Nejistá koruna

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Jednou z nejvýraznějších královských dynastií na území dnešní Velké Británie byli bezesporu Tudorovci, kteří vládli na anglickém trůnu téměř 120 let. Jak se ale na trůn vlastně dostali? Prvním panovníkem z tohoto rodu byl Jindřich VII. Tudor. Právě o tom, jak se přišel k vládě nad Anglií, vypráví publikace s názvem Nejistá koruna. V knize Nejistá koruna se čtenář dozví o tom, jak byl Jindřichův nárok na trůn zpočátku velice slabý. Byl to až jeho politický sňatek s Alžbětou z Yorku, díky němuž Jindřich zajistil korunu jak pro sebe, tak pro své potomky a díky kterému také spojil dva soupeřící rody. Nejistá koruna poutavou a čtivou formou vypráví o Jindřichově nástupu na trůn, o celé jeho vládě, která trvala 24 let, a končí korunovací jeho nástupce a zároveň syna Jindřicha VIII. Ti čtenáři, kteří se rádi zajímají o historii a chtějí se dozvědět něco více o dynastii Tudorovců, by měli sáhnout právě po tomto povedeném počinu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129935/big_nejista-koruna-Qxd-129935.jpg 426
Série:

Dynastie Tudorovců 1.


Žánr:
Literatura světová, Historické romány

Vydáno: , Baronet
Originální název:

To Hold the Crown, 1982


více info...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Nejistá koruna

VendulaB
01.08.2021

Další výborný historický román od skvělé autorky, tentokrát popisující osud Jindřicha VII. Jako vždy jde o velmi čtivou, poučnou a plnou knihu. Postavy jsou dostatečně dobře vykresleny na to, abyste k nim mohli něco cítit a kniha Vás tak vtáhla. Super. Doporučuji.

TheMelorry
05.06.2016

Prostě nešlo, abych po sérii o Tudorovcích nesahla. Jindřich VII. mě moc nezajímá a proto jsem nebyla ani nijak nadšená ze začátku knihy. Když se ale potom rozjel příběh, kniha mě bavit začala moc. Jsem si jistá, že další díly pro mě budou zábavnější...


čef
10.09.2015

O velkou literaturu sice nejde, ale pro zájemce o populární anglickou historii je zde informací více než dostatek. Samotný život Jindřicha VII. je určitě hodně zajímavý a poučný nejenom z hlediska jeho mnohem známějšího nástupce Jindřicha VIII., ale i bojem s dalšími uchazeči o královský titul.

mariva
07.11.2014

Další zájímavý pohled do anglických dějin, tentokrát částečně spojený s tím, co jsem od autorky nedávno četla ze španělské historie, takže určitě zajímavé čtení i poučení.