Dcery Španělska

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Isabela a Ferdinand vládnou nově spojenému Španělsku a zdá se, že jejich odhodlání vybudovat silný stát, o kterém vždy snili, je neotřesitelné. V posledních letech Isabeliny vlády Ferdinand očekává od svých dcer, že jeho ctižádosti napomohou, avšak manželka je rozpolcená mezi jeho velkolepými plány a láskou k dětem. Postupem času začínají mít panovníci pocit, jako by na královském rodu leželo prokletí – po nešťastném zásahu osudu v srdci rodiny postihuje dcery Španělska jedna tragédie za druhou. Infantka Isabela zůstává vdovou se zlomeným srdcem, Janu dohání manželovo záletnictví k zničujícímu šílenství a Kateřina opouští oddanou rodinu, aby se stala Kateřinou Aragonskou, manželkou Jindřicha VIII. a anglickou královnou…. Z cyklu Isabela a Ferdinand (3)...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117197/dcery-spanelska-117197.jpg 429
Série

Isabela a Ferdinand 3.

Žánr
Literatura světová, Romány, Historické romány
Vydáno, Baronet
Orig. název

Daughters of Spain, 1961

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Dcery Španělska

Přidat komentář
TheMelorry
23.04.2016

Poslední díl série o španělské královně mě nesklamal. Právě naopak. Krásné zakončení příběhu jejího života. Ohledně jejích dětí zůstal ale děj otevřený, což je škoda.
Mám v plánu utčitě si přečíst i další knihy od autorky.

ritz
06.03.2015

Z této knihy plyne, že i bohatí a mocní mají běžné starosti s dětmi a partnery jako každý jiný člověk v jakékoliv době. Poutavě napsaný historický román.