Případ plzeňských mordů

Případ plzeňských mordů https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/179306/bmid_hrisni-lide-kralovstvi-ceskeho-prip-mmt-179306.JPG 4 77 8

Edice Hříšní lidé Království českého přináší detektivní příběhy, odehrávající se v dávno minulých dobách. Protože ve středověku neexistovala ani policie, ani metody moderní kriminalistiky, je hledání pachatelů vždy založeno především na rozumu a někdy i na náhodě. Případ plzeňských mordů je prvý z řady detektivních příběhů, odehrávajících se na počátku 16. století. Neobvyklá trojice detektivů- královský písař, mladý bakalář a bývalá povětrná dívka- řeší společně tajemné a neobvyklé zločiny. Tentokrát jde o sérii vražd a zpronevěru v královském městě Plzni.... celý text

stanislav0373
15.10.2023 4 z 5

Dobře vystavený detektivní příběh z dávných časů, který stihnete přečíst za dopoledne.

hana4834
09.04.2023 5 z 5

Prostě super

david5746
19.02.2023 5 z 5

Pohodová historická detektivní jednohubka. Příjemně se četlo, řešení případu "hlavou" mi vyhovuje. A postavy sympatické, takže je dost možné, že po této sérii v budoucnosti ještě sáhnu nejen kvůli výzvě.

March
22.01.2022 4 z 5

Opět další historická jednohubka, jinak ty knihy nejdou nazvat. Příjemně se čtou, zápletky skvělé, rozuzleni, jen pomocí své hlavy, žádné technické vymoženosti. Žádná náročná literatura, během dopoledne přečteno.

Macek58
21.07.2020

Začátek výborné série ... rád jsem se k němu vrátil.

Petrstik
09.03.2019 5 z 5

Skvělá odpočinková historická detektivka - už se těším na "opáčko" v Letopisech.

cérka
24.09.2017 5 z 5

Knížky pana Vondrušky mám ráda, vždy si při nich skvěle odpočinu . No a jelikož chci přečíst vše od svého oblíbeného autora, vrhla jsem se i na pana Alenského :-). Tento příběh jsem ovšem už četla a to nedávno v Letopisech královské komory I :-), tak hurá čte se dál :-)

Dandulka
19.11.2013 5 z 5

Tak tady začíná příběh Rozárky a Petra, pomocníků královského písaře Jiřího Adama z Dobronína. Malá, útlá knížečka, ale moc hezky se čte! Na večer je ideální!