Dívka, která se dotkla nebe

Tři navzájem propletené osudy v dramatické době vzniku prvního židovského ghetta v Evropě Neodolatelný příběh o lásce a smrti, přátelství, nenávisti a odpuštění, i o naplnění životních snů. O tom, jak se mladý pouliční zlodějíček, který strávil dětství v pekle, změnil v neohroženého ochránce svobody. Jak se z židovského šarlatána stal uznávaný lékař. A z děvčete bez budoucnosti vlivná módní návrhářka. Odpověď se skrývá v Benátkách na počátku 16. století. Neboť v tamním labyrintu uliček a kanálů nejtajemnější laguny Evropy, se rozvíjí fascinující panorama života…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/448479/big_divka-ktera-se-dotkla-nebe-Xm4-448479.png 4.1686
Literatura světová, Romány, Historické romány

Vydáno: , Ikar (ČR)

La Ragazza Che Toccava Il Cielo, 2013

Kniha Dívka, která se dotkla nebe

JK96

Od knihy jsem očekávala především romantiku, které se mi dostalo, přesto mi však četba trvala necelý půl rok. I přes zajímavé události a barvité vylíčení prostředí mne kniha nijak nepřitahovala. Spíž než úvodu, statě, vyvrcholení a závěru jsem se dočkala výňatku jedné životní etapy, otevřeného začátku i konce.

Knihu bych zařadila do oddechového čtení

LucySmile
30.11.2021

Jsem z této knihy zklamaná. Na knihu jsem se těšila, až si ji přečtu, ale ve výsledku se mi skoro nelíbila. Začala jsem ji číst kvůli tomu, že se odehrává v Benátkách. Polis Benátek skvělý, ale děj vůbec neutíkal. Příběh byl hrozně roztahaný, konec o ničem. Na druhou stranu mi byly postavy sympatické a dobře popsané.

Kopretina
14.10.2021

Knihu jsem četla těžce, určité pasáže, především ty o násilí, jsem nemohla rozdýchat, není to můj šálek čaje. Od autora jsem četla již druhou knížku a mám stejný pocit, takový hořký, už nemám zájem.

pavla.ctenarka
19.09.2021

Tento typ knih není zcela mým šálkem čaje, knihu jsem dostala jako dárek a mile mě překvapila. Dobře propojené příběhy. Místy pro mě až moc pohádkové a nereálné, ale v konečném důsledků hodnotím kladně. V rámci svého žánru, myslím, zaujme. Pokud jste byli v Benátkách a dokážete se přenést na místa, o nichž se vypráví, věřím, že se začtete stejně jako já.

PS Já sama mám z obdobných knih přečtenou pouze Cizinku, která mi přišla o poznání horší. Tato kniha má alespoň spád, příběhy ubíhají a postupně gradují.

zdenaR
22.08.2021

V prostředí Benátek 16. století se splétají příběhy hlavních hrdinů - naturalistické zobrazení drsné doby i mravů, poetika lásky i vykreslení silné nenávisti, to vše udržuje čtenáře v napětí.
Bohužel závěr vyznívá až příliš idealisticky.

sweeney
28.07.2021

Tato kniha je od autora mou první přečtenou, čili nemůžu porovnávat s jeho ostatními díly. Nicméně musím přiznat, že vzhledem ke kladným ohlasům na autora celkově jsem přeci jenom doufala v něco víc. Spíše nežli jako historický román, ve kterém jsem čekala detailně vykreslený život tehdejších lidí a prostředí ve kterém žili, mi kniha přišla jako dobrodružná pohádka jen tak mimochodem zasazená do Benátek 16. století.
Každopádně jako odpočinková četba dostačující.

Baruš666
27.07.2021

Kniha sic na první pohled zajímavá a poutavá svým popisem Benátek 16 století který jsem si i užila ale to bylo to jediné co mě nutilo tu knihu stále dále číst, i přes to že nesnáším nedokončené čtení jsem ji nedočetla

gaaabi
09.07.2021

Odpočinkově pohádková knížka pro dospělé... pěkně psané a pro mě zajímavě podaná problematika syfilis, pěkně popsané reálie (miluji Benátky) a středověká atmosféra. Doporučuji.