LunaL. LunaL. komentáře u knih

Ledové království: Na hradě straší Ledové království: Na hradě straší Walt Disney

Doplnkovy pribeh o Anne, Else a Olafovi. Jako vzdy mily dej, z ktereho je citit pratelstvi a zvedavost. Kratsi pribeh, sice urcen na prvni cteni, libil se ale i nasi ctyrlety :)

17.11.2023 4 z 5

Chci být dospělý Chci být dospělý Vhrsti (p)

Detem se knizka tak libila, ze jsme ji behem 14dni cetli uz po seste :)
Od syna neustale slysim, jak uz chce byt dospely. Jako by tahle knizka byla napsana pro nej! :)
Maly Stepan si stezuje svemu medvidkovi, jak je svet nespravedlivy, od dospelych same zakazy a prikazy. A ze uz chce byt take dospely. Rano se vzbudi a zjisti, ze se mu jeho prani splnilo. Nejen, ze je dospely, ale ma i zenu a deti. A i kdyz je dospely par minut, vsichni cekaji, ze vse zvladne.. Je nadseny, ze muze ridit auto. Pak dostane strach - vzdyt nikdy neridil! V penezence ma hodne penez - ale nema ani cas si je uzit. Natoz,aby se jen tak koukal na letisti na letadla! Proc vlastne chtel byt dospely? Na to nejak nemuze prijit..

16.11.2023 5 z 5

Chaloupka na vršku Chaloupka na vršku Šárka Váchová

Krasna pohadka. Ale popravde se nam vic libi ve vecernicku. Knizka taky hezka, ale moc dlouhe kapitoly a zdlouhave popisy. Asi pro vetsi deti. Ale i dcera (4) ji s nadsenim poslouchala, jen tak dlouho neudrzela pozornost.

16.11.2023 4 z 5

Nové vyhlídky Nové vyhlídky Lilly Lucas

Stejne krasny, jako 1.dil. A 2. a 3.! :)
Kdyby byly vsechny knihy stejne ctive, jako tyhle od Lilly Lucas, to by bylo tydne prectenych knizek! :-))

16.11.2023 5 z 5

Nevrlý Ruda Nevrlý Ruda Suzanne Lang

O tom, ze nekdy muzeme byt bezduvodne nastvany. A i kdyz nas chteji ostatni rozveselit, nejvic nam pomuze, kdyz nekdo pochopi, ze proste potrebujeme byt nastvany :)
Hezky udelana knizka!

14.11.2023 4 z 5

Je to pravda, Tygříku? Je to pravda, Tygříku? Byron Katie

Hezka, takova jina detska pohadka. Zelva poucuje tygrika, ze i kdyz se mu zda, ze je vsechno spatne, ze ho nikdo nema rad, zalezi jen na jeho uhlu pohledu.
Urcite poucne, hezky vysvetlene, ale pro male deti se mi to zda narocne. I kdyz, kdo vi..? :)

14.11.2023 4 z 5

(SPOILER) Rok jsem po knizce pokukovala, pak uz jsem neodolala a koupila si ji. Rychle jsem docitala rozectenou knihu, abych tuhle hned rano mohla zacit cist. A zrovna to rano svet obletela zprava o umrti Matthhewa..
Predmluva od Lisy K.me tim vic dojala.. Cela knizka se mi cetla moc hezky, na to, o jak zavaznym tematu psala.. Nevadilo mi, ze se skace z doby do doby.. Ano, bylo to chaoticke, to ale mysl Perryho urcite taky! Obdivuju, jak neustale zkousel sr zavislosti bojovat, i kdyz casto ne nejlepsim zpusobem. A hlavne obdivuju, ze pomoc druhym byla pro nej zasadnejsi nez rolev Pratelich. I kdyz diky nim si mohl zahrat sam sebe v lepsi verzi, jak sam napsal.

08.11.2023 5 z 5

Hasiči Hasiči Oldřich Růžička

Syn miluje hasice, knizku jsme precetli za jeden den. Hodne zajimavosti, napsano tak, aby deti zaujaly. Komiks o myskach - nezbedech bylo plus navic

04.11.2023 5 z 5

Muzeum Muzeum Karina Schaapman

Pribeh o pristavu se nam libil vic, ale i tak hezka knizka :)

04.11.2023 3 z 5

Útěk na venkov Útěk na venkov Julie Caplin

Krasna, pohodova, ctiva kniha. Na podzimni podvecerni cteni idealni. Libilo se mi misto, dej i hlavni (i psi) postavy. A jak se z mestske holky stala vesnicanka :)
Nenarocne, hezke cteni!

29.10.2023 5 z 5

Polámal se mraveneček Polámal se mraveneček Josef Kožíšek

Tahle basnicka dcerku zaujala az s knizkou od Zdenka Millera :) uz jsem se bala, ze ji tahle klasika mine!

