Macek58

Breviář pozitivní anarchieBreviář pozitivní anarchieVlastimil Vondruška

Zase autor nezklamal, tato kniha by měla být povinnou četbou a jistě každý uhodne pro koho.

10.11.2016

Rytíři z VřesovaRytíři z VřesovaFrantišek Niedl

Přečtený jedním dechem.A co bude následovat? Doufám , že pokračování minimálně ve třech dílech jako Tas z Boru.

12.05.2016

MuchaMuchaDominik Dán

Jak se člověk začte do první knihy Dominika Dána, neskončí, pokud nebude mít přečtené všechny.

11.06.2012

Venuša zo zátokyVenuša zo zátokyDominik Dán

Nechci se stále opakovat. Dán je jednička a každou knížku zhltnu na posezení a pak netrpělivě čekám na další.

02.03.2019

SviňaSviňaArpád Soltész

Viděl jsem nejprve film a potom jsem si přečetl knihu... bohužel krutá realita i kdyby to bylo jen z jedné desetiny pravda i když je to podle autora fikce. Doporučuji přečíst.

04.04.2020

Popol všetkých zarovnáPopol všetkých zarovnáDominik Dán

..proč všechny události něco připomínají? ... vždyť jakákoliv podobnost se skutečnými událostmi je čistě náhodná ....

11.06.2012

Kyselá těšínská jablíčka: Československo-polské konflikty o Těšínsko 1919, 1938, 1945Kyselá těšínská jablíčka: Československo-polské konflikty o Těšínsko 1919, 1938, 1945Jiří Bílek

Zajímavé čtení, doporučuji všem a hlavně obyvatelúm Těšínska. Ti by to měli mít jako povinnou četbu.

16.09.2012

Cigaretka na dva ťahyCigaretka na dva ťahyDominik Dán

Myslím, že netřeba komentáře, jako vždy výborný. Zase budu netrpělivě čekat na další knihu s jistě zajímavým dějem.

05.01.2018

Království mečeKrálovství mečeFrantišek Niedl

Výborné čtení, něco historie, něco válečnictví, ukázka toho, jak to v té době chodilo.

23.01.2018

V tieni mafieV tieni mafieJozef Karika

Výborná knížka, i když místami doasti drsná jen pro silné povahy. Konečně někdo napsal, i když v takovéto formě - podobnost čistě náhodná - jak to na Slovensku v 90.letech bylo.

09.03.2018

Smrť prekliatychSmrť prekliatychKatarína Holetzová

Zajímavá prvotina autorky. Nesmíme při hodnocení srovnávat s jinými autory / Dán, Češka, Neuer nebo severská krimi/. Hlavní hrdina není "Superman" a ani pohled na policejní práci není na jedničku. Přesto se dá knížka přečíst.

06.04.2018

Falknovská huťFalknovská huťVlastimil Vondruška

A hurá na další ságu. Po přečtení prvního dílu už netrpělivě čekám na další. Jako vždy autor nezklamal.

30.09.2019

Vlk a dýkaVlk a dýkaJuraj Červenák

Přečteno jedním vrzem :-) . I sám Barbarič si dovedl poradit. Trošku zjemnění po předchozích knihách této série. A nyní budu netrpělivě čekat na dalsí pokračovaní série.

05.02.2020

Les prízrakovLes prízrakovJuraj Červenák

Další výborná kniha čtená jedním dechem. Autor je kniha od knihy lepší a lepší. Už se těším na další.

08.02.2020

Já, rytířJá, rytířFrantišek Niedl

Výborné čtení.Jestli to už byl poslední díl této série, budu netrpělivě čekat na další knihy autora. Kterou dobu si nyní vybere?

11.08.2020

Mokrá rybaMokrá rybaVolker Kutscher

Zase něco nového.Nyní můžu porovnávat s českou nebo severskou krimi. Dobrá detektivka. Su zvědavý na další knihy ze série.

17.11.2020

BestieBestieDominik Dán

Jak už je níže psané, nazklamala, a už se těším na autorovu další knihu.

Červený kapitánČervený kapitánDominik Dán

..jen tak dál pokračovat v těch čistě náhodných podobnostech ...

Třetí tajemstvíTřetí tajemstvíSteve Berry

Výborné čtení, ukazuje jaká je katolická církev a co pro dosažení svých cílů je schopná vykonat ..... celá její historie to dokazuje.

02.01.2013

Muž s unavenýma očimaMuž s unavenýma očimaMartin Goffa

Pohodové čtení.Objevuje se nový autor klasické české detektivky?

09.06.2013

Setkání v márniciSetkání v márniciRoss Macdonald

Pohodové čtení, klasický Macdonald.

04.11.2014

Skleněný vrchSkleněný vrchFrantišek Niedl

Zajímavý příbéh života, něco úplně jiného než autorovy historické romány. A samozřejmě nesklamal.

01.05.2015

Zločin na BezdězuZločin na BezdězuVlastimil Vondruška

Jako každou knihu autora, jsem si ji se zájmen přečetl, a samozřejmě zaujala. No a zase budu čekat na další :-)

30.07.2015

Čekání na nekonečnoČekání na nekonečnoFrantišek Niedl

Zajímavá kniha, i takový je život.

03.09.2015

Dotek zlaDotek zlaFrantišek Niedl

Výborné čtení. Netrpělivě budu čekat, jestli se objeví další kniha s Michaelem Dabertem.

28.11.2015

Krv nie je vodaKrv nie je vodaDominik Dán

Komentáře na Dánovy knihy by se mohly psát přez kopírák. Další vynikající kniha přečtená jedním dechem. Člověk nemohl zdržovat, protože v rodině na ní je zpracovaný pořadovník a každý už netrpělivě čeká, kdy se k němu dostane. A nyní musíme zase púl roku netrpělivě čekat na další. :-)

13.01.2016

Ulička hanbyUlička hanbyVlastimil Vondruška

Je třeba ještě něco psát ke knihám V.Vondrušky? Není. Ale i tak: vynikající kniha přečtená jedním dechem.

21.01.2016

Na smrť I.Na smrť I.Jozef Karika

Přečteno jedním dechem. Je to první knížka tohoto autora, kterou jsem četl a jisté není poslední. Chvílemi trošku drsná / k období, v kterém děj probíhá, se to hodí/, ale poutavá.

20.05.2016

Husitská epopej IV.: 1438–1449. Za časů bezvládíHusitská epopej IV.: 1438–1449. Za časů bezvládíVlastimil Vondruška

K Husitské epopeji není co dodat. Kvalita zvaná "Vondruška". Už aby tu byl další díl.

01.08.2016

Smrť na druhom brehuSmrť na druhom brehuDominik Dán

Dá se k Dánovi něco dodat? .... ne, jen to, že netrpělivě budeme čekat na další knížku.

17.01.2017