maca5449 maca5449 komentáře u knih

Těžká noc Těžká noc Lenka Lanczová

Hm.
Ne. Prostě ne. Byla to blbost. Ale i blbost se dá napsat čtivě, jenže u mě už to nefungovalo.

Já měla její knížky ráda, některé více, některé méně, ale přečetla jsem je snad všechny. Romantika, dívčí čtení, letní románky, mé srdce plesalo. Jenže tohle. Ježíši za co.

Do podobných knih přidávám Rebelský dědic, protože tohle byl jeho děj jak přes kopírák. Jenže Rebel byl mnohem víc čtivější, záživnější, s více dialogy a vůbec zajímavější. Humpf.

Zklamání a navíc jsem se s tím děsně trápila, sáhla jsem po této knize v domění, že si odpočnu a ukojím svou romantickou duši, jenže místo toho jsem se jenom rozčilovala a nadávala na hrdiny a jejich chování.

19.07.2020 2 z 5

Hvězdný šéf Hvězdný šéf J. D. Hawkins

Na týhle knize je tak strašně citelně znát, že ji napsal chlap... Ženské autorky se rády hnípou v emocích, popisech všeho - svalů, očí, charakteru - no však to znáte... ale tady? Jednou na sebe pohlédli a už ji klátí! Ani jsem nestihla zaregistrovat jestli u toho odhodili kuchařskou zástěru!

Průměrné, až slabé.

23.06.2019 2 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Christina Lauren

Ne. Prosím, už ne. Naprostá katastrofa. Zklamání, nuda, brak.

Čekala jsem něco svižného, romantického, vtipného. Dostala jsem akorát tak prd. Neměla jsem ani sílu přeskakovat stránky, zvládla jsem dočíst poctivě do půlky a pak knížku vzteky prohodila oknem.

04.05.2019 1 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Přečetla jsem, i když jsem mimo cílovou skupinu hlavních čtenářů. Přesto se mi moc líbila a mrzí mě, že jsem na knihu nenarazila, když jsem ještě patřila do kategorie "děti a mládež". Byla v tom akce, láska, tajemství, humor, smutek, sourozenecká rivalita, výjimečnost postav.

Celkově to bylo moc pěkné a oddychové,moc pěkná a hezky zpracovaná pohádka.

19.02.2016 4 z 5

Růže podzimu Růže podzimu Abigail Gibbs

Páni, tak to bylo hodně zmatečné. Ke konci jsem měla pocit, že jsem snad přeskočila odstavec, nebo stranu, nebo kapitolu... Zdálo se mi, že to prostě nějak nenavazuje, skoro jako bych k tomu potřebovala první díl a číst kapitoly nastřídačku...

Jsem vážně zvědavá, jak se autorka popere s následujícímí díly a hlavně, jestli si zachová nějakou kreativitu, když je hrdinek 9 a zatím známe jen 2. Neumím si představit, že zvládne napsat dalších 7 dílů, které by byly něčím originální.

03.05.2015 3 z 5

Danse Macabre Danse Macabre Laurell K. Hamilton

GRRR! Už mě vážně přestává bavit číst pořád dokola, jak mají všichni ti muži okolo Anity zlomená srdíčka. Pořád pořád pořád dokola omílání těch samejch dialogů! Žádné oživování, žádná policejní práce, jenom sex s tímhle, sex s támhletím a ještě musíme najít někoho dalšího, protože sedum je pořád děsně málo, humpf! Pak nějaká ta upírská politika a je vymalováno. ACHJO! A to ten díl začal vcelku zajímavě. Začínám se ztrácet v tom, kdo s Anitou spal, kdo s ní chce spát, kdo s ní nechce spát a s kym chce spát ona sama!
Ale stejně si přečtu další díly, protože to je Anita. Jen mám obavu, že se zase zklamu.

A Richardoj by měl někdo udělat lobotomii, protože ten už mě taky děsně štve!

28.12.2014 3 z 5

Očarovaná Očarovaná Sylvia Day

Hrůza! Děs! To snad ani autorka nemohla myslet vážně. Když se odstraní věčně se opakující věty o submisivitě a dominanci při sexu nebo o úžasnosti pana dokonalého v posteli (i všude jinde) nebo o dokonalosti slečny úžasné nebo popisy krásných těl a jak k sobě úžasně pasují, nebo vůbec duplicity opakující se v každé druhé větě, zbydou asi 2 odstavce o 10 větách, ve kterých je ukrytý děj celého příběhu.

