Lumír23 Lumír23 komentáře u knih

Kniha je zde silně podhodnocená, ale ... není podhodnocená, nízké hodnocení je msta těch "správných" za zcela v nahotě ukázaný obraz doby nedávno minulé, její krátké, ale o to reálněji zpracované, hodnocení. Ono to totiž není vůbec veselé čtení a kdo si prožil i chvilku minulého režimu, ví o čem píšu. A ví to i pan Vondruška. Kde tedy tápe, to je otázka obyčejných střelných zbraní, ale to je bolest většiny spisovatelů - rozlišovací schopnost pistole - revolver, ta prostě není. Co se týká nástinu možné budoucnosti, nu uvidíme. Zatím nevyšla opětovná volba Donalda, státy se drolí, to zase platí, uvidíme... Moc dobrá kniha, doporučuji.

28.05.2021 5 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Inu, tušil jsem do čeho jdu, ale neodhadl přesně jak moc silné to bude. Kniha bez začátku a vlastně i bez konce. Slovy klasika - šeď, šeď. Ale rozhodně ne nuda. Jen ta beznaděj...
Přesto nelze než doporučit k přečtení.

02.02.2020 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Jednohubka od paní Klevisové. Výborné čtení, spád, děj, motiv, mě to prostě hodně sedlo.

22.11.2020 5 z 5

Kniha o Baltimorských Kniha o Baltimorských Joël Dicker

Právě dočteno. Napadá mě, že jsou knihy, co poučí. Knihy, co pobaví, postraší, pohladí po duši, naštvou, rozesmutní, nu asi je ještě mnoho podob knih. Ale není moc knih, které člověka rozesmutní proto, že příběh, nebo to podstatné, to nejdůležitější z poselství, by rád prožil a nikdy, nikdy to už nepůjde... Jsem rád, že jsem si knihu mohl přečíst, asi ještě dlouho budu závidět tu lásku, kterou byl hlavní hrdina/ové obklopen/i a kterou i dával/i. Kniha má dobrý konec, o to víc to štve. Ale v dobrém.

13.10.2020 5 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

No, kniha má zase spád, děj, všechno frčí, dozvíme se i něco z