maca5449 maca5449 komentáře u knih

Osudové rozhodnutí Osudové rozhodnutí Lisa McMann

Velmi smutné, slabé, ale stojí za to dočíst sérii. Spíš takové oddychové čtení. Tato série vám asi pohled na život moc nezmění.

Vstříc temnotě Vstříc temnotě Lisa McMann

Čekala jsem, co autorka zas vymyslí za problém mezi Janie a Cabelem, aby to neměli tak jednoduché. Celkem zklamání. Navíc zase přetrpět ten strašný styl, kterým je to napsané! Ze zvědavosti jsem knihu dočetla, kniha se čte dost rychle. Něco na tom příběhu bude, protože po přečtení člověk chce i poslední díl.

06.11.2014 2 z 5

Procitnutí Procitnutí Lisa McMann

Hodně divně napsané.
+ Přečteno velmi rychle a Cabel je opravdu skvostná postava, kterou si prostě oblíbíte.
- Příběh by se dal rozpracovat lépe, myšlenka byla dobrá, ale sakra dyť se to četlo tak špatně!

Povídky Povídky Jiří Kulhánek

Tak trochu zklamání. Navíc nemám ráda taková pidivydání.

Stroncium Stroncium Jiří Kulhánek

Zajímavé. Konec mě trochu zmátl, ale jinak pecka! Humor pana Kulhánka je prostě něco extra.

Noční klub. Díl první Noční klub. Díl první Jiří Kulhánek

Důvod proč čtu tento žánr a také důvod proč přistupovat k českým autorům bez předsudků typu: je to české, nebude to dobré, zahraniční dycky lepší. Škoda jen, že se kniha nedá sehnat za "normální" peníze. :D
Geniální dílo!

Ztracená brána Ztracená brána Orson Scott Card

Celkem zábavné. Chlapec (13) v jednu chvíli neumí nic a nejednou je z něj mega-mág! Volejme sláva! Máme tu výjimečného, zázračného hrdinu, který spasí svět, pokud ho někdo předtím nezabije! Nicméně kniha je plná Dannyho poťouchlého myšlení puberťáka, vtipných scén i dialogů. Je dobrá a těším na další díl.

Napůl zlý Napůl zlý Sally Green

Tato kniha měla větší reklamu, než by si zasloužila. Chvíli mi trvalo, než jsem se smířila se stylem vyprávění. Ale příběh je úžasný a hlavnímu hrdinovi je až příliš ubližováno, než aby jsme si ho neoblíbili a nezačli ho litovat. Možná by stálo za to příběh více rozpracovat.

Past Past Lauren DeStefano

Nápad dobrý, zpracování ujde, ale knize něco chybí. Něco zásadního. Dočetla jsem s obtížemi, některé pasáže mě sice celkem bavily, ale asi to bylo moc rozvleklé. Moc mě to nezaujalo.

Horečka Horečka Lauren DeStefano

Nuda, nedokázala jsem se přinutit knihu dočíst.

06.11.2014 2 z 5

Dědička stínů Dědička stínů Anne Bishop

Trochu slabší díl. Autorka posunula laťku ještě o kousek víc. Teď už se nebudou zabíjet (hmmm, spíš mučit) jen lidi, ale dokonce i jednorožci.

Chlapy vykastrujem, jednorožcům uřízneme roh, malý holky znásilníme, aby jsme jim rozbili jejich mysl a ony tak nemohly získat nějakou tu moc z drahokamů. Príma čtení.
Na druhou stranu se tady člověk dočká alespoň trochu zadostiučinění a odplaty.

Trochu mi vadily časové přeskoky. Jeden tisíc let tam, dva tisice let sem, kdo by to počítal?
A vážně chceme celý svět vystavět na tom, že veškerá naděje spočívá v jedné holce, která nechce ničemu a nikomu vládnout? Všichni (ti dobří) ji budou milovat, chránit a uctívat a s těmi zlými čarodějnicemi a znásilňovateli, vrahy a hnusáky už si nějak poradíme?

I přes to všechno má však příběh něco do sebe a ještě dlouho po přečtení se k němu vracím.

Dcera čisté krve Dcera čisté krve Anne Bishop

Chvíli mi trvalo zorientovat se v postavách, drahokamech a vůbec v celém politickém systému, ale stálo to za to. Není to kniha pro každého, pokud se člověk přenese přes kastrování mužů nebo znásilňování mladých holek, čeká ho velmi pěkný příběh o tom, jak může ztratit všechnu naději.

Nic pozitivního, nic optimistického. A přesto zanechá hluboký dojem a chcete další díl. Snad jen dát si chvíli oddech.

Neviditelný Neviditelný Jaroslav Havlíček

Velmi dobrý psychologický román. Žádná z postav není dokonalá, právě naopak...
Jde jen o to, nenechat se odradit počtem stran.

Hordubal Hordubal Karel Čapek

K Hordubalovi jsem se dostala díky povinnému referátu na škole. Je to dokonalá kniha. Tolik křivdy, tolik bolesti, tolik nepochopení...

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Zbožňuju divadelní hry od Čapka! Tato patří mezi nejlepší.

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

Hodně dobré, velmi humorné a zároveň silně emocionální. Skvěle napsané, milostný trojúhelník, minulost vedlejších postav, špatňáci, obsahuje vše v únosné míře.

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Skvělá kniha!

Ale trochu mi připadá, že autorka umí psát jen milostné trojúhelníky.

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

Asi nejhorší díl ze série. Jacob zkrátka není Edward. Navíc mi vadí dějová linie typu: jsme spolu šťastní, něco se podělá, jeden z nás usoudí, že nemůžeme být spolu, nutná separace, nemůžeme bez sebe být, vrátíme se k sobě. Okrajově zmíníme špatňáky, aby to nebylo jen o tom, jak od sebe utíkáme a zase se vracíme.

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Pro mé mladší já nejúžasnější knížka vůbec. Trochu mě mrzí, co z této knihy udělala média a posedlí fanoušci. Každopádně děkuji autorce, která u mě nastartovala posedlost paranormálními romancemi. :D

Bella a Edward jsou v knize vtipní, úžasní, krásní a zamilovaní. Film je hnus. Pořád si kladu otázku, jak se to mohlo stát, když autorka na filmu spolupracovala. Krom toho Pattison jako Edward? Eh... Místo knihy a filmu Stmívání bych nejradši všem doporučila film Tupíři. Přesně vystihuje celou atmosféru knihy i filmu.

Po těch letech mi ta kniha připadá čim dál méně epic. Opakovaným čtením ztrácí své kouzlo, které pro mě měla v 15 letech.

Snídaně u Tiffanyho Snídaně u Tiffanyho Truman Capote

Po přečtení jsem měla z knihy pozitivní dojem. Krátká, rychle přečtená, sympatická hrdinka.
Dnes si ani nevzpomínám, o čem to vlastně bylo.