U této knihy se mi stalo to, co ještě nikdy v životě. Každý druhý řádek jsem musela protočit panenky a sama sebe jsem se ptala, proč je vlastně autorka tak populární. Proč měla kniha takovou reklamu? Proč to vůbec někdo vydal? Proč je tak strašně populární erotická literatura? Próóóóč?!? Nechápu jak jsem knihu vůbec mohla dočíst, asi jsem chtěla vědět, o čem to vlastně je. O ničem.

06.11.2014 odpad!

Uprchlík z cely 25 Uprchlík z cely 25 Richard Paul Evans

Jak tak koukám, půjdu s hodnocením mimo proud.

Co na tom vidíte? Jsem už zcela mimo cílovku, že mě to vůbec nebavilo? Zvládla jsem to do poloviny a odkládám nedočtené. Co to jako mělo bejt?! X-men pro děti?! Protože to se teda vůbec nepovedlo!

Jako velké mínusy vidím to, že děj byl strašně předvídatelný, dialogy naprosto o ničem, stupidní a jednoduché, nikde žádný humor, všechno to bylo takové stylisticky násilné a nucené, netuším jak jinak bych to popsala.

A ta anotace. Bleh. Chcete číst tuhle knihu? Nemusíte. Přečtěte si anotaci, protože přesně o tom ta kniha je. Celý děj je prozrazen v jednom odstavci. Nic dalšího, žádné zvraty, překvapivé okamžiky nebo vtipné scény už tam nenajdete. Vůbec nic. Kdo to kdy viděl, prozradit veškerý děj v anotaci?! Copak to se dělá?! Působí to, jako kdyby si školák zapisoval do čtenářského deníku, o čem ta kniha byla se všemi nejdůležitějšími momenty. Už stačilo jen dodat jak to skončí!

Dávám dvě hvězdy, protože třeba kluky od 13 let (ano, na knize je napsáno, že je určena čtenářům od 13 let) to bude bavit. A jednu nedávám knize, ale sobě, protože jsem hrdina a zvládla jsem přečíst celou polovinu téhle nudy.

Pokud se mě někdo zeptá na dobrodružnou knihu pro děti (spíše kluky), doporučím mu Percyho nebo Harryho. Tohle určitě ne.

19.07.2020 2 z 5

Kopie Kopie Lauren Oliver

Uf! A je to! Patlala jsem se s tím snad rok. Konečně jsem to pokořila! Prosím fanfáry a potlesk.

Sám o sobě příběh není špatný, jen mě nějak nedokázal vtáhnout, nebo udržet moji pozornost na více než pár minut. Přitom autorka píše docela čtivě. Nevím, kde je problém.

Trochu mi vadí nutnost knihu neustále otáčet. Ok během příběhu to zvládnu, ale ke konci, když už to teda vrcholí a napětí graduje, si v podstatě jednou stranou vyspoileruju to zásadní z druhé strany?! Humpf! Navíc mám ráda, když vidím, jak mi příběh odsýpá a mám pod kontrolou, kolik mi toho ještě zbývá přečíst. Takhle jsem se blížila ke středu a ne konci knihy! Co je tohle za fóry?! Jako jasně - inovace, originalita. Ale co je mi po tom?! To jako ani autorka sama neví, jak to chce vlastně vyprávět?

A taky mě vytáčelo, že se hrdinové neustále musí potýkat (budu slušná) s trampotami. Jako fakt by nemohli mít aspoň chvíli klid?! Musí jím autorka furt házet nějaký klacky pod nohy, aby museli pociťovat jenom beznaděj a nemohli se z toho bludnýho kruhu s*aček vymotat?!

Ani nevím jak hodnotit. Je to průměr? Nebo takový nic moc? Vážně nevím, nepřišlo mi to nějak otřesný. Jenom to nemělo šťávu a šmrnc.

25.01.2020 3 z 5

Racer Racer Katy Evans

Přestože jsou knížky tohoto žánru na jedno brdo, jsou zcela očividně lepší a horší varianty téhož. Mno.

Nebyla to katastrofa. Nebo možná byla. Já sama nechápu proč čtu další a další knížky od téhle autorky, protože je to snad čím dál horší, ale přesto její dílo (a jakože to teda fakt je DÍLO) vždycky vyhledám.

Na téhle knize je toho tolik špatně. Opakující se věty, plno naprosto stejného sexu, (který jsem se snažila nepřeskakovat, ale těch posledních stran už jsem fakt nedala), nelogické přeskakování děje, nelogické všechno. Já jsem taky jako akvarijní rybička, ale když už sakra někdo napíše sedmou knihu, tak by si měl dávat pozor na nesrovnalosti v textu, ilustrační příklad - jdeme po schodech, ale v pátém patře vystoupíme z výtahu. Chm?!

