Král králů přehled

Král králů https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/107676/bmid_rimsky-valecnik-kral-107676.jpg 4 64 64

Římský válečník série

Píše se rok 256 n. l. a Římská říše je ohrožena nejen vnějším nepřítelem, ale též zevnitř. Křesťanství se šíří jako nezvladatelný požár, o moc nad říší bojují mocní a nebezpeční muži. Balista, slavný generál, jemuž se podařilo uprchnout z hořícího Areté, se vrací k císařskému dvoru, kterým zmítají intriky a náboženský fanatismus. Zjišťuje, že mnohým není jeho návrat po vůli a že by ho mnohem raději viděli mrtvého než živého. Klid a bezpečí mu nedokáže zajistit ani jeho odvaha a věrnost Římu. I on se stává podezřelým.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , BB art

Warrior of Rome: King of Kings , 2009

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Král králů. Přihlašte se a napište ho.

Macek1978
03.09.2021 5 z 5

Nervy drásající konec, a nemám po ruce další díl! Hned ho jdu shánět.

bleekemolen
22.04.2021 3 z 5

Chšajatíja chšajatíjávam, král králů staropersky. To jsem napsal jen, abych zamachroval.

Jinak je vše při starém, děj přísně navazuje na konec Požáru na východě. Balista se snaží nějak ospravedlnit svůj malý průšvih s nepovedenou obranou spojenou s pádem města Areté a Šáhpúr tropí hlouposti.
Vlastní kniha je tvořena třemi, poměrně samostatně stojícími celky - dvě vojenská tažení a jedno politické povyražení v Efesu doplněné o občasné BBQ s křesťany. Celou knihu jsem měl trochu obavy o Balistu, rozuměj aby nepropadnul té galilejské sektě a nekonvertoval. Naštěstí je poctivým pohanem a tato prapodivná mystéria ho míjejí.
Kniha nabízí lepší zážitek ze čteni než první díl, autor se do toho začíná dostávat. Na 4* to ale pořád není, Trůn Caesarů zatím zůstáva nepokořen. A nepomůže tomu ani fakt, že mi sám autor poblahopřál na FB k narozkám. (dnes se vůbec nějak moc chlubím..)

kalache
13.03.2021 4 z 5

...kdyby je nedělilo tolik století,tak Balista a Uhtred by určitě byli bratři...

Zatím zde není žádná související novinka.

S ohledem na povahu žen lze konstatovat, že manželství je stav téměř nesnesitelný, ale být sám je ještě horší.

Kniha Král králů v seznamech

v Právě čtených1x