M.V.Z. M.V.Z. komentáře u knih

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Náhodou jsem na tuto knihu narazila v knihovně. Od začátku do konce mě pohltila. Skvěle vykreslené pocity mladého Connora.

01.01.2024 5 z 5

Až na konec všech dní Až na konec všech dní Jodi Picoult

Výborný psychologický román. Poutavý příběh 2 mladých lidí a kam až může jejich láska zajít.

24.03.2015 5 z 5

Skrýš Skrýš Johan Theorin

Kniha se mi moc líbila. Je čtivě napsaná. V některých chvílích i napínavá. Zajímavý příběh. Jen mě trochu zklamal konec - dle mě nebyl dohraný.

21.02.2014 5 z 5

Perníková chaloupka Perníková chaloupka Carin Gerhardsen

Zajímavá detektivka. Moc dobře napsaná. Je to taková příjemná oddychovka. Závěr mě překvapil. Taky mě mrzí, že tam rozjely Petřino vyšetřování a pak to nijak neukončili, jen že DNA souhlasí s některými znásilněními a to bylo vše. Už se těším na další díl.

16.10.2013 5 z 5

Vražedná léčba Vražedná léčba James Dashner

i když čtu hodně komentářů, že je poslední díl zklamal, tak já jsem zklamaná nebyla. I tento třetí díl je čtivě a poutavě napsaný. Jsem ráda, že jsem na tuto trilogii narazila a přečetla.

30.11.2015 5 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

I závěrečný díl nezklamal. Zajímavé a poutavé čtení až do konce. Čekala jsem trochu jiný konec, přesto se mi tato trilogie moc líbila a určitě ji doporučuji :-)

07.08.2014 5 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Pro mě opravdu skvělá kniha. Čtivě napsaná, zajímavý příběh. Je to srovnávané s HG, ale mi osobně se tato kniha líbila více. HG mi přišly někdy až moc přehnané. Už mám doma další 2 díly a moc se na ně těším.

22.07.2014 5 z 5

Colette z Antverp Colette z Antverp Arnošt Lustig

Kniha je napsána typickým Lustigovým projevem, takže není asi pro každého. Člověk musí Lustigovi přijít na chuť a pak mají jeho knihy hlubší smysl. Kniha je napsána zajímavě. Colette jako jediná z rodiny přežila v koncentračním táboře Auschwitz-Birkenau. Pravidelně se schází s V.F. (spoluvězeň) a jen díky své kráse stále žije.

04.10.2013 4 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

povídky se mi moc líbily. Skvěle doplnily informace o hlavní aktérech Selekce.

09.01.2017 5 z 5

Pořád jsem to já Pořád jsem to já Lisa Genova

Silný a poutavý příběh hlavní hrdinky, která trpí časnou formou alzheimerovy choroby. Kniha ukazuje všechna úskalí této nemoci. Ukazuje nám, že rodina je nejdůležitější, co člověk v životě má.

23.06.2015 5 z 5

příjemná a vtipná oddychovka na rodičovské dovolené :-)

22.02.2015 5 z 5

Rezistencia Rezistencia Veronica Roth

Druhý díl začal tam, kde ten první skončil, jako by to byla jedna kniha. Ani druhý díl neztratil nic ze své kvality. Čtivě a zajímavě napsané. Moc se mi to líbilo

07.08.2014 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Knížka se mi hodně líbila. Zajímavé je vyprávnění z pohledů obou hlavních postav. Většina píše, že kniha má nudný začátek, mě bavila od samého začátku. Jen ten závěr je trochu překombinovaný, ale moc dobře se to četlo. Určitě doporučuji :-)

16.05.2014 5 z 5

Úkryt Úkryt Lisa Gardner

Dobrá knížka, určitě se pustím i do jiné knihy této autorky. Jen konec mě trošku zklamal.

23.11.2013 4 z 5

Siréna Siréna Kiera Cass

Příjemná čtivá oddechovka. Se selekcí bych to vůbec nesrovnávala. Je to jiné a kniha se mi moc líbila.

16.03.2017 4 z 5

Elita Elita Kiera Cass

I tento druhý díl se mi moc líbil. Neřekla bych, že je slabší než Selekce. Je jenom jiný. V některých fázích napínavý a tajemný. Už se těším na rozuzlení, i když název tak trochu napovídá, jak to dopadne. Přesto se těším i na třetí díl.

01.02.2016 5 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Je to moje druhá přečtená kniha a opět mě nezklamala. Moc pěkně a čtivě napsáno. Určitě se budu pouště do další knihy :-)

01.06.2015 5 z 5

Plavba smrti Plavba smrti Yrsa Sigurðardóttir

opět skvělá knížka této autorky. Byla zajímavá od začátku až do konce, čtivá. Mohu jen doporučit

15.05.2015 5 z 5

Čtyřka: Divergentní povídky Čtyřka: Divergentní povídky Veronica Roth

knížka se mi moc líbila.Rozvinula postavu Tobiase Eatona a propojila všechny 3 předchozí díly.

31.03.2015 5 z 5

Zabiják Zabiják Jonathan Kellerman

Kellerman je jistota dobré detektivky. Ani tato mě nezklamala a byla napínavá od začátku až do konce. Čtivě napsaná, bez zbytečných pasáží.

07.02.2015 5 z 5