Nechybělo ani jedno klišé. Vážně. Všechno tam bylo. Jenže je to prostě blbě napsaný, kdyby to aspoň mělo hlavu a patu, tak se v tom klišé ráda vykoupu, ale takhle se cítím jen jako by mě rychle projíždějící auto postříkalo vodou z kaluže. Takže fakt dík. Dík za nic. -_-

15.12.2019 2 z 5

Ohnivý cejch Ohnivý cejch Nalini Singh

OK.
Jako sorry, ale koho z Fantom Printu napadlo, že když už "musej" vydávat paranormální romanci, tak tomu chlápkovi na obálce dají do písmene "O" bradavku? ...Náhoda? ...Nemyslím si.

Dostanete to co čekáte. Tedy mačo muže, dominantní zrzku a nějaké to drama na pozadí, abychom viděli, jak se muž dokáže pro svou vyvolenou obětovat. Žeru to. Velmi. Ale ta zakroužkovaná bradavka na obálce mi prostě nedá spát. Suďte mě.

07.12.2019 5 z 5

Boss Boss Alexander Stainforth (p)

Bavilo mě to. Velmi.
Přivírám oči nad pár nedostatky. Celkově mám z (e)knihy dobrý pocit. Přesně mi sedla do nálady.

20.10.2019 5 z 5

Sexy mlékař Sexy mlékař Alice Clayton

Hm, tahle knížka by měla dostat minimálně nějakou medaili za ten nejpitomější název, jaký kdy v dějinách literatury kniha dostala. Tohle pozvedlo žánr "pro ženy" na úplně novou úroveň.

A ta obálka. Ježíši. To v redakci Mladé fronty tuhle knížku nenáviděli, že jim nestačilo zprznit název, ale museli to ještě dorazit obálkou?

Obsah sám o sobě celkem ujde, není to zrovna veledílo, ale to od toho ani nikdo nečekal. Na zažehnání nudy nebo k bazénu super. Já si teda musela pořídit neprůhledný obal, do kterého jsem knihu musela zabalit, protože jsem se styděla ukazovat tohle na veřejnosti.

03.08.2019 3 z 5

Má první láska Má první láska Tanja Voosen

Vyvážená kombinace romantiky, humoru a středoškolského drama puberťáků.

28.07.2019 4 z 5

Dědička světla Dědička světla Emily Bold

Mno, řekněme si to na rovinu. Tahle knížka nepřináší nic nového. Ostatní knihy o andělech/upírech a jiné havěti jsou i lépe obsahově zpracované.

Ale... má to málo stran, klišé je tam jedno za druhým, napětí je budováno epickým způsobem, láska, žárlivost, možná i nějaká ta pusa (není to spoiler?), takže pokud zapomenete o čem to bylo? Neva! Stačí vzít do ruky jakoukoli jinou knihu z tohohle žánru a máte tam to samý! Jsem samozřejmě napnuta, co přinese druhý díl, to si nesmím nechat ujít...

Pokud je to vaše první kniha s anděli, možná budete nadšeni, ale pro mě je to jen průměrná četba na jedno odpoledne. Jedinou odlišnost spatřuji v tom, že naší Thorn pořád teče ze zad krev proudem a nikomu v okolí to není ani trochu divný. Jo a obdivuju její vlasy. Za celou dobu si je nemusela ani jednou umýt a přitom se jí pořád tak krásně leskly! To bych aplikovala i do reálného života.

To, co mě ale hrozně vytočilo, je forma toho salátu. Pominu překlepy a chyby, na to už si od Albatrosu/Fragmentu/CooBoo/CPressu začínám pomalu zvykat... Ale pro boha živýho, mohl by jim někdo říct, co to je "zarovnání do bloku"?!?! JAKO!!! Konce řádků v téhle knize lítaj víc, než hlavní protagonisté!

03.06.2019 3 z 5

Dračí město Dračí město Petra Machová

Nerada haním knihy od českých autorů. Nějakýho Hejhulu z Ameriky nebude zajímat kritika od čtenáře z Če(čen)ska, ale autor z naší kotliny se k tomu může dostat snadno a může se ho to třeba dotknout. Proto jsem dlouho váhala, zda mám tuto knihu vůbec hodnotit, sice je třeba myslet na city autora, ale autor by měl naopak myslet i na city čtenáře. A já mám duši rozervanou. Taková hrůza. Ej...

- Ondřej a Jana. Jestli jim to jejich zaláskování někdo věřil, budiž mu přáno, ale na mě to teda neudělalo žádný dojem. Připadalo mi to nastavované, násilím vecpané do příběhu a zároveň strašně ploché, neemotivní, suché, oholené, hrozné. Ale! Dokázala bych to odpustit, pokud bych knihu brala pouze jako fantasy, bez prvků romance YA.

