Dívka, která se dotkla nebe

kniha od:

Dívka, která se dotkla nebe https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/448479/bmid_divka-ktera-se-dotkla-nebe-Xm4-448479.png 4.1 883

Tři navzájem propletené osudy v dramatické době vzniku prvního židovského ghetta v Evropě Neodolatelný příběh o lásce a smrti, přátelství, nenávisti a odpuštění, i o naplnění životních snů. O tom, jak se mladý pouliční zlodějíček, který strávil dětství v pekle, změnil v neohroženého ochránce svobody. Jak se z židovského šarlatána stal uznávaný lékař. A z děvčete bez budoucnosti vlivná módní návrhářka. Odpověď se skrývá v Benátkách na počátku 16. století. Neboť v tamním labyrintu uliček a kanálů nejtajemnější laguny Evropy, se rozvíjí fascinující panorama života…... celý text

Žánr:
Literatura světová , Romány , Historické romány

Vydáno: , Ikar (ČR)
Originální název:

La Ragazza Che Toccava Il Cielo , 2013


více info...

Komentáře (236)

Komentáře 236 Recenze 5

m_martina
m_martina
07.12.2023 5 z 5

Knihy od autora mám přečtené ještě dvě další, ale tato se mi líbila nejvíc. Je dobře a čtivě napsaná, a tak se mi moc hezky četla. Doporučuji.

lenikhor
lenikhor
23.11.2023 5 z 5

Přes svůj objem je to velmi čtivá kniha, která vás vtáhne do děje. Líčení běžného života chudých obyvatel Benátek nebo Říma, a pak vylíčení fanatismu některých duchovních je podle mě hodně poučné i pro nás dnes. Oceňuji, že autor po celou knihu udržuje akčnost hlavních hrdinů a nenudíte se až do konce. Možná, že právě závěrečná část knihy je překvapivě dobře vygradovaná. Hodně se mi líbilo soudní inkvizitorské přelíčení, kde si autor pohrál s namyšleností benátských šlechticů a duchovních.


mataj
mataj
11.11.2023 4 z 5

Příběh zasazený do Benátek 16.století mě velice bavil. Barvitě vykreslené prostředí plné předsudků a nepřátelství ale i snaha jednotlivých postav vzepřít se osudu a splnit si své sny. Příjemné pohádkové čtení, při kterém jsem s hlavními hrdiny prožívala jejich dobrodružství a držela jim palce.

lucie2371
lucie2371
08.11.2023 5 z 5

Další skvělá kniha od tohoto autora!
Moc se mi líbilo pošťuchování postav mezi sebou.

slaska77
slaska77
30.10.2023 4 z 5

Co napsat, aby se člověk neopakoval. Děj knihy je zasazen do prostředí Benátek 16. století, kde asi nejzajímavější je připomenutí židovského ghetta a studie, jak vzniká manipulace věřících včetně inkvizice. Když toto pomineme a přidáme trochu superschopnosti máme tu "Šest vran" nebo "Prohnilé město", ale četlo se to poměrně příjemně. A ano, také mi to nakonec přišlo jako Young adult, i když doporučení jsem dostala od jedné 65+ paní.

jejda.majda
jejda.majda
28.10.2023 4 z 5

Ač má kniha přes 600 stran, čte se lehce a díky poměrně krátkým kapitolách vás neustále drží v napětí. Některé pasáže ve mně evokovaly dojem, že se jedná spíš o Young Adult literaturu, ale nevadilo mi to. Vysloveně jsem si užívala všechny popisy italské architektury, alespoň na chvilku jsem se tam mohla ocitnout v milovaného Římě či Benátkách.

Knížka, kterou jsem měla poměrně dlouho na seznamu a teď jsem se k ní konečně dostala díky letošní Čtenářské výzvě.

Allys
Allys
12.10.2023 4 z 5

Veľmi pekný oddychový príbeh vhodný aj ako dovolenkové čítanie. Väčšina deja sa odohráva v Benátkach v 16. storočí a v okolí. Príbehy hlavných postáv sú dojímavé, plné lásky aj nenávisti a zrady a autor poukazuje na to, že nič nie je čierno-biele a aj na pohľad nie úplne morálne vhodne zmýšľajúci a konajúci človek sa dokáže zmeniť, ak naozaj chce.
Kniha trochu viac strán, ako je obvyklé, ale číta sa príjemne. V príbehu bolo zakomponované aj prenasledovanie židov, náboženské otázky a začiatok šírenia pohlavných chorôb. Autor taktiež vierohodne vystihol či už krásu vtedajšej architektúry, tak aj špinu a choroby medzi tým.
Záver mi však prišiel príliš useknutý a zároveň rozprávkový, ako z knihy pre mladšíe deti a tak žiaľ nedokážem dať vyššie hodnotenie.