27.10.2023 5 z 5

Levou zadní Levou zadní Mariana Tutschová

Hezky, originalni pribeh o nezvyklem pratelstvi :) Libil se nam dej, obrazky i napad s vysvetlenim bezne pouzivanych slovnich spojeni. Pro deti idealni :)

15.10.2023 4 z 5

Přístav Přístav Karina Schaapman

Krasna knizka o dvou mysich kamaradech, ktere se rozhodnou zucastnit se piremegoglelodiady-souteze rucne vyrabenych lodi. Libil se nam dej, dozvedeli jsme se neco o namornicich, provazovnictvi a hlavne souteze.
Dala bych asi tri hvezdicky, pribeh se libil, ale abych ho porizovala detem do knihovnicky, to ne. Co me ale nadchlo, bylo, ze cele mysi mesto je opravdu vyrobeno - navic z kartonovych krabic a dalsiho odpadoveho materialu-, autorka se synem ho vyrabela rok, pak nafotila do pribehu. Dnes je Dum mysek vystaven v knihovne v Amsterdamu.
Tomu rikam napad a odhodlani! Klobouk dolu :)

15.10.2023 4 z 5

Zvířátka ve vánočním lese Zvířátka ve vánočním lese Suzy Senior

Kratke, hezke pohadky, ktere na sebe navazuji. S vanocni atmosferou. Nechybi peceni cukrovi, betlem, ale hlavne pratele, bez kterych by i ve Vanocnim lese bylo smutno!

13.10.2023 4 z 5

Vyprávění o symbolech České republiky Vyprávění o symbolech České republiky Ivona Březinová

Hezky zpusob, jak deti mohou zjistit neco vic o symbolech nasi zeme. Knihou provazi kouzelnik Zito, ktery vzdy vypravi pribeh k urcitemu symbolu. Pak je jedna stranka faktu, jak to bylo doopravdy. Libily se mi vysvetlivky v zavorkach, kdyz se ve vete objevilo nezname nebo cizi slovo.Takovych knih by melo byt vic :)

10.10.2023 4 z 5

To nejlepší z nás To nejlepší z nás Nicholas Sparks

Krasna kniha o tom, jak nas zivot ovlivni, kdyz potkame spriznenou dusi. A to i v pripade, kdy nam neni souzeno byt spolu..

10.10.2023 5 z 5

Obléhání Macindawu Obléhání Macindawu John Flanagan

Na to, jak me sesty dil bavil, tak tenhle tolik nezaujal. Mozna to jen chce jen prolozit jinou knizkou ;)

26.09.2023 4 z 5

Harry Potter a Tajomná komnata Harry Potter a Tajomná komnata J. K. Rowling (p)

Serii o Harrym jsem cetla nescetnekrat v cestine, jednou v anglictine a ted ji zkousim ve slovenstine :) Prvni knizka, kterou jsem v tomhle jazyce cetla, uz to pro me byl zazitek :)) A porovnavani ceskeho a slovenskeho prekladu jsem si doslova uzivala! Nejake nazvy prekvapily, jine pobavily. Par nazvu bylo ponechano v originale, nejake byly originalu vernejsi nez ty ceske, jine naopak jakoby bez fantazie (napr.obchod s carodejnickou literaturou pre malych i velkych). Nejvic me z nazvu zaujal šmukel, humusačka,Umrnčaná Myrta,..
Co me hodne zarazilo, bylo, ze je v ceskem prekladu chybi asi 20vet, ktere jsou nejen v originale, ale i ve slovenskem prekladu.
Takze i kdyz cteno posty, stale je co objevovat ;)

21.09.2023

Nejoblíbenější pohádky Nejoblíbenější pohádky Walt Disney

Knihu jsem dostala kdysi pred lety, na prvnim stupni. Byla jsem nadsena, rada jsem si knihou listovala. Ale precist ji byl pro me tvrdy orisek! Nakonec jsem to zvladla, po kouskach :) ted ji ctu svym detem a je stejna reakce - z obrazku i pohadek jsoz nadsene, ale precteme tri a sahnou po jine knizce. Mozna kdyby byly jednotlive pohadky o neco kratsi, bylo by to lepsi.
Urcite si kazde dite v tehle sbirce pohadek najde nejakou svoji oblibenou :)

17.09.2023 4 z 5

Hledej hasiče Hledej hasiče Francisco Arredondo

Syn se nadchl pro hasice, proto jsme v knihovne hledali nejakou knizki o jejich praci. A narazili na tu pravou! Na par strankach je popsana prace hasicu od zacatku po soucasnost, od haseni ohnu po zachranovani v horach. Nechybi ani dostatek ukolu - hledani urcitych veci na obrazcich.
Malym hasicum muzeme jen doporucit! ;)

17.09.2023 4 z 5