- Vztah Jany k rodině. Záchrana v ohrožení v jedné kapitole ve mně opravdu nevyvolá pocit, že Janě na rodině nějak přehnaně záleží. Nejprve předvede hysterický výstup a pak. Nic. Zapomene na ně, problém vyřešen. V podstatě to pro ní byli jenom lidi, kteří s ní bydleli v jednom baráku.

- Epic fight. A to ne jeden. Ale hned několik. A to na konci měla být jako parodie na Bitvu pěti armád?

- Ještěři. Když se řekne "ještěr" představím si varana. Takovou tu obludku ze zoo, jak nasává na kameni teplo pod lampičkou a přežvykuje si, z tlamy mu koukají už jenom nohy toho brouka, co dostal k obědu. Oproti tomu pojmenování drak... (stené jako pes X vlk), jenže tahle nebohá knížka není plná draků, ale ještěrů/upírů. Je to stejné jakoby někdo psal knihu o vlkodlacích, ale hodně se mu tam to slovo opakovalo, potřeboval ho nahradit jiným a tak by jim říkal psi... protože to je přece úplně stejný... no, pro mě není

- Prostředí a jména. Míchání českých a cizích. Brno a pak nebrno. V Brně žijou Jany a Ondřejové, o kus dál v lese je jakési město Zarna, kde jsou Lii a Eldarové. To české tam vypadá hodně rušivě.

- Vyumělkované hraní na city. (malý spoiler! pozor!) Autorka se mě pokusila citově vyždímat a zabila v podstatě jediné dvě postavy, které v tom příběhu měly snad největší potenciál pro další pokračování. Bohužel, vůbec to se mnou nepohlo. A navíc zrada, kterou nikdo z nás nečekal! A málem bych zapomněla na epizodku, kdy Ondra umíral. Jediné, co jsem v tu chvíli cítila byla frustrace z Janina chování.

Celkový dojem z knihy mám takový prapodivný. Ze začátku mi děj odsýpal, ale pak jsem se zasekla a od poloviny to bylo holé utrpení. Nechtěla jsem knihu nedočíst, když už jsem do ní investovala takového času.

Shrnutí? Nelíbilo se mi to.
Přečtu si další díl, abych viděla ten pokrok, co autorka udělá, aby její postavy nebyly tak plytké a hloupé.

P.S. jedna hvězda je za obálku.

11.11.2018 2 z 5

Dokonalá vášeň Dokonalá vášeň Raine Miller

Nejsem zrovna historička, ale dost pochybuju, že by nějaká údajně slušně vychovaná mladá dáma v roce 1837 pronesla "chci ti kouřit tvýho ptáka." Celkově mi ten jazyk a vyjadřování vůbec neseděli.

Kniha nic moc... možná na zažehnání nudy na jedno odpoledne a to pouze pokud si chce člověk přečíst nepovedenou parodii na erotický román. Autorka to teda zase vymňoukla...

20.04.2015 1 z 5

Oživovatel Oživovatel Seth Patrick

Páni! Říct, že mě kniha překvapila by byl velmi slabý výraz, příjemně mě šokovala! Čekala jsem od toho nějakou lacinou napodobeninu Anity Blake a ona naprosto skvělá thrilero-hororová detektivka!

18.03.2015

Inkubovy sny Inkubovy sny Laurell K. Hamilton

Chyběl mi Dolph, chyběl mi Edward a chyběla mi Anita.

Co se to s tou holkou stalo? Vážně jsem nemyslela, že se od posledního dílu může stát tak posedlou orálním sexem. Navíc jí v posteli nestačí jeden chlap, ale když už to s někym dělá, musí tam mít minimálně 2. Tahle kniha je porno. Pořád dokola se opakují erotické scény. V podstatě vše zůstává stejné, jen se mění jména mužů, kteří mají to štěstí a zasunou. Veškeré okolní události vyšumí do ztracena, ať už práce pro policii nebo oživování zombie. Přesto celé sérii dám ještě šanci a budu doufat, že bude Anita zas ta drsná děva a ne jen ta-co-je-dobrá-v-sexu.

Trochu mě zaráží proč je zrovna tento díl téměř sedmiset stránkový a další má už jen 180 stran, nejspíš v něm autorka vynechala všechen sex.

17.11.2014 3 z 5

Píseň oceli Píseň oceli Michaela Merglová

Nejlepší kniha jakou jsem letos četla!

Proklínám autorku, protože kvůli ní mám zas náběh na čtecí krizi, nic do čeho se v nejbližší době pustím nebude dost dobrý.

14.03.2020 5 z 5