Přístav

Přístav https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/465640/mid_dum-mysek-pristav-nVM-465640.jpg 5 12 1

Dům myšek série

Sam a Julie jdou do přístavu navštívit dědu námořníka. Během přístavního týdne připlouvají lodě z dalekých krajin s úrodou. Na oslavu se v přístavu koná veliký závod loděk. Strejda Jan naučí Sama a Julii, jak si postavit loď z prken a starých lahví. Zdá se, že se loďka pěkně drží na hladině, ale během závodu se najednou začne všechno kazit! Naštěstí se Julie nikdy nevzdává a Sam dokáže vyřešit jakýkoliv problém.... celý text

Literatura světová , Pro děti a mládež , Pohádky

Vydáno: , Meander

Het Muizenhuis

LunaL.
15.10.2023 4 z 5

Krasna knizka o dvou mysich kamaradech, ktere se rozhodnou zucastnit se piremegoglelodiady-souteze rucne vyrabenych lodi. Libil se nam dej, dozvedeli jsme se neco o namornicich, provazovnictvi a hlavne souteze.
Dala bych asi tri hvezdicky, pribeh se libil, ale abych ho porizovala detem do knihovnicky, to ne. Co me ale nadchlo, bylo, ze cele mysi mesto je opravdu vyrobeno - navic z kartonovych krabic a dalsiho odpadoveho materialu-, autorka se synem ho vyrabela rok, pak nafotila do pribehu. Dnes je Dum mysek vystaven v knihovne v Amsterdamu.
Tomu rikam napad a odhodlani! Klobouk dolu :)

Karina Schaapman
nizozemská, 1960