Kopie

Ve světě za zdmi Havenova institutu je pro Lyru a Oriona těžké chovat se lidsky – zvlášť když se u Lyry čím dál víc projevují příznaky nebezpečné nemoci, kterou byla nakažena. Gemma se poté, co se dozvěděla pravdu o Havenově institutu a své roli v celém příběhu, jen těžko vrací zpátky k normálnímu životu. Když se však dozví, že její otec spřádá nové a děsivé plány, jak naložit s Lyrou a Orionem, nelení a se svým přítelem Petem vyrazí uprostřed noci zachránit, co se dá....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399835/kopie-7ky-399835.jpg 449

Replika 2.

Literatura světová, Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno, CooBoo

Ringer, 2017

Kniha Kopie

VéjaTarabová

Hned na začátek musím říct, že první díl byl rozhodně lepší. Naskytli se zde části, ze kterých jsem měla husí kůži. S oběma postavami mi nedělalo problém se sžít. Měla jsem pocit jako bych tma byla s nimi a rozhodně toho hodně ve mně kniha zanechala. Je to něco jiného, než čtu normálně, ovšem moc mě to bavilo.

maca5449

Uf! A je to! Patlala jsem se s tím snad rok. Konečně jsem to pokořila! Prosím fanfáry a potlesk.

Sám o sobě příběh není špatný, jen mě nějak nedokázal vtáhnout, nebo udržet moji pozornost na více než pár minut. Přitom autorka píše docela čtivě. Nevím, kde je problém.

Trochu mi vadí nutnost knihu neustále otáčet. Ok během příběhu to zvládnu, ale ke konci, když už to teda vrcholí a napětí graduje, si v podstatě jednou stranou vyspoileruju to zásadní z druhé strany?! Humpf! Navíc mám ráda, když vidím, jak mi příběh odsýpá a mám pod kontrolou, kolik mi toho ještě zbývá přečíst. Takhle jsem se blížila ke středu a ne konci knihy! Co je tohle za fóry?! Jako jasně - inovace, originalita. Ale co je mi po tom?! To jako ani autorka sama neví, jak to chce vlastně vyprávět?

A taky mě vytáčelo, že se hrdinové neustále musí potýkat (budu slušná) s trampotami. Jako fakt by nemohli mít aspoň chvíli klid?! Musí jím autorka furt házet nějaký klacky pod nohy, aby museli pociťovat jenom beznaděj a nemohli se z toho bludnýho kruhu s*aček vymotat?!

Ani nevím jak hodnotit. Je to průměr? Nebo takový nic moc? Vážně nevím, nepřišlo mi to nějak otřesný. Jenom to nemělo šťávu a šmrnc.

rm
22.08.2019

Nějak mě to moc nebavilo...

Šárušš
08.08.2019

Repliku i Kopii jsem přečetla jedním dechem, můžu říct, že to je pro mě jedna ze sérií knih, co mi přirostli k srdci.
Tenhle díl byl lehce napínavější, lehce krvavější, lehce násilnější, a právě proto to byla bomba.
Není to úplně kniha, co by měla dobrý konec a ještě ho má otevřený, ale zde se dá lehce domyslet, co se s postavami může stát dál, alespoň v Lyřině části příběhu.

warca
19.07.2019

Stylový příběh.
Pořádně jsem se začetla až na konci.

Damonka12
17.06.2019

Stejně dobrá jako první díl. Spoustu věcí dovysvětluje. Plusové body také za to že je to jen duologie, těch jsem zatím četla málo. Líbí se mi jak se postavy vyvinuli. A také dějové zvraty, které jsem nečekala.

Niky811
02.06.2019

Jedná z nejlepších knížek, které jsem kdy četla.

Sarah11
28.04.2019

Na rozdíl od ostatních čtenářů jsem byla uchvácena už prvním dílem, proto jsem nedočkavě vyhlížela vydání toho druhého a má očekávání byla obrovská. A řeknu vám jedno - Kopie nezklamala, dokonce mě bavila ještě víc než předchozí díl. Naleznete tu mnohem více napětí a akce a ani zdaleka to není tak předvídatelné jako Replika.
Nevím, jestli je to mým momentálním psychickým rozpoložením, ale takové intenzivní pocity už jsem u knihy dlouho nezažila. Pokud holdujete knihám, které jsou na té depresivnější vlně, věřím, že budete stejně nadšení jako já. Z téhle knihy totiž pocity bezmoci, strachu a deprese úplně sálají. Taktéž pokud vám v prvním díle vadily opakující se pasáže (což není můj případ), tady už jich ani zdaleka není tolik, protože každá z hrdinek se většinou nachází úplně jinde.
Moc se mi líbila proměna, kterou obě hrdinky prošly, obzvlášť ta Lyřina. A pokud máte rádi knihy, které mají přesah, věřím, že ho zde naleznete, protože je tu spousta otázek, které určitě stojí za zamyšlení.
Jediná věc, která mě mrzí, je vědomí, že touto knihou se s mými oblíbenými hrdiny musím nadobro rozloučit a že se nedozvím, jak to s nimi bude dál, protože i když si ten konec hraje na happyend, úplně to tak není...

Sucho
Sucho