Macawi Macawi komentáře u knih

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Pěkný, originální příběh, který mi dopomohl k větší emtatii.

07.11.2016 4 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Hodně kontroverzní knížka, rozhodně nedoporučuji na odpočinkové čtení. Moc se mi líbí styl psaní, že můžu sledovat myšlenky a pocity více postav. Jen konec mi přišel už trochu moc přitažený za vlasy, film byl v tomto případě o hodně realističtější.

04.10.2017 4 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Nejlepší díl série.

15.08.2017 5 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Mám pocit, že tato kniha byla napsána jen z toho důvodu, že je moderní psát všechno na tři díly. Ne, že by se mi nelíbila, jen mi to přišlo jako zbytečné protahování.

Kuchařka pro dceru Kuchařka pro dceru Jana Florentýna Zatloukalová

kuchařka je super, opravdu se při vaření cítím, jako by maminka stála vedle mě a radila mi. Všechno je parádně popsané, žádná kuchařská hantýrka. Možná bych ubrala guláš na 5 způsobů a přidala více různorodosti.

15.08.2017 4 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Moc se mi líbil styl psaní, knihu jsem četla jedním dechem. Nevím, jak moc bylo "zatajeno", kdo Míšu postřelil, ale já jsem to až do poslední chvíle netušila :-).

15.08.2017 4 z 5

Nebezpečná láska Nebezpečná láska Kateřina Petrusová

Takový ten pocit kdy se zájmem čtete jednu lehce nepravděpodobnou romantiku a "zaručeně" víte jak to dopadne. A najednou tak nečekaný zvrat, který jsem opravdu nečekala! Je mi jasné, že pro milovníky akčních příběhů je tohle jen čajíček, ale mafie a New Yorské podsvětí je zde jen kulisa k neobvykle pojaté romantice.

04.01.2017

Vidořád Vidořád Samantha Shannon

Mám pocit, že tento díl byl neskutečně uměle natahován, často jsem koukala, kolik ještě zbývá stran do konce. Je znát, že autorka vymyslela děj, který zkrátka rozkouskovala na co nejvíc dílů. Což je škoda, protože jinak je celý svět hezky propracovaný. Zkrátka se čtyřista stran čeká, dokud nepřijde velké finále, které má velmi předvídatelný konec.

07.11.2016 2 z 5

Manželská past Manželská past Jennifer Probst

Naprosto jednoduchý, plochý děj, románek, který přečtete za jeden večer a je vám od začátku jasné, jak to všechno dopadne. Ale pokud hledáte knihu, u které nebudete muset přemýšlet a chcete si jen odpočinout, je tato kniha dokonalá.

07.11.2016 2 z 5

Grey Grey E. L. James (p)

Ale jo, přečteno celkem s chutí. Autorčina slovní zásoba způsobila, že i se svou slabou angličtinou jsem nepotřebovala slovník. Bylo hodně znát, že ke knížce nemá nový nápad, nebylo přece nutné znovu opisovat všechny dialogy, místo toho mohla ukázat víc z Christianovi práce a jeho ostatního života.

24.09.2016 3 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Kniha se čte hodně lehce, ani si nevšimnete a najednou zjistíte, že jste dočetli. No ono si taky není moc čeho všimnout! Eadlyn je typická holka, která se sice snaží pracovat jak nejlépe umí, ale o životě mimo její bublinu nemá ani páru (ne že bych od princezny čekala něco víc). Jinak se v knize vlastně nic nestane, neustále se opakuje vnitřní monolog hlavní postavy a její neskutečný fňukání. Po trilogii, kde autorka alespoň částečně rozvířila monotonost děje akčními scénami, jsem doufala, že i zde se bude opravdu něco dít. Vždyť i samotná selekce probíhala v knize jen velmi okrajově! Naopak se mi moc líbilo sledování postav z původní trilogie.

25.07.2016 2 z 5

Já a pan Darcy Já a pan Darcy Alexandra Potter

hmmm... všechny autorčiny knihy jsou takové na jedno brdo. Od začátku je jasné jak kniha dopadne, děj je v podstatě bez zápletky. Možná, že kdybych si je přečetla ve dvanácti letech, hodnotila bych lépe. Takhle jsou to jen 2 hvězdy za děj + 1 hvězda za nostalgii o románu Pýcha a předsudek.

S láskou Rosie S láskou Rosie Cecelia Ahern

Příliš mi nevyhovoval styl vyprávění přes maily, dopisy a vzkazy. Nějak jsem se nedokázala opravdu začíst, jako bych klouzala jen po povrchu příběhu. Jinak děj byl zajímavý, film z toho udělali móóc pěkný.

Zakázaná přitažlivost Zakázaná přitažlivost Kateřina Petrusová

Milá pohádka na dobrou noc. Rozhodně nejslabší ze všech Bavettů. Emily mi nebyla příliš sympatická a nějak se z příběhu vytratilo napětí a zůstal jen totální slaďáček, kde vás konec určitě nepřekvapí. Ale všechny si občas potřebujeme něco takového přečíst, že?

04.01.2017 3 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

Zajímavý, napínavý příběh, určitě si přečtu i další díl. Na můj vkus byla zbytečně dlouhá a celkem dlouho mi trvalo než jsem se zorientovala v novém světě. Osobně bych na začátku knihy uvítala popis druhů jasnovidců. Za mě dvě a půl hvězdičky.

17.10.2016 3 z 5

Cesta do středu Země Cesta do středu Země Jules Verne

Kniha se četla rychle, přirozeně, opravdu mě překvapilo, že jsem se nenudila. Pan Verner má krásnou představivost, úplně jsem se viděla, jak procházím tmavými chodbami dolů do propasti. Naopak mě celkem rušily některé nejasnosti, např. Cestování na moři po prámu, kde jim i přes šílenou bouřku zůstala všechna zavazadla, představa jak nosí na zádech jídlo na půl roku a v neposlední řadě také stoupání na tekuté lávě ( to jako vážně??). Každopádně mě kniha nenásilně dovedla až do konce, bez zbytečných prostojů. 3 hvězdičky.

24.09.2016 3 z 5