Můj rok s inženýrem

Můj rok s inženýrem https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397179/bmid_muj-rok-s-inzenyrem-aXK-397179.jpg 4 44 22

Můj rok s inženýrem série

Prožijte rok v jedné „typické“ české domácnosti, která se jistě neliší od milionů dalších. Prožijte jej pohledem ženy, manželky a matky, která se s laskavým humorem sobě vlastním zamýšlí nad nenadálými i „nadálými“ rodinnými situacemi. Situacemi, které jsou tak důvěrně povědomé, že máte chuť vykřiknout: „Ano! To znám!“ Prostřednictvím krátkých fejetonů rozčleněných podle ročních období a následně měsíců nahlížíte do domácnosti a prožíváte s členy rodiny lapálie všedního života. Ať už jde o vyzvedávání dětí z různých institucí, nebo na kolik stupňů se dávají přezkáče do trouby.... celý text

Lenka4
Lenka4
15.12.2023 2 z 5

Fejetony určitě zaujmou jednotlivě v tisku vedle kuchařské rubriky. Celá sbírka však vyjeví jejich nedostatky. Náměty se často opakují. Stavba útvaru místo gradace k pointě zůstává v monotónním soustavně rádoby vtipném stylu, což nakonec vede k pocitu, že to vlastně humorné není.

JancaMia
JancaMia
07.02.2023 3 z 5

Fajn oddychovka z Relay za 49,- .

Nymfadora.T.
Nymfadora.T.
11.08.2021 3 z 5

Lehké čtení, některé kapitoly byly úsměvné, některé slabší. Smíchy jsem se nepotrhala, asi jsem od toho čekala víc.

Rozarka69
Rozarka69
01.08.2021 1 z 5

Takové zklamání jsem nečekala. Několik měsíců jsem si knihu kupovala. Až jsem se k tomu konečně odhodlala a ihned se pustila do čtení, hned po pár stránkách jsem věděla, že tohle nebude vtipné ani trošičku. Kniha by se neměla jmenovat Rok s inženýrem ale Rok mé arogantní rodiny. Z příběhů čišila arogance, která se nevěnovala jen inženýrovi ale především švagrové. Až moc často se objevuje důraz na pyšnost povolání sourozenců a kupování si drahých hlouposti, kterým vám spisovatelka předhazuje, že si je dovolit mohou. Bohužel, ani jeden příběh nebyl vtipný. Naopak jsem uvažovala, jestli je pan inženýr opravdu takové povahy, nebo tu hloupost pouze hraje - nepraktický člověk pro obyčejný život. Sama mám doma strojního inženýra, kdyby byl takové povahy asi bych utekla... Hodnotím jako velmi nepodařené.

Kristuflina
Kristuflina
03.07.2021 3 z 5

Příjemná oddychovka. Krátké fejetony se četly příjemně a byly vcelku vtipné. Takové fajn čtení v létě na deku.

Zuuuza
Zuuuza
01.06.2021 5 z 5

Moc mě baví styl vyprávění autorky. Zábavná kniha mi malinko připomněla humor Ivana Krause. Příjemné čtení.

tittanie
tittanie
17.07.2020

Příjemně napsaná kniha. Nad některýma scénkami jsem se zasmála někde jsem kroutila hlavou.

Špekyn
Špekyn
22.04.2020 4 z 5

Výborná oddechová kniha pro zasmání! Jednoduché kraťoučké příhody, které vás rozesmějí a leckde poznáte své partnery/bratry/otce/kolegy...

em75
em75
03.02.2020 2 z 5

Kniha mě hodně zklamala. Občas jsem se usmála,ale výbuch smíchu nebyl ani jeden. Některé kapitoly se mi zdály moc rychle ukončené,useklé. Škoda.

Vlajdula
Vlajdula
17.10.2019 4 z 5

Kniha mě bavila, příjemná oddychovka.

madem
madem
17.09.2019 4 z 5

Chvílemi jsem se hodně nasmála. Při vybírání správných ponožek, při úklidu okolo domu, při rozpisu dětských aktivit na celý týden, ...
Pak si jen říkám, zda je to všude takové.

lenkaabooks
lenkaabooks
28.07.2019 4 z 5

Můj názor po přečtení knihy je ten, že každá máme doma menší či větší kus z inženýra. Ale kompletní originál bych fakt nechtěla :-) Dvoustránkové fejetony psané s nadsázkou mě opravdu pobavily.

Elke397
Elke397
14.06.2019 5 z 5

Člověk by až řekl, že se jedná o fikci, ale na křtu této knihy jsem se přesvědčila o tom, že postavy mají opravdu reálné předobrazy:-) Vtipně a obratně napsaná kniha. Velmi se mi osvědčila i jako dárek mým blízkým i neblízkým.

heavy66
heavy66
26.05.2019 3 z 5

A hele, první komentář od chlapa, navíc inženýra!
Fejetony jsou typu "já jsem normální, a všichni okolo jsou blázni!" Krátký formát s více či méně výraznou pointou je v pořádku. Úsměv ano, ale salvy smíchu u mě nevyvolaly. Zajímalo by mě, zda Iva je skutečná osoba nebo je to autorčino alter ego?!

cukrovka
cukrovka
01.05.2019 4 z 5

Příjemné a vtipné fejetony psané s nadhledem. U některých jsem se musela smát nahlas.

Misi78
Misi78
19.04.2019 2 z 5

Za mě nic moc, historky mi přišli přitažené za vlasy. U Aristokratky mi tekly smíchem slzy. Tady spíš nuda.

eva2114
eva2114
08.04.2019 4 z 5

Na niektorých som sa úžasne zasmiala. Ľahučké, rýchle, odpočinkové čítanie.

Martina412
Martina412
29.03.2019 5 z 5

Velmi vtipné čtení, vřele doporučuji! V hlavních hrdinech se najdete Vy i Vaši milí rodinní příslušníci, kamarádi i známí. Kniha, při které se nelze nesmát nahlas. Pozor tedy na četbu této knihy v MHD, způsobuje nekontrolovatelné výbuchy smíchu!

Karla201
Karla201
23.03.2019 5 z 5

Neuvěřitelné čtení, kdy člověk občas zaváhá, zda spisovatelka nenahlížela do jeho domácnosti! Nadhled a humor této knížce opravdu nechybí. Krátké fejetonky, které jsou ideální na cesty. Inženýr a Iva nezapřou, že jsou z jedné rodiny a chce to odvahu a odolnost s nimi žít :-) Gratulace hlavní hrdince

Medicka19
Medicka19
17.02.2019 5 z 5

Perfektní kniha....po dlouhé době čtu něco, u čeho se nahlas směju...jde o jemný, rafinovaný, možná až saturninský humor.
Na druhou stranu Iva je takovým evropským ekvivalentem žen že Sexu ve městě.
Jsem ráda, že existuje česká humiristická literatura, na kterou můžeme být právem pyšní...

Jít s autorkou na kafe může být fakt zábava

pro ženy humoristické příběhy

2019  72%Můj rok s inženýrem
2022  56%Tanec mezi vejci aneb život s inženýrem

Kniha Můj rok s inženýrem je v