maca5449 maca5449 komentáře u knih

Romeo & ... Jak se ta holka jmenuje? Romeo & ... Jak se ta holka jmenuje? Shani Petroff

Čím jsem starší, tím více oceňuji první lásky, naivitu a rozkošnost dívčích románů. A tohle byla pecka. Několikrát jsem se smála nahlas. Přečteno během dvou hodin, velmi pobavilo.

01.09.2018 4 z 5

Něco skutečného Něco skutečného Erin Watt

Super odpočinková kniha na jedno odpoledne.

22.06.2018 4 z 5

Holka na suchu Holka na suchu Laura Silverman

Čekala jsem spíš více rozvinutou romantickou linku, ale kniha byla více laděna směrem k přátelství než k letní lásce. (Od Yoli jsem si slibovala právě tu letní romanci.) Kniha nebyla špatná, četla se snadno, ale něco mi tam na můj vkus chybělo a nesedělo.

Dala bych 3 * ale iritovalo mě použití slov: přiject, odject, ject.
"Chceš odject se mnou?"
NE ASI!!! ODJECT?!?! ODJECT?!? Nevím, zda se jedná o špatnou korekturu, nebo se překladatel snažil navodit dojem přízvuku Kalifornie vs. Nebrasky. ALE PANE BOŽE!!! Přiject... odject... ject... chápala bych to, kdyby se to objevilo jednou, ale třikrát na stránce a o řádek níž to slovo použité ve správném tvaru bez toho "C".

02.06.2018 2 z 5

Stříbrná labuť Stříbrná labuť Amo Jones

Já... jsem asi čekala nějaké jiné zakončení... Trochu i jiné náznaky, kam se kniha ubírá během děje. Ale... Jakoby autorka vždycky chtěla něco naznačit a pak si to rozmyslela a prostě to zahrála do outu. Bylo to takové nedodělané, jsem z toho rozpačitá... Přesto hodnotím kladně, protože je kniha čtivá, bavila mě a něco v sobě měla. Ještě nedokážu přesně pojmenovat, co to bylo, ale snad na to přijdu v dalším díle.

24.03.2018 4 z 5

Turbulence Turbulence Whitney G. (p)

Nejprve se mi do knihy moc nechtělo, protože upřímně... nesnáším letadla a lodě. Navíc podle anotace to vypadalo na ještě větší klišé, než je u těchto románů obvyklé. Ale stálo to za to. Dostala jsem co jsem chtěla, romantiku na víkend, kdy člověk potřebuje jednoduše vypnout a užít si divoký začátek vztahu dvou anomálií.

25.11.2017 4 z 5

Probuzení Simona Spiera Probuzení Simona Spiera Becky Albertalli

Když ono to bylo tak roztomilý, že si to ty hvězdy prostě zaslouží...

20.08.2017 4 z 5

Řeky Londýna Řeky Londýna Ben Aaronovitch

Po pár stranách jsem byla rozhodnutá udělit knize 5 hvězd. Neskutečně jsem se bavila. Ovšem jak jsem ve čtení pokračovala, musela jsem své ukvapené rozhodnutí přehodnotit a jsem vážně ráda, že kniha neměla více stran - mohlo se klidně stát, že bych ubrala další hvězdu.

Od poloviny jsem neudržela pozornost, do konce knihy jsem se musela nutit, několikrát jsem uvažovala o nedočtení, ale dočetla jsem a další díly si přečtu.

05.03.2016 3 z 5

Hrej vabank Hrej vabank Emma Hart

Předešlý díl byl ze série nejlepší. Tohle autorka moc nedala.

Vážně nerozumím tvorbě obálek. Hlavní hrdinka je "dívka s havraními vlasy," proto je nadmíru logické dát na obálku plavovlásku, div ne blonzku.
Bohužel jsem se za celou knihu nedozvěděla, co se stalo Stuovi. Umřel? Přežil? Nikdo pro něj netruchlil a všem byl uplně putna. Jako vážně?
Celé to bylo ploché. Nedá se říct, že by kniha klouzala po povrchu, protože klouzala asi tak metr nad povrchem.
Anotace je na knize možná to nejzajímavější.

26.02.2016 2 z 5

Prvorozený Prvorozený Filip Alexanderson

Vlastně mě ani tolik nezaujala anotace, jako spíš obálka.

