Na vlnách odvahy a dobrodružství

kniha od:

Nahrávám...

Komentáře (28)

Kniha Na vlnách odvahy a dobrodružství

Krbi
27. července

Tohle je naprostej základ. Vedle Foglarovek byl Batlička další bourák, kterého jsme hltali. Zajímavé je, že i když jde o velice napínavé a dobrodružné příběhy, žádný z nich nepůsobí neuvěřitelně nebo "přestřeleně". Opravdu to působí jako příhody které Otakar Batlička zažil nebo je zažil někdo z jeho přátel na cestách.

vernem1850
16. června

SKVĚLÁ DOBRODRUŽNÁ KNIHA. Obsahující kolem sta povídek a jedné novely.


Lastodont
20. dubna

V jinošském věku to jsou vynikající povídky. Krátké, úderné a z exotických zemí (pro dnešní mládež z exotických dob). Seznamovali jsme se tam s existencí věcí, o kterých jsme se jinde dočíst nemohli, jako například o souboji biči v Jižní Americe, hypotetických sloních hřbitovech, ale i malomocenství, tehdejší popularitě boxu, potápění, foukačkách... O zuluské zbrani kirri jsem četl jen v této knize (a dnes jsem si to dohledal na anglické Wikipedii pod názvem "knobkerrie"). Tolik věcí v jedné jediné knize! V 19. století a první polovině 20. století jsme se mohli dozvědět různé zajímavé skutečnosti z dobrodružných knih. V posledních dekádách jsou oblíbené spíš fantasy (Hobbit, Pán prstenů, Harry Potter, Hraničářův učeň atp.) a z těch se čtenář moc nedozví o našem reálném světě, patrně současným spisovatelům už nepřipadá náš skutečný svět tak zajímavý, jako byl pro Julese Vernea, Františka Běhounka či Otakara Batličku.

SoukromyNosanek
08. března

Vzpomínám, jak jsem to četl s baterkou pod peřinou a plánoval utýct do Ameriky stejně jako Ota.:-)

Meda77
25.11.2021

Skvěle psaná sbírka dobrodružných povídek, určeno sice pro dorost, ale určitě si rád zavzpomíná i odrostlejší jedinec. Dnes může připadat jako lepší průměr, ale posuzováno z pohledu doby určitě 4srarsy zaslouží.

ParallyShawy
15.04.2021

Skvělá kniha pro všechny věkové kategorie. O čemž svědčí, že před nedávnem jsem ji půjčil své pětaosmdesátileté babičce, která ji za týden "zhltla". Batličkovi příběhy doporučuji číst někde pod stanem v přítmí a svítit si u toho svíčkou nebo petrolejkou.

Lucissia
16.01.2021

Jedna z nejbáječnějších knížek, četla jsem ji za těch třicet let, co ji mám, snad osmkrát (mám ji báječně ohmatanou). A i když jsem ji teď četla déle, než by si zasloužila, zase jsem z ní měla radost jako malá. Pokud všechny povídky pan Batlička zažil či slyšel, je borec. Jestli si je z části přibájil a vymyslel, stejně je borec. :-) A černobílé kresby dojem ještě umocňují. Asi nej příběh je pro mne povídka Hrdina.
PS: Ten ošlehaný chlapík na obálce se mi vždycky moc líbil... :-)))

madem
19.08.2020

Povídky nejsou dlouhé, vždy skěle gradují a často je konec překvapivý. Vždy jsou to uvěřitelné příběhy. Za mě vede Tichá noc, Na vlně 57 metrů.

1