Romeo & ... Jak se ta holka jmenuje?

Jaká je šance, že by náhradnice za herečku v hlavní roli skutečně odehrála představení? Takřka nulová! Právě proto si Emily myslí, že její plán nemá chybu. Amanda alias Julie by si totiž v žádném případě nenechala ujít příležitost vystoupit na jevišti. Z tohoto důvodu je naprosto bezpečné přihlásit se jako záskok. Na zkouškách školního představení „Večer se Shakespearem“ bude nablízku Timovi alias Romeovi alias nejskvělejšímu a nejkrásnějšímu klukovi ze školy (podle jejího zcela nezaujatého názoru). Navíc získá body do školního hodnocení, což se vždycky hodí. Text své role se chce opravdu naučit, jenomže: 1) Shakespeare je strašně těžký a vůbec jí neleze do hlavy. 2) Amanda alias Julie číslo jedna ji neustále zaměstnává nějakými úkoly. Pak ale Amanda skončí v nemocnici a Emily je nucena odehrát představení místo ní. Sice s klukem svých snů po boku, ale naprosto nepřipravená…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/382693/big_romeo-a-jak-se-ta-holka-jmenuje-iQC-382693.jpeg 3.436
Pro děti a mládež, Dívčí romány

Vydáno: , Fragment (ČR)

Romeo & What's Her Name, 2017

Kniha Romeo & ... Jak se ta holka jmenuje?

Marthas

3,7/5 Tak tohle byla opravdu parádní jízda. Z Shakespeara tam moc nezůstalo, ale kvůli němu jsem to taky nečetla. Knížka vtipná, milá, kouzelná. Námět dobrý. Jen by to chtělo si ještě trochu pohrát s překladem. Shani tohle prostě umí, tyhle roztomile potrhlé hlavní hrdinky. Jen by to chtělo příště vystoupit z komfortní zóny, aby nebyla takto navěky zaškatulkována.

Marcela14

oddechovka, kniha mě bavila

Liduka

Kniha, která nenadchne ani neurazí. SPOILER: Trochu mě zklamalo to, že byl Tim tak strašně moc dokonalý až to bylo nereálné. Navíc jsem si myslela, že bude většina knihy o tom divadle, ale bylo tam jenom pár stránek a většina knihy byla o něčem jiném.

knihomolkaMist

Neskutečně milá a rychlá oddechovka. Skvělé postavy, fajn příběh.
Doporučuji na odreagování na jedno odpoledne :)

Nathalinkaa

Tuto knížku jsem četla už dávno. Bavila mě, byla to taková oddechovka, kterou jsem měla skoro hned přečtenou.

ivousekk
03.12.2019

Oddechovy, vtipny pribeh o prvni lasce. Ano, je nenarocny a predvidatelny. Ale take je velice mily a nam, co uz nejsme nactileti, pripomene kouzlo prvni lasky :-)

Veruu95
19.07.2019

Svěží, vtipné, oddechové.
Jasně, příběh je předvídatelný a poměrně jednoduchý.. na druhou stranu, nepotřebuje takovou knížku jednou za čas každý z nás? Skvěle jsem si u ní odpočinula a pobavila se.
Doporučuji jako příjemné letní čtení :)

Litocha
13.11.2018

Jednoduchý, předvídatelný příběh. Emily má ale některé sympatické osobnostní rysy (snahu si nezadat a podceňování se přehlížím a připisuji věku hrdinky, k dospívání to prostě patří), třeba schopnost nebrat se smrtelně vážně (aspoň někdy). Je tady několik fakt absurdních situací (ale jo, zasmála jsem se). Nečekejte žádné hlubokomyslné dílo, ale myslím, že pro mladší čtenářky to může být příjemné čtení (jen by si možná knížka zasloužila zdařilejší překlad a pečlivější korekturu).