Muzeum

Muzeum https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/497704/bmid_muzeum-JI1-497704.jpg 5 12 4

Dům myšek série

< 9. díl

Sam a Julie mají velikánskou radost - mají totiž dovoleno jít s vetešníkem na bleší trh. Kdo dobře hledá, ten tam vždycky najde nějaký úžasný klenot. Sam si koupí vzácnou starou knihu a Julie tajemnou truhličku. Jsou to učiněné poklady! V muzeu se o nich možná dozvědí něco víc, pojďme se tam s nimi podívat...

Literatura světová , Pro děti a mládež , Příběhy

Vydáno: , Meander

Het Muizenhuis - Het Museum

LunaL.
LunaL.
04.11.2023 3 z 5

Pribeh o pristavu se nam libil vic, ale i tak hezka knizka :)

janulka1310
janulka1310
23.01.2023 5 z 5

Je to naše již několikátá kniha a je to opět krása...líbí se nám obrázky a témata, která nutí děti přemýšlet a ptát se. A to je podle mě nejdůležitější.

muchomurka
muchomurka
21.10.2022 3 z 5

Asi je chyba, že jsme neměly s Bambulkou nejdřív první díl. Takto jsme nebyly úplně v obraze ohledně postav a jejich vzájemném vztahu.
Co se týče příběhu, nás nenadchnul. Bambulku knížka ještě nebavila, nelíbily se jí úplně obrázky. Já jsem na vážkách, některé scény a jejich řešení je mi nepříjemné. Ale teda za mě klobouk dolů, jestli tohle všechno autorka reálně připraví. Asi zkusíme ještě nějaký další díl a uvidíme, jestli tomu dáme šanci víc, nebo to není pro nás.

hrdlickova_61
hrdlickova_61
24.09.2022 5 z 5

Knížky z této série mě okouzlily na první pohled a vrátily do dětských let, kdy jsem si podobné scény sama s hračkami vytvářela. Když jsem pak viděla u kamarádky knížku s vyfotografovanými plyšovými pejsky, prožívajícími různá dobrodružství, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Bohužel už nevím, jak se jmenovala. Možná tady na DK někde je a jednou se tu s ní, třeba náhodně, potkám. Ale i kdyby ne, tak příběhy opravdových myších postaviček v opravdových kulisách, nápaditě autorkou vytvořených, mi také postačí k radosti a už se těším, až se u nich sejdeme i s vnoučaty. Zrovna tenhle díl nazvaný „Muzeum“ se jim bude líbit asi obzvlášť : o)

Karina Schaapman
nizozemská, 1960