m_martina m_martina komentáře u knih

Nevinným sa neodpúšťa Nevinným sa neodpúšťa Dominik Dán

Já vím, že kvalita knih od Dominika Dána lehce kolísá. Ale pro mne je to jednoduše můj úplně nejoblíbenější spisovatel, proto žádné jeho knize nikdy nedám méně než pět hvězd. Tento případ se mi líbil stejně jako předchozí a Krauz a Chosé jsou prostě špicovní.

14.06.2023 5 z 5

Modlitba za mlčení Modlitba za mlčení Linda Castillo

Ani druhý díl nezklamal a hezky se četl. Strašný osud, málem jsem to nedala. Přesto dávám pět hvězd a budu pokračovat.

08.04.2023 5 z 5

X způsobů smrti X způsobů smrti Stefan Ahnhem

Kniha se nedá odložit, čte se sama. Jen ty brutální scény by snad ani nemusely být. Naštěstí jsem tuto řadu začala číst, až když byly vydané všechny její části. Proto jdu hned na poslední případ s Riskem.

07.01.2023 5 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Pustila jsem se do čtení této řady a hned první kniha se mi moc líbila. Fabian Risk celkem ujde, není to úplně sympatický člověk, ale to je asi normální. A tady se ponořuje do minulosti, kterou už dávno nechal za sebou.

30.12.2022 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Krásná kniha, pro moji romantickou dušičku jako stvořená. Nemám co dodat, hodnotím pěti hvězdami a doporučuji.

12.11.2022 5 z 5

Tajemný hrad v Karpatech Tajemný hrad v Karpatech Jules Verne

Knihy pana spisovatele mám ráda už od dob svého dětství a mládí. A ani tato mne nezklamala. Z nostalgie dávám pět hvězd.

09.09.2022 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Za mě hodně dobré počteníčko, od knihy jsem se nemohla odtrhnout. Nemám tedy co vytknout.

27.06.2022 5 z 5

Malé ženy Malé ženy Louisa May Alcott

Překrásná kniha, která se mi opravdu moc líbila a já jsem ji nedokázala odložit, dokud jsem neotočila poslední stránku. Příběh čtyř sester byl jedním slovem milý a ve mně zanechal hlubokou stopu. Doporučuji.

08.05.2024 5 z 5

Vlaštovčí kopec Vlaštovčí kopec Donna Everhart

A mně se kniha líbila. Četla se mi dobře od začátku do konce, byla napínavá, dobrodružná a také romantická. Měla tedy vše, co mám v knihách ráda. Kromě toho jsem se dozvěděla celou řadu zajímavostí ze života lidí v terpentýnářských pracovních táborech, o nichž jsem neměla sebemenší tušení. Líbí se mi i obálka knihy. Celkově bych tedy řekla, že to bylo zajímavé a příjemné čtení.

24.04.2024 5 z 5

Krámek s hedvábím Krámek s hedvábím Dinah Jefferies

Příběh Nicole a její sestry Sylvie byl nádherný a současně dojemný. Navíc mne zaujalo prostředí, kde se jejich osudy odehrávají. Knize tedy nemám co vytknout a jsem ráda, že jsem si ji přečetla.

15.03.2024 5 z 5

Shledání Shledání Anne Jacobs

Tohle je prostě tak krásné čtení, pro moji romantickou duši jako stvořené. Tento poslední díl se mi líbil úplně stejně jako všechny předchozí. A jsem docela smutná, že jedna z mých nejoblíbenějších řad už končí. Těžko jsem se loučila s Marií, Paulem, jejich dětmi a všemi ostatními. Tak snad někdy nashledanou!

11.03.2024 5 z 5

Než jsme byly tvoje Než jsme byly tvoje Lisa Wingate

Překrásná a současně i smutná kniha, která mne vzala za srdíčko. Dostat se jako dítě do sirotčince muselo být strašné, protože milující rodiče nedokáže nahradit nic a nikdo. A v tomto příběhu to bylo ještě horší. Přesto se mi kniha dobře četla a měla svým způsobem pěknou atmosféru. Ale hodně mi vadily ty překlepy v knize, škoda.

27.02.2024 5 z 5

Učedník Učedník Hans Rosenfeldt (p)

Sebastian je mi sice stále stejně nesympatický, ale knihy s ním mne baví a výborně se mi čtou. Tento druhý případ byl také napínavý a zajímavý. Knize nemám tedy co vytknout a v této řadě budu určitě pokračovat.

12.01.2024 5 z 5

Dívka, která se dotkla nebe Dívka, která se dotkla nebe Luca Di Fulvio

Knihy od autora mám přečtené ještě dvě další, ale tato se mi líbila nejvíc. Je dobře a čtivě napsaná, a tak se mi moc hezky četla. Doporučuji.

07.12.2023 5 z 5

Tisíce metrů ode dna Tisíce metrů ode dna Jasmin Schreiber

Pro mne jedna z nejlepších knih tohoto roku! Ze začátku jsem k ní přistupovala po špičkách, protože jsem nevěděla, jestli se mi bude líbit. Nakonec jsem ale nemohla přestat číst a Paula s Helmutem mi přirostli k srdci. A na závěr jsem si dokonce poplakala.

24.10.2023 5 z 5

Bouře Bouře Anne Jacobs

Uteklo už víc než půl roku, co jsem dočetla předchozí knihu z řady Panský dům. A také tohle pokračování osudů rodiny Melzerových se mi líbilo. Četlo se krásně, proto nemám co vytknout a těším se na poslední díl.

01.09.2023 5 z 5

Kráska a zvíře Kráska a zvíře Dominik Dán

Po přečtení každé další knihy od Dominika Dána přesně vím, proč se stal mým nejoblíbenějším spisovatelem. Zase výborné čtení a příjemné setkání s Richardem Krauzem.

07.02.2023 5 z 5

Poslední hřebík Poslední hřebík Stefan Ahnhem

Kniha se mi zase dobře četla, byla ale také celkem neveselá. Spisovatel zvolil dost strašné téma, ačkoliv se podobný dějový vývoj tak trochu vzhledem k Sleiznerovi dal očekávat. S Dunjou to občas vypadalo všelijak, ale nakonec to nějak dopadlo. A s Riskem a jeho rodinou jsem si to myslela. Kniha je ale výborně napsaná, proto hodnotím pěti hvězdami.

09.01.2023 5 z 5

Na podpatcích Na podpatcích Dominik Dán

Svého oblíbeného Dominika Dána nebudu nikdy hodnotit hůř než pěti hvězdami. Líbila se mi také tato kniha, setkání s Richardem Krauzem a jeho partou bylo příjemné.

18.12.2022 5 z 5

Nenávist Nenávist Chris Carter

Vynikající kniha, sice hodně brutální, ale čte se sama. Lucien Folter byl odporný vrah, pasáže s ním jsem skoro nedala. I tak ale pět hvězd a doporučuji.

01.12.2022 5 z 5