Carré jsou podobné, tak jsem si řekla, že to zkusím. Ale asi jsem sáhla po špatném kousku. Naprosto mi chybělo to napětí. Vypravěč vám už od začátku knihy říká: "kdybych si býval všiml toho a toho ..." nebo "už tehdy bylo znát, že ..." Takže když po 330 stránkách konečně zvrat přijde, tak necítíte ono příjemné mravenčení, ale velkou úlevu, že jste se konečně dočkali. Aha, ono je to takhle.

12.01.2023 3 z 5

Osamělý střelec Osamělý střelec John Grisham

Miluji starší knížky autora, u několika novějších jsem se dost spálila. Tady přeci jen je závan starého známého dobrého. Ale i přesto se mi nechce věřit, že to tak může fungovat.
Tak nějak chci věřit, že svět je dobrý a pár zlých lidí jsou výjimky. Tato knížka mi ukazuje svět obráceně. Svět je zlý, jen osamělý střelec s pár kamarády to drží.

17.12.2022 4 z 5

Jak přežít první (k)rok Jak přežít první (k)rok kolektiv autorů

Kniha je v mnoha ohledech velmi dobrá a dobře zpracovaná. Bohužel mi přijde název zavádějící. Většina příběhů už má první roky za sebou a nebyla zrovna dobré. Teprve, když jsou na dně a setkají se s pracovnicemi neziskovky, tak jdou nahoru a začínají správně. Ocenila bych tak skutečně publikaci, co dělat, když dělám skutečně první krok.

09.12.2022 3 z 5

Střízlivě, většinou vesele Střízlivě, většinou vesele Karel Nešpor

Rádoby vtipné historky o abstinujících přátelích. Občas vtipné, občas úplně mimo. Někdy jsem už přemýšlela o panu Nešporovi a duševním zdraví.
Pravdou je, že bych nechtěla být takto léčena, takže raději nepít.

09.12.2022 2 z 5

Aby život nebolel Aby život nebolel Lucie Suchá Groverová

Nemůžu dát hvězdičky, nedočetla jsem. A některé pasáže ani nepochopila.

09.12.2022

Líná máma - Jak rozvíjet dítě hrou Líná máma - Jak rozvíjet dítě hrou Anna Bykova

Prvním díl mě zaujal, tak jsem se vrhla na další. Druhý mi však přišel na myšlenku slabší. Samé odsuzování didaktických hraček, rozvrh aktivit, rozvíjejících cvičení. Ano, chápu, zřejmě existují ambiciózní matky, které chtějí, aby jejich dítě mluvilo v roce a ve dvou četlo a udělají pro to maximum. Postavit však knihu na tom, že mnohé aktivity odsoudím, mi přijde fér. Sama autorka pak přiznává, že s prvním byla také onou dokonalou, s druhým už ne. Mezitím ji to totiž došlo.
Také mi trochu vadily ilustrace: zoufalá a nešťastná matka a dokonale klidný otec, co si vždy ví rady. Na začátku knihy mi to přišlo vtipné, ke konci smutné.

04.12.2022 3 z 5

Madony ve tři ráno Madony ve tři ráno Rachel Barton

Pro mě naprosto nepochopitelná kniha. Některé myšlenky a kráse mateřství a hloubce víry jsou překrásné, ale kniha na mě byla příliš těžká a nedokážu si ji představit číst v šestinedělí. a kreslit svoje nálady a modlitby také ne. To jsem chtěla jen spát.

04.12.2022 3 z 5

Pohotovost Pohotovost Michael Crichton

První knížka autora, kterou jsem nedokázala ani dočíst. Prostě stručný nástin amerického zdravotnictví. Pět příběhů, jak to chodí v nemocnici. Nic víc.

29.11.2022 2 z 5

Ztraceni v Tibetu Ztraceni v Tibetu Richard Starks

Knížka není špatná, příběh je zajímavý. Problém pro mě byly popisy hodné V. Huga či A. Jiráska. Kompletní dějiny Tibetu, životopis všech, kdo Tibet navštívily, kartografie celé dané části Asie a podobně.
Bez této omáčky by se to lépe četlo.

26.11.2022 3 z 5

Manekýna Manekýna Sofie Králová

Čekala jsem, že vrah bude někdo jiný. Toto překvapení je jediné plus této knihy. Jinak je to katastrofa. Styl psaní, nepochopitelné chování hrdinky a všech ostatních. Projela jsem ji během hodiny, ke konci to byl boj o přežití.
Takže přemýšlím, našla jsem ji v knihobudce: mám ji vrátit nebo vyhodit? Ta knížka nestojí za to, aby ji někdo četl.

25.11.2022 1 z 5

Mrňous poznává svět Mrňous poznává svět neznámý - neuveden

V názvu je, že sešitek jr pro dvouleté děti. Otázky typu: kdo dává mléko - na obrázku kráva a motýl - tomu svědčí. Oceňuji samolepky srovnané podle stránek za sebou. Naštvaly mě omalovánky, jsou stejně těžké pro 2, 3 i 4leté. Není žádný rozdíl. Syn se absolutně nechytal. I na mě byly drobné.

23.11.2022 3 z 5

Nefertiti, královna tajemné krásy Nefertiti, královna tajemné krásy Philipp Vandenberg

Po několika knihách autora se mi podařilo sehnat jednu historickou a jsem ráda. Umí je líp.

12.11.2022 4 z 5

Farář Baier Farář Baier Jan Vajsar

Život faráře je úžasný, sloh knihy je zoufalý.

12.11.2022 3 z 5