EmillyT
EmillyT
26.08.2023 4 z 5

Knihu jsem začala číst kvůli Čtenářské výzvě a rozhodně nelituji, protože jsem se dozvěděla něco z historie Benátek, které mám moc ráda. Příběh má za mě příliš pozvolný rozjezd, ale postupně se rozvinul v zajímavé a poutavé vyprávění. Vůbec jsem netušila, že na počátku 16. století vzniklo v Benátkách první židovské ghetto, ani o značném omezování svobod a práv židů. Kniha pro mě byla zajímavým náhledem do života benátské chudiny, která se snadno nechala ovlivnit křesťanskými fanatiky. Oblíbila jsem si postavu vojenského kapitána a u Mercuria jsem si chvílemi říkala, že má štěstí snad za všechny ostatní postavy v knize.

majkal
majkal
15.08.2023 3 z 5

Kniha na pozadí Benátek 16. století přináší romantický příběh. Pro mně příliš dlouhé, nenadchla mně. Už jsem ji chtěla "mít dočtenou", ale z jiného důvodu, než že bych byla napnutá, jak to skončí. I když byla napsaná docela čtivě, jinak bych ji při tomto počtu stran ani nedočetla.

Hana62
Hana62
31.07.2023 5 z 5

Čtení na dovolenou. Moc se mi kniha líbila, osudy všech jsem s napětím sledovala. Příběh byl dost uvěřitelný, i když místy trochu nadsazený. Nakonec s radostí konstatuji, jsem ráda, že jsem se narodila ve 20. století...

iLuciferie
iLuciferie
26.07.2023 3 z 5

Knížka se mi četla dobře, to ano, ale myslím, že už tak od čtvrtiny se mi do mysli stále dokola vkrádala otázka "Proč je to proboha tak dlouhý?!"

tinka1974
tinka1974
06.07.2023 5 z 5

Krásný příběh, nádherná obálka knihy. Už dlouho jsem po ní pokukovala a když jsem v knihovně uviděla audio, nebylo co řešit. A bylo i hezky načtené.
Příběh nás zavede mezi chudinu Říma i Benátek. Otevře židovskou tématiku, náboženský fanatismus. Láska mezi mladými lidmi, láska mezi rodiči a dětmi, prodejná láska i láska kde jí vůbec nečekáte. Nenávist, závis, pomsta, ale i závěrečné prohlédnutí a usmíření sám se sebou. Ale zaslepenost, když někdo nechce změnit pohled, či se zamyslet nad situací. Spousta historie. A ten konec, jasně jsem si myslela, že to boře dopadne, ale už jsem četla i několik knih, kde to nedopadlo a tady byly tři poslední kapitoly opravdu napínavé. Vřele doporučuji.

Mermaida
Mermaida
09.06.2023 3 z 5

Tak konečně dočteno - po dlouhých peripetiích.
Do téhle knihy jsem se pustila díky letošní čtenářské výzvě. A musím přiznat, že jsem si ji musela "porcovat". Nečetla se mi vůbec snadno a ze začátku mě trochu i nudila. Četla jsem ji od konce února po kouskách a prokládala ji jinými knihami. Což mi k jejímu dočtení dost pomohlo. Nakonec, někdy před půlkou knihy, se ve mně pocit z knihy otočil a začala mě víc zajímat a děj bavit. Víc jsem se do příběhu ponořila a byla jsem zvědavá, co dál přinese. Když to sesumarizuji, tak se mi nakonec kniha líbila, i když to nebyl můj vyhledávaný "šálek čaje". Ale jednou za čas si přečíst i něco jiného není na škodu.

mončičák42
mončičák42
28.05.2023 4 z 5

Obsáhlý román, který barvitě líčí život v Benátkách na počátku 16. století. Dozvěděla jsem se o prvním židovském ghettu, fascinoval mě popis stavby lodi, děsil mě průběh nemoci, na kterou tehdy nebyl lék. Příběh chytrého Mercuria a nadané Giuditty (a nejen jejich) vás prostě chytne a nepustí, dokud se neocitnete na konci. A že je to moc stran? Také jsem si to na počátku myslela....

prestiggio
prestiggio
26.05.2023 3 z 5

Občas boli zaujímavé časti ale inak ma to nebavilo.
Prečítané iba kvôli vyzve. Inak by som určite neprečítala.