Při čtení mi nějak nešlo udržet pozornost, neustále jsem bloumala nad divným prostředím a snažila se dopátrat hlavního tématu knihy. Ani po dočtení nevím, o čem to bylo. Snažil se mi autor vysvětlit jak funguje svět nadpřirozeného Stockholmu? Nebo mi chtěl přiblížit vztah Rebeccy a Jonase? Nebo to celé bylo o hledání otce? Nebo to byl krimi příběh a hledal se vrah?

Autor se snažil do malého prostoru nacpat velký příběh, možná proto jsem nedokázala soucítit s postavami. Chtěl tam mít všechno, nadpřirozený svět, velkou lásku, sex, zradu, vraždu, mučivé vzpomínky, korupci, velké rozuzlení, navnazení na další díl... nějak to celé smíchal a já z toho mám v hlavě mišmaš.

Nejzamavější z celé knihy byla v podstatě poslední kapitola. Zdálo se mi, jakoby si autor potřeboval sám vyjasnit o čem kniha vlastně byla a na poslední straně musel shrnout, co jsme se vlastně (ne)dozvěděli a vysvětlit nám o čem bude druhý díl.

Rozhodně nikoho neodrazuji od čtení, je to prvotina a musí se k tomu tak přistupovat, dám autorovi další šanci, jen doufám, že příště to zmákne líp.

19.02.2016 2 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Což o to, kniha to není špatná, hezky se čte, neměla jsem ani problém se začíst. Můžu říct, že je docela napínavá, vrah není jasný hned na začátku, ale už/až od poloviny knihy a pro jistotu je na konci vše vysvětleno, aby náhodou nikdo nebyl na pochybách proč je vrah vrahem.

To co mě šokuje, je mediální kampaň knihy. Nepovažuju se za knižního fajnšmekra, za měsíc přečtu více braku než řekněme literárně hodnotných knih. Každopádně mám dojem, že jsem za uplynulý rok přečetla více titulů, které by si označení kniha roku zasloužily více, dokonce i z kategorie brak.

Nelituji, že jsem Dívku četla, jenom jsem od ní čekala o hodně víc. Obrovské boom. Možná i revoluci ve světě knih.

18.12.2015 3 z 5

Nezapomenutelná Nezapomenutelná J. R. Ward (p)

Očekávala jsem více. Chyběla tomu šťáva v podobě humoru, vážně bych ocenila ať už situační humor nebo vtipné dialogy, cokoli! Stačilo by pár vtipných vět a celá kniha by hned měla jiný nádech.

Teď ani nevím, čím je tato kniha pro mě zajímavá. Asi jen tím, že ji napsala J.R.Ward. Vždyť tohle téma už tu bylo snad tisíckrát! Tak v čem je tahle kniha jiná? Pro mě vůbec v ničem, a to mi vadí, protože J.R.Ward to umí i líp. Mnohem líp.

04.11.2015 3 z 5

Nespoutaní Nespoutaní Sophie Jordan

Když jsem se dozvěděla, že v druhém díle Sean vůbec nefiguruje, měla jsem chuť sérii radši nedočíst. Ze zvědavosti jsem se nakonec odhodlala s přesvědčením, že Cadena nenávidím a můj názor nemůže nic změnit. Ale nakonec mi Caden nevadil, dokonce jsem na Seana uplně zapomněla. Nevím jak toho autorka dosáhla, ale já jsem spokojená.

SPOILERY
Nicméně z politické situace vybruslila autorka až příliš snadno. Dokonce jsem hned tušila, kdo je zrádce hnutí. A konec byl až příliš růžový.

Pro mě je kniha spíš lepším průměrem v daném žánru. Obálka taky ujde, i když bych asi více ocenila podobu Davy s krátkými vlasy.

04.11.2015 3 z 5

Tartuffe Tartuffe Molière (p)

Skvělé dílo, dala bych 5 hvězd, ale ten konec byl zkrátka až moc naivní.

20.10.2015 4 z 5

Múza Múza Raine Miller

Přečetla jsem prvních 50 stran, 10 uprostřed a ze zvědavosti posledních 5 ... No... Autorka by se rozhodně měla držet současnosti. Ty její výpravy do minulosti končej totální katastrofou. Možná se to bude líbit spíše někomu, kdo ocení historické romance, já od toho asi čekala něco jiného.

