Vypadlá z hnízda

Vypadlá z hnízda https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/474475/bmid_vypadla-z-hnizda-5sm-474475.jpg 4 10 3

Mladí manželé Noëlovi měli už šest vlastních dětí, když se rozhodli, že by si rádi osvojili nějaké opuštěné dítě s postižením. V květnu roku 2013, po dvouletém byrokratickém martyriu, si konečně mohli přivézt domů „dauníka“ Marušku, která se záhy stala miláčkem celé rodiny. V jistém okamžiku Clotilde pocítila potřebu psát, pravidelně svěřovala veškeré to napínavé dění svému deníku: Tenkrát ji ani ve snu nenapadlo, že by někdy mohl vyjít knižně – hned v několika vydáních! – a že bude tak účinně rozšiřovat srdce svých čtenářů.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry Příběhy
Vydáno: , Paulínky

Tombée du nid , 2015

madem
06.07.2023 3 z 5

Paní popisuje několikaletý proces adopce holčičky s postiženým. Mě by však zajímalo, co bylo dál. Jak to zvládalo jejich 6 dětí.

micha-ella
16.04.2022 2 z 5

Malá knížka, kterou přečtete za půl dne. Je to neobvyklý příběh. Vadilo mi, že autorka se vyjadřuje velmi pateticky a teatrálně. Možná je si toho sama vědoma, protože na jednom místě v knize (str. 72) říká o svém dopisu pro komisi schvalující adopci, že nepotřebuje květnaté věty. Květnatých vět je ovšem plná knížka a málokdo chápe, proč si ti rodiče přejí mít postižené dítě už v době, kdy mají své čtyři děti a dvě další se jim mají teprve narodit.

Heyhey
13.11.2021 3 z 5

Ve svém žánru šlo o docela čitelnou knihu. Osobní výpověď myšlená vážně.

Autorovy knížky

Clotilde Noël