M1ra M1ra komentáře u knih

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Přibližně na stejné úrovni jako "Manželé odvedle" zajímavé, celkem napínavé čtení, ovšem jednoduchý a strohý styl psaní, takže netřeba přemáhat mozkové závity. Vhodné k odpočinku, děj ubíhá, ale nic vás nenutí číst dál. Závěr překvapující, ale žádným literárním skvostem. Příjemná jednohubka. :)

08.10.2018 4 z 5

Slepí ptáci Slepí ptáci Ursula Poznanski

Téma s poezií je velmi zajímavé, Beatrice jako hlavní hrdinka velmi sympatická a Slepí ptáci jako detektivka dobrá, ale po předchozím dílu o dost slabší. Děj se trochu vleče, zbytečné natahování, závěr lepší ač ne zcela překvapivý jako u Pěti.

30.09.2018 2 z 5

Dívka na kusy Dívka na kusy Kathleen Glasgow

Velmi čtivé, mírně vulgární, zajímavé a především důležité čtení, sice jsem asi čekal trochu víc, každopádně kniha velmi dobře napsaná. Kapitoly krátké, bezprostřední, autorka se s ničím nepáře.
Mírně mi připomíná My Děti Ze Stanice Zoo, akorát zde jde především o sebepoškozování a vyrovnání se sám se sebou. Občas trochu zdlouhavější, ale v závěru knihy vám to ani nepřijde.

02.09.2018 4 z 5

Manželka mezi námi Manželka mezi námi Sarah Pekkanen

Docela zmatené, což byl možná záměr, ale mám pocit, že se v tom autorky spíše plácaly a pak se nějaké detaily vzájemně vylučovaly. Také mi to přijde celkem překombinované a postava Vanessy až absurdně "geniální". Ohledně domácího násilí bych toho čekal trochu víc.
"Manželka mezi námi" za mě je lehce nadprůměrným thrillerem.

22.08.2018 3 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

První stránky takové zvláštní, ale pak mě děj pohltil. Pár věcí mi přišlo až moc absurdních, ale asi ne zcela nereálných. Závěr ve mně vyvolal otázky ohledně celé problematiky a taky ohledně postavy Ester.

Za mě se jedná o velmi povedený thriller, ze kterého mrazí.

08.05.2018 5 z 5

Krásný příběh, nádherné ilustrace... a jednorožec!!! :D

02.05.2018 5 z 5

Rosemary má děťátko Rosemary má děťátko Ira Levin

Ira Levin je výborný autor. At uz se jedna o Rosemary ma detatko nebo Stepfordske panicky nebo divadelni predstaveni Veronicin pokoj.

Levin pise napinave, svizne, z jeho del opravdu mrazi a ve ctenari zanechavaji jistou stopu.

30.04.2018 5 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

+ čtivé, zajímavý námět, má to celkem spád, celkem i reálně možné, zvrácené a úchylné (znám, ale mnohem zvrácenější, úchylnější a propracovanější knihy)

- příliš roztahané, žádné napětí, žádné velké gradování, konec napsaný tak letem světem, jen ať je to už dopsané a víceméně předvídatelné

Za mě je to takové průměrné dílo s konečným pocitem asi jako když znuděně zamrčíte "Hmm..."

19.04.2018 2 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Taková průměrná detektivka, na to, že ji napsal chlap měl nějak moc keců okolo.
Pomalý, ale čtivý rozjezd, který trvá téměř do poloviny příběhu.
Pro hodně čtenářů je Žena v okně určitě skvělou detektivkou, pro mne byla až moc předvídatelná, chybělo mi tam nějaké napětí a mrazení v zádech.

31.03.2018 3 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Musím říct, že do poloviny knihy jsem si pořád říkal, že jsem od toho čekal něco jiného, ale neznamenalo to, že by mě to zklamalo.
"Ta přede mnou" mě velmi chytla, svižně se četla a určitě mezi thrillery bestsellery patří.
Jen taková menší výtka, jak je zde v komentářích zmiňováno, jde tak trochu o sérii 50 odstínů, ale nijak závratně.

08.03.2018 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Opravdu těžké ohodnotit tuto knihu.
Začátek je celkem zvláštní a ja se nemohl začíst, ale pak se to rozjelo. Velmi originalni a zajimava zapletka a celkove dost zvratu.
Nekolikrat mi,ale prislo,ze autorka nevedela co ma psat a tak tam proste placla nejakou blbost.

Povedena kniha... mnohem vic bestseller nez Dívka ve vlaku...

05.07.2017 4 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Misty zbytecne prodluzovane...slabsi zapletka...knize by prospelo troxhu zkratit nebo pridat na napinavosti.

07.03.2017 4 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Musím říct, že film je mnohem lepší než kniha. V knize se vlastne nic neděje ani závěr neni nijak zajímavý.Velka spousta infotmarmaci se zde opakuje až to obtěžuje.
Nicméně jako povinnou četbu ji řadím k těm lépe čtivym...

02.02.2017 3 z 5

Klapzubova jedenáctka Klapzubova jedenáctka Eduard Bass (p)

Jako povinna cetba velmi dobre ale pro me az moc pozitivni kniha. Trochu preplacana "blbostmi"

16.12.2016 4 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Kniha velmi zajimava....kazdy by si mel aspon cast precist nicmene moc jako varovani pred nebezpecim drog mi to neprijde a misty zbytecne prodluzovana e.jen minimalne

16.12.2016 4 z 5

Pán much Pán much William Golding

Z thrillerů jsem zvyklý na krev a násilí ovšem tady mě to nějak více zasáhlo a jedna scéna celkem dost znechutila, myslím, že je dobré se připravit na trochu znepokojivější části.

26.11.2016 4 z 5

Cesta pustinou Cesta pustinou Emmy Laybourne

Mírně zdlouhavé, ale skvělý závěr Monumentu 14. Jen mám milion otázek ohledně ostatních postav, které nemají ukončený děj :/

29.07.2016 4 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Velmi napinave i kdyz obcas zdlouhave čtení. Skvela detektivka!

22.07.2016 5 z 5

Dívka z 6E Dívka z 6E Alessandra R. Torre (p)

Pro mě nezvyk a ze začátku až moc sexuální na mě :D ale později velmi napínavá kniha plna zajímavosti. Hlavni hrdinka je velmi sympatická mladá žena a konec taky povedeny.

16.05.2016 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Úžasné dílo....myslím, že téměř každého chytne za srdce malá Liesel a její příběh nenechá nikoho chladným.
Kniha je tak dobře zpracována, že se i přes svou délku čte jedním dechem.
Za sebe Zlodějku knih doporučuji, myslím, že nebudete litovat. Sám se k ní určitě někdy vrátím.

08.05.2016 5 z 5