Uprchlík z cely 25

Michael Vey je možná až moc nenápadný patnáctiletý kluk. Ale jen do okamžiku, kdy se postaví školní šikaně a odrovná dva spolužáky silným elektrickým výbojem. Je z toho v šoku, a když zjistí, že jeho spolužačka Taylor má podobné schopnosti jako on, začne mu to vrtat hlavou. Spolu s ní a kamarádem Ostinem se proto pouští do pátrání. Zjišťují, že se oba narodili ve stejné nemocnici, v den, kdy byla zaznamenána nevysvětlitelná úmrtnost novorozenců. A oni jsou jedni z mála, kteří přežili. Velmi záhy se ukáže, že jejich pátrání upoutalo pozornost skupiny lidí, která má s celou událostí hodně společného a má velký zájem dostat Michaela pod svůj vliv. A tak unesou jeho matku i Taylor. Tuší, že se je Michael vydá hledat a nakráčí přesně tam, kde ho chtějí mít: do cely číslo 25 v jejich tajném ústředí. Jenže události se vyvinou úplně jinak... Knihy ze série Michael Vey mají obrovské množství fanoušků po celém světě. Jen v USA se prodalo více než 1,5 miliónu výtisků....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/397127/uprchlik-z-cely-25-YDs-397127.jpg 4.721

Michael Vey 1.

Literatura světová, Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno · Fragment (ČR)

The Prisoner of Cell 25 · 2011

Kniha Uprchlík z cely 25

Horselen

Tohle byla strhující, originální a parádní (YA) fantasy. Mrzí mě, že anotace prozradila opravdu hodně z děje. Na napětí to knize však neubírá.
Když opomenu pár nedostatků v podobě logických souvislostí, jediné co mi vadilo byla malá písmena. Jenže kniha se četla sama, takže jsem to později přestala vnímat.
Trošku mě mrzí, že jsme se pořádně neseznámili se všemi dětmi, ale věřím, že to autor v dalších dílech napraví.
Zkrátka a dobře, tohle se četlo samo.
P.S. Skloňování jména Zeus považuji za opravdu nešťastně zvolené.

Knihomollife

Úžásná kniha. Už se nemůžu dočkat pokračování.

rm

Jo, jasně, bylo to poněkud dětské, bylo to v určitých ohledech černobílé, ale vcelku dobře se to četlo, takže proč ne další díl?

ciaram

Tak jsem to četla a četla a čekala jsem na to, co tak všichni chválí. Nebylo to špatné, a se zvyšujícím se počtem stran to bylo stále lepší. Ale ten ZÁVĚR!!! :) to dost vyžehlil a určitě sáhnu i po dalším díle. Dlouho jsem si říkala, že je to fakt dětské, kladní jsou stále kladní, záporáci se chovají tak, že je nesnášíte od prvního momentu. Např. Hatch, byl až moc prvoplánově záporný, přesto se mi líbilo, jak autor vykreslil jeho dovednost manipulovat s dětmi, dostat je tam, kam potřebuje, až se to zvrtlo v docela drsnou ukázku moci.
Teď jiný soudek a hlavně za to je ta hvězda dolů - chyby a chyby - zpřeházená písmena ve slovech, zpřeházený slovosled. A kladla jsem si otázku, jak moc hrotit v překladu české skloňování. Zatímco v anglickém vydání si autor neláme hlavu s tvary slov v různých pádech - viz Zeus. Tak čeština je nekompromisní - Zeus je pouze v prvním pádě. Proto mě hodně bolelo číst: Zeusi. Jasně může proběhnout diskuze na téma, že se tak skloňuje pouze jméno řeckého boha, ale děcka si to pak při čtení fixují do hlavy chybně. Nebo to prostě moc hrotím.

LilianaFalcon

Asi jedna z nejlepších knížek pro děti, co se mi za poslední roky dostala do ruky.
Bylo to vtipné, s trochou morálních otázek, napínavé a celkově dobře zvládnuté. Hlavně je to vhodné určitě i pro kluky :-)

Jalisca

Kniha prectena za jeden den. Moc me bavila, je napinava, zajimava. Moc se tesim.na dalsi dil.

Čtenář1234

Nejspíš nejlepší sci - fi co jsem kdy přečetl . Příběh se ploužil pomalu a skvěle se vykresloval . Pokud nad knihou váháte , zda si ji koupit , tak neváhejte a hned si ji pořiďte . Nebudete litovat ! Nejvíce se mi líbil útěk .Můžu říct už jen jedno : Potřebuji další díly !!!

eva7919

Kniha se čte velmi lehce a má spád. Už se těším na další díly.