EliBla
EliBla
22.05.2023 5 z 5

Trochu mě odrazovala od čtení tloušťka knihy. I přes to mi byla kniha doporučena, že stojí za to. Nejsou tam sáhodlouhé popisy událostí nebo prostředí. Děj má spád a stále s hrdiny prožíváte jejich příběh. Jsem moc ráda, že jsem si knihu přečetla a určitě ji doporučuji. Nezalekněte se počtu stran. :)

koki.veru
koki.veru
17.05.2023 5 z 5

Na tuto knížku jsem narazila díky čtenářské výzvě. Nejdřív jsem se trochu vylekala, když jsem viděla jak je tlustá a chvilinku mi trvalo se začíst, ale nakonec mě kniha docela pohltila. Super historický a romantický příběh, moc jsem si to užila a jsem ráda, že jsem na knížku narazila.

bigben
bigben
14.05.2023 3 z 5

Vybráno na základě doporučení čtenářské výzvy. Ze začátku bylo těžké se začíst, pak se děj rozjel, něco mezi historickým románem a červenou knihovnou. Až tak mě to nenadchlo....možná na prázdniny:-)

Zdenas5
Zdenas5
10.05.2023 4 z 5

Knihy tohoto autora mám ráda a ani tato mě nezklamala.

Ada0004
Ada0004
29.04.2023 4 z 5

Historické romány nečtu, tak se mi do této knihy moc nechtělo - volba padla jenom díky ČV23. Jsem moc ráda, že se mi dostala do rukou a vydržela jsem. Krásný pohádkový příběh plný napětí, lásky, krutosti, zrady, odpuštění. Jako bonus se čtenář dozví jak se žilo v této těžké době a navíc i zakusí těžký život židů. Ač jsem Benátky několikrát navštívila, neměla jsem ponětí, že zde vzniklo první ghetto a že název pochází právě odtud. Při příští návštěvě si musím projít vřele doporučuji!

VeruMalfoy
VeruMalfoy
23.04.2023 3 z 5

Z knížky mám hodně rozporuplné pocity. Celkově se tak nějak strašně táhla. Bylo tam na mě hodně hluchých míst, kde se prostě nic nedělo a třeba jenom cestovali, chodili z místa na místo, žádná hlubší pointa. Řekla bych, že samotná knížka by šla o čtvrtku možná i půlku zkrátit a prospělo by jí to.

Postavy mi přišly takové zvláštní, vpodstatě jsem si oblíbila jen dva hlavni hrdiny. Pak teda i jednu vedlejší, ale ta tam moc prostoru bohužel nedostala.

Popsání pronásledování Židů v historii bylo velice zajímavé. Bylo také velice poutavé sledovat jejich kulturu a názory na život.

Samotný název knihy mi přijde trošku zavádějící. Ale když se na celý děj člověk podívá hodně do hloubky, tak asi trošku smysl dává.

Téma čarodějnictví v historii taky zde bylo velice děsivé a rozdíly mezi lidmi celkově, mezi Židy a jinými rasami, My přišly hodně blízké tématu současnosti, kdy hodně řešíme, kdo se jak chová a kdo čemu věří a podobně.

Knížka byla úžasně detailně napsaná, ale těch detailů tam prostě bylo až moc. Kdyby byla lépe provedena korektura a hodně knihy vypuštěno, tak bych asi dala vyšší hodnocení, takhle ale ne.

Závěr knihy byl takový divný. Až přehnaně vykonstruovaný a neuvěřitelný. V tu chvíli jsem si říkala, co to vlastně čtu. Přišlo mi, že čtu úplně jinou knihu najednou.

Takže ano, chyb má kniha bohužel hodně, proto jen tři hvězdičky

mazlak
mazlak
20.04.2023 5 z 5

Když jsem si vybral tuto Aknihu, nečekal jsem nic vzrušujícího. Prostě kniha do čtenářské výzvy z 16. Století. Ale jak jsem byl překvapen. Příjemný děj se stupňová v napínavosti. Najednou jsem nedokázal tok děje přerušovat. A ten závěr. Oko mi zvlhlo. A to už není tak častý jev. Jedním slovem úžasný příběh.

petrzel
petrzel
14.04.2023 5 z 5

Nádherná kniha

betička
betička
11.04.2023 5 z 5

Mám moc ráda příběhy, které nejsou prvoplánovité, kdy hned od 3.stránky vím přesně jak se děj bude vyvíjet a jak to dopadne.
Tato kniha mi toto nadmíru splnila. Mohla jsem si představovat život v Benátkách v 16. století, nechat se unášet představami a strachovat se o osudy jednotlivých hrdinů. Tak trochu si i rozšířit obzory o životě Židů, restrikcích, které museli snášet, o způsobu léčení syfilis apod.

Anavi8912
Anavi8912
04.04.2023 5 z 5

Krásný pohádkový příběh o přátelství, lásce, nenávisti, zašti, odpuštění a naplnění životních cílů a tužeb. Jak je u pana Di Fulvia zvykem, v knize se prolínají příběhy tří hrdinů - židovského doktora Isacca, židovské dívky, módní návrhařky, Giuditty a jejiho milého, chlapce Mercuria, toužícího po svobodě a lepším životě. Kniha Vás vtáhne a nepustí až do konce.

Marcela52
Marcela52
04.04.2023 4 z 5

Pokud se chcete přenést do atmosféry Benátek 16. století, tento román vám tuto dobu přiblíží dokonale. Mě nejvíce zaujala averze proti Židům, která byla už tehdy velmi rozšířená, a také barvitě popsaný život středověké severní Itálie. Kromě života v Benátkách autor čtenáři přiblíží i život v Mestre, které je poblíž, a díky pestrému kaleidoskopu nejrůznějších zlodějíčků, lehkých žen i bohatých měšťanů si uděláte věrohodnou představu, jak se v té době žilo.
Jako výlet do historie mohu doporučit, ale literárně to bylo slabší a trochu podbízivé. Happyend, který se dal očekávat, tuto knihu řadí spíše do lehčího žánru. Ale i tak mohu doporučit, pokud se chcete pobavit a máte dost silný žaludek na velmi naturalisticky popsané detaily středověkého života, života bez kanalizace a jiných vymožeností dnešní doby...

VerronikaH
VerronikaH
04.04.2023 4 z 5

Takové příběhy jednoduše miluju. Hned po pár větách zapomenete na okolní svět a plnými doušky nasáváte atmosféru minulosti - je krásná, je drsná, je kouzelná. Osud každé postavy jsem chápala a byl pro mě zajímavý, i když nejvíce mě samozřejmě bavila hlavní postava mladého Mercuria. Bylo tam dobrodružství, láska, vykoupení i zatracení. Při čtení se mi příběh odehrával před očima, jako krásný výpravný film, který by však nikdo stejně nezrežíroval. Pro člověka, který má rád historii a občas si sám připadá, jako by se narodil ve špatném století, je tato kniha jako dělaná.

Lufiik
Lufiik
19.03.2023 5 z 5

Krásná pohádka pro dospělé. Moje největší challenge bylo přečíst tuto obrovitou knihu, která měla přes 600 stran v rámci #ctenarskavyzva2023... A můžu si zatleskat. Začátek mě moc nebavil, ale vyplatilo se přelouskat 150 stran a na knihu jsem se pak pokaždé těšila a dočetla ji až do konce. Snad si pak někdy přečtu od autora i další z knih až přijde chuť. Doporučuji. Dějová linka a období tohoto románu bylo líbivé. Pro mě něco nového. Děsivé období, kdy to Židé neměli jednoduché kvůli až fanatickému náboženství.

jasminecka
jasminecka
18.03.2023 3 z 5

Kniha mela o nejakych 400 stran vice, nez by pribeh vyzadoval. Ocividne to unavilo i korektora, protoze chyb tam bylo docela dost (i/y, nedokoncena veta, preklepy...). Nektere linky mi prisly zbytecne (kdyby me zajimalo staveni lodi, pujcim si o tom knihu), jine by zaslouzily vic rozvinout (napr. na prebalu avizovana linka modni navrharky). Bavila me atmosfera Benatek a hlavne kousky hlavniho hrdiny (i kdyz ke konci uz to bylo docela predvidatelne).. Ocenuju mnozstvi pohledu na "odlozene deti", kdy se clovek mohl zamyslet nad ruznymi okolnostmi zplozeni, privedeni na svet, duvodu pro odlozeni a pod. Jina moudra, ktera usty svych postav autor sdeloval, mi prisla sice zajimava, ale rusiva, nemam moc rada, kdyz me nekdo v beletrii poucuje...

adrianna
adrianna
12.03.2023 3 z 5

Zvládla jsem to asi jen do půlky, tak moc se mi to vleklo, že jsem se rozhodla se tím už netrápit. Myslím, že je knížka kvalitní, jen není pro každého. Doporučila bych ji těm, kteří si libují v pravidelném střídání několika paralelních dějových linek, které se občas nenápadně potkají. Mě osobně to spíš ruší a brání mi se ponořit do děje.