Děj byl hodně předvídatelný, po těch 65 stranách z 470 vím, co se stalo a o čem to bylo.

20.10.2015

Jednou ano, dvakrát ne Jednou ano, dvakrát ne Cylin Busby

Jistě velmi smutný příběh a situace, kterou by asi nikdo z nás nechtěl prožít na vlastní kůži.

Nicméně mě tato kniha zanechala emočně naprosto chladnou. Přečetla jsem ji do konce, abych věděla jak dopadne, žíly mi to netrhalo, slzu jsem neuronila, ba ani dlouhé zamyšlení nad životem se nekonalo. A to občas brečím i u větších chujovin.

Něco tomu prostě chybí, i když je příběh psán čtivě a nápad i pointa jsou vcelku vkusně zpracované. Možná knihu ocení spíše mladší čtenáři, kteří k tomuto žánru přistupují poprvé a nečetli nikdy nic podobného.

09.10.2015 3 z 5

Nejkrásnější - Příběh Levany Nejkrásnější - Příběh Levany Marissa Meyer

Při čtení se mi zdálo, jako by se mě autorka snažila přesvědčit, že Levana není ta zlá mrcha, že vlastně za nic nemůže, že je jen obětí okolností, za všechno může její zmrzačení, výchova a nedostatek lásky. Autorka mě ale nepřesvědčila. Pořád vidím Levanu jako zlou psychopatickou mrchu.

17.05.2015 3 z 5

Objetí noci Objetí noci Sherrilyn Kenyon

To byla fakt jízda. Hlavní děj jsem vnímala spíš na pozadí a místo toho jsem si lámala hlavu s vsuvkami o dalších postavách! Co se stalo sestře těch dvou vlkodlaků?! Jak to má Ash s Artemis?! Kdo je k čertu vlastně Ash a co ještě zjistíme o jeho minulosti?! Kdy se dozvím víc o vlkodlacích a medvědodlacích?! Co dalšího mi může autorka říct o Zarekoj a Valeriovi?! GRRRR! Já chci sakra vědět víc o vedlejších postavách!!!

09.05.2015 4 z 5

Napálený Napálený Kevin Hearne

Tahle knížka je prostě prvotřídní! Boží! Uchvancancující!!!!
Připadá mi, že každý další je díl je lepší a vtipnější! Většinou mě odradí, když má nějaká série kolem 10 dílů a já vím, že budu čekat milion let na další vydání v Česku, ale tady jsem ochotna vydržet, hlídat a sledovat vycházející další díly, protože to za to prostě stojí!! Řekla bych, že tahle série je nejlepší ze všech a na kvalitě jí rozhodně neubývá!

03.04.2015 5 z 5

Dny krve a hvězdného třpytu Dny krve a hvězdného třpytu Laini Taylor

Tak já nevím. Těšila jsem se, jak autorka ukončí neukončitelnou válku a pak zjistím, že je ještě třetí díl.
Na mě byl příběh až moc vyhrocený, nebyla tam místa pro odpočinek, pořád se něco dělo a když už se děj blížil k "nic se neděje" tak autorka udržovala takové tísnivé napětí "brzo se něco semele."

Navíc jsem se dokázala začíst až v polovině knihy a neustále jsem si od ní musela dávat pauzu.
Ale i tak je to hezky zpracovaný příběh, který je prostě výjimečný a neotřelý.

14.03.2015 3 z 5

Prozřetelnost Prozřetelnost Jamie McGuire

Ta podobnost se Stmíváním byla do očí bíjící. Snad bych jen podotkla, že Prozřetelnost mi přišla lépe napsaná a více čtivá i když co se týká děje, tak mu chybělo napětí. Nemyslím tím napětí ve vztahu Jared - Nina, protože toho tam bylo více než dost, ale když se odpustí od jejich zaláskování tak byl děj spíše na pozadí a jen dokresloval vztah těch dvou.

Občas mi přišlo, že autorka v ději příliš přeskakuje. Trochu mě to mátlo, jakoby vypustila větu nebo dvě a odstavce tak občas ztrácely návaznost.

I přesto pro mě byla kniha atraktivní a skvěle jsem si u ní odpočala. Chválím čtivost a styl autorky, který prostě odsýpá a nutí číst dál. Rozhodně si přečtu další díly.

18.02.2015 4 z 5