Kroniky prachu ekniha

Šaty, plesy, plané řeči a na konci toho všeho… ideální manžel. Tak si představuje Animantina matka nejbližší budoucnost své dcery. Jenže Animant je tento svět pozlátka na hony vzdálený. Ona se nejraději pohybuje na mnohem zajímavějším místě – ve světě knih a příběhů. Ačkoliv se s pomocí vtipu a sarkasmu snaží odehnat realitu od sebe co nejdál, stejně ji doběhne. Nabídce pracovat jeden měsíc v univerzitní knihovně se nedá odolat, a tak plna očekávání opouští nudné provinční městečko a odjíždí do Londýna. V obklopení tolika knihami se jen těžko dokáže soustředit na své pracovní povinnosti. Její už tak rozptýlenou pozornost narušuje i vrchní knihovník – nejprotivnější muž na světě, se kterým není lehké vyjít. Přesto v ní začne probouzet city, které předtím neznala. A ani ta nejučenější kniha jí neporadí, jak se s nimi vypořádat....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458196/big_kroniky-prachu-cwg-458196.jpg 4.41568

Kroniky prachu 1.

Literatura světová, Romány, Historické romány

Vydáno: (ekniha), Fragment (ČR)

Animant Crumbs Staubchronik, 2017

Kniha Kroniky prachu

Lu_books
dnes

Bible všech knihomolů-introvertů s romantickou duší, kteří mají slabost pro pana Darcyho. Ale uspěchaný konec mě trochu zklamal.

lhotskanikola
dnes

I když už je to poměrně dlouhá doba co jsem četla Kroniky prachu musím napsat můj názor na tuto skvělou knihu.
Zamilovala jsem se do ni! Jedna z mých uplně nejoblíbenějších knih v mé knihovně. Četla se sama opravdu a nemohla jsem se odtrhnout.
Autorka napsala vše uplně dokonale jak charaktery postav, tak prostředí a hlavně mi moc sedl její styl psaní. Hlavně i ten příběh divka, která jde v jiném století pracovat do knihovny a tam potká nabručeného knihovníka, který má prostě tajemství a docela nabručenou povahu a no skvělé. Moc doporučuji :))

ElInWonderland
předevčírem

Knížka pro romantické knihomoly o knihomolech v prostředí především knihovny historického Londýna, bylo to hezké čtení, jen některé situace se více-méně opakovaly a konec jsem čekala trochu jiný, ale stejně mě ten příběh zahřál a vykouzlil úsměv na tváři.

Lidska_ctecka

Drahouškové,
tato kniha je naprosto úžasná. Čte se sama a příběh mě úplně pohltil. V období, kdy jsem knihu četla, jsem napůl žila v dobovém Londýně. Prostředí staré knihovny a pomalu vzkvétající láska a náklonost postav, se mi neskutečně líbila. Jeden by řekl, že je psaná přímo pro knihomoly ; ).
Je pravda, že děj nebyl nijak náročný, ale čas od času se taková kniha hodí. Líbilo se mi rozdělení, kdy se v každé kapitole řešil určitý problém. Společenské problémy a určité dobové zvyky byly ideální změnou, kterou jsem uvítala.
Shrnula bych to větou: Trochu předvídatelný, ale originální a krásný příběh.

MarkétaI.

Tak si říkám, jestli jsem nějakou knihu četla tak dlouho jako Kroniky prachu.. popravdě jsem ani nevěřila, že se konce knihy dočkám.
Uff.. Příběh se mi líbil, ale výsledek byl prostě nudný. Hlavní hrdinka nesympatická holka, kterou jsem chvílemi nemohla vystát. A ten počet stran? Zbytečné.
U čtení jsem se hrozně nudila, myšlenkami jsem byla občas jinde a říkala si, jestli se stane zázrak a aspoň na pár stránek mě kniha začne bavit.. A zázrak se stal :-) Sice jsem knihu mezitím odložila snad dvacetkrát, ale zhruba s příchodem bratrů mě kniha opravdu začala bavit.
Ke knihám se ráda vracím, ale na Kroniky prachu bohužel rychle zapomenu.

MarNe

Kniha splnila mé očekávání. Čte se sama. Snadno předvídatelná romantická linka zasazena do netradičního prostředí univerzitní knihovny v Londýně, a tak se čtenář mimo jiné může dozvědět, jak taková knihovna fungovala. Ale i jak se bavila londýnská smetánka i obyčejní lidé z periferie, jak tehdy Londýn vlastně vypadat a jaké měly ženy postavení ve společnosti.
Všude samé knihy, takže pro knihomola skoro povinná četba.)
Velmi se mi líbí i obálka knihy.
A co budu číst dál? Dovětek ke knize.)

kululinka

Tato kniha mě nejprve zaujala svou úchvatnou obálkou, kvůli níž jsem si ji pořídila, aniž bych předtím zkoumala anotaci. A dobře jsem udělala. Historické romány totiž nejsou zrovna můj šálek čaje a kdybych se tím řídila, nikdy bych si knihu nepřečetla. Nakonec jsem byla mile překvapená, kniha předčila veškerá moje očekávání. Romantický příběh, sice mírně předvídatelný, ale krásně a vtipně napsaný. Navíc z prostředí knihovny, to pak i mé, i když jindy spíš neromantické srdce tlukoucí pro severské krimi, zaplesalo. Přestřelky mezi Animant a knihovníkem mě bavily, těšila jsem se na další a další…nemohla jsem se prostě odtrhnout a kniha mě naprosto pohltila. Opravdu tleskám a kniha zůstane v mé knihovně na čestném místě :-) A doufám v pokračování :-)

Doomiiniikaa

Knihu jsem začínala číst s očekáváním, že už předem vím, kam se děj bude odehrávat. Nakonec jsem,ale byla mile překvapena, protože ikdyž byl konec jasně předvídatelný, tak každou novou kapitolou jsem byla překvapená,jak je autorka nápaditá a děj byl nakonec velice originální. Kniha se četla lehce a děj krásně plynul aniž bych se začínala u četby nudit. Dokonce máme možnost se dozvědět zajímavosti o době viktoriánské. Musím knihu hodnotit velice kladně, protože dle mého splňovala dokonale všechny kritéria, které od románů vyžaduji.