Macek1978 Macek1978 komentáře u knih

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Za mě rozhodně dobré čtení. Vzhledem k rozsahu jsem knihu četl trochu déle, ale rozhodně jsem se nenudil a těšil jsem se na další chvilku, kdy budu moci přelouskat pár dalších stránek. Hlavní zápletka se skládala jak puzzle a to mám u detektivek rád. K tomu osobní životy hlavních postav. Ano, bavilo. A to nejsem fanda Harryho Pottera a nikdy jsem ho ani nečetl.

28.03.2023 5 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

Další díl do sbírky...

30.05.2022 5 z 5

Rožmberkové – První po českém králi Rožmberkové – První po českém králi Pavel Juřík

Čekal jsem, že mě to nebude příliš bavit. Opak byl pravdou. Pěkně uspořádané, poutavé, zajímavé.

05.04.2022 5 z 5

Dva hroby Dva hroby Lincoln Child

Pěkné!

23.03.2022 5 z 5

Bouře Bouře Conn Iggulden

Výborný román, trochu mě v úplném závěru zklamalo, že ne všude se autor drží skutečných historických dat, ale na čtivost románu to jednoznačně nemělo vliv a vysvětlení mi přišlo úměrné celkovému dojmu.

02.12.2021 4 z 5

Večer a jitro Večer a jitro Ken Follett

Řekl bych, že tentokrát to bylo mírně utahané a dějové zvraty se daly očekávat, ale i tak to bylo dobré čtení.

09.11.2021 4 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Kruté! Děsivě uvěřitelné.

09.11.2021 5 z 5

Mrchožrout Mrchožrout Jack Heath

Přišlo mi to příliš nereálné, trochu překombinované, místy jsem se v tom ztrácel. Asi zůstanu u Dextera. Tam vím co dostanu, tady jsem to dosud nenašel...

10.09.2021 3 z 5

Král králů Král králů Harry Sidebottom

Nervy drásající konec, a nemám po ruce další díl! Hned ho jdu shánět.

03.09.2021 5 z 5

Inspektor s velkým ptákem Inspektor s velkým ptákem František Niedl

Přečetl jsem za jediný den! Naprosto skvělé! Ještě teď se uchechtávám!

15.08.2021 5 z 5

Ohnivý sloup Ohnivý sloup Ken Follett

Opět skvělé!

06.08.2021 5 z 5

Neuvěřitelné příhody z hor Neuvěřitelné příhody z hor Martin Úbl

U mě dobrý! Vřele doporučuji přibalit od batohu a vyrazit do kopců !

18.05.2021 5 z 5

Dopisy od mrtvého Dopisy od mrtvého Steve Robinson

Po pomalejším rozjezdu docela dobrá detektivka. Od tohoto autora moje první. Možná si od něho ještě někdy něco přečtu.

30.04.2021 4 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Trochu mi vadilo množství tušení, vizí - snů předvádajících budoucnost apodobně, málo důkazů a hle vyřešený případ...trochu nepravděpodobné, ale zápletka dobrá.

20.03.2021 4 z 5

Piraně Piraně Roberto Saviano

Přijde mi to celé velice nepravděpodobné, pokud jsou v tom použity skutečné reálie z tohoto prostředí, tak je to opravdu velice znepokojivé spíše v tom absurdním smyslu. Každopádně velké zklamání, max tři hvězdy za účast.

16.03.2021 3 z 5

Dnes trochu umřeme: Vzestup a pád Emila Zátopka Dnes trochu umřeme: Vzestup a pád Emila Zátopka Richard Askwith

Velice čtivá kniha, není to moje první kniha od tohoto autora, ale zatím asi jeho nejlepší. To jak se dokázal vcítit do, pro něj prakticky cizího, národa je úžasné. A samozřejmě hlavní rozporuplná postava je skvělé téma! Mám chuť jít si zaběhat.

12.03.2021 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Tak to bylo super! Skvěle jsem se bavil! Kdysi jsem viděl film, ale stejně jsem se nechal nachytat. Nikdy nějak nebyla příležitost si tuhle klasiku přečíst až teď v době coronavirové a rozhodně nelituji!

28.02.2021 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

28.02.2021 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

No, jak bych to slušně napsal...asi to není můj šálek kávy...

25.02.2021 3 z 5

Žoldáci Žoldáci Frederick Forsyth

Téměř do poslední kapitoly se to četlo jako návod k použití. Chápu že kniha měla ve své době asi bombastičtější efekt na čtenáře. Dnes už trochu archaismus, ale nemůžu říct že by mě kniha nezaujala.

24.02.2021 4 z 5