Na vlnách odvahy a dobrodružství

Obsáhlý výběr z povídkové tvorby, určený dětem a mládeži.

https://www.databazeknih.cz/images_books/83_/8354/na-vlnach-odvahy-a-dobrodruzstvi-eA6-8354.jpg 4.6162
Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno · Profil

Kniha Na vlnách odvahy a dobrodružství

JulianaH.
09. květnaodpad!

Knihu jsem dostala asi jako jedenáctiletá od otcova kamaráda a nikdy jsem jí nepřišla na chuť. Musela jsem se přemlouvat, abych postupně přelouskala většinu příběhů. Přišly mi zoufale nezáživné.

hoesch

Dost dobrý.

Killingjoke
18.07.2018

Podařeně sestavený výbor mnoha desítek povídek Otakara Batličky. Autor nás zavádí do nejrůznějších exotických krajů a vypráví leckdy poučná, jindy až neuvěřitelná dobrodružství... Jako mnozí zde jsem knížku četl jako děcko a jsem rád, že na jejím kouzlu nic neubylo ani po takřka třiceti letech. O to víc musely tyhle dobrodružné příběhy zapůsobit ve 30. a 40. letech, kdy vyšly poprvé. Kdo ví, jaké příběhy mohl ještě Batlička vytvořit, kdyby jej nestihl tak smutný a tragický osud... Za mě velmi dobrá a zábavná kniha, která prostě dokáže uhranou i dospělého chlapa lačnícího po kapce toho dobrodružství a na pár chvil z něj udělá nadšeného kluka. Takže hodnocení, které uděluji není pouze z nostalgie, ale naprosto zasloužené a rád se k těmto kraťoučkým příběhům zase za pár let vrátím. Jen by mě zajímalo, kolik z toho si Otakar Batlička sám prožil a kolik je dílem jeho imaginace. Jeho život by sám vydal na velký dobrodružný román.

Rup
22.03.2018

Ať je to s Batličkou, jak chce, vše jako by skutečně prožil a čtenáři s ním. V tak velkém výběru se samozřejmě musí najít i slabší kousky, leč i ty jsou podány mistrně. Za mě 5*.

Vidlička
13.10.2017

Srdcovka z dětství. Nesmírně napínavé.

Mabie
17.02.2017

Souhlasím s vyjádřením, že je to "český Jack London".

dobras
21.11.2016

Vrátil jsem se ke knize po 25 letech a opět jsem se nenudil. Posloužila jako výborný společník
v čekárnách doktorů, kde teď bohužel trávím dost času. Doporučuji jsou to krátké napínavé příběhy . Souhlasím s vyjádřením, že je to takový český Jack London.

Hunters
29.09.2016

V dětství nebylo za bolšanů zas tolik knih nadupaných dobrodružstvím. Mluvím o době normalizační. Četl jsem pár starých rodokapsů uzmutých strýcem, staré komiksy v ABC časopise, ale nic moc z Ameriky a vůbec ze světa toho nebylo. Komiksy? Chichi, to fakt ne. Leda ti zasraní Strážci, pyjo-nýři. Ale byla tu kniha Otakara Batličky. Batlička, to byl pro mne pojem. Fascinovala mě obálka a na ni dlouze hleděl a lovil očima dobrodružství už jen z toho lesa v pozadí a řeky. Ano, na řece se v knize odehraje dosti a jako poctivý bypass vám přiroste k srdci. Možná se sluší, přečíst si ji ještě jednou dospělýma očima. Může to být zase trochu jiný zážitek.

Otakar Batlička
česká, 1895 - 1942

všechny knihy autora

Kniha Na vlnách odvahy a dobrodružství je v

Právě čtených2x
dalších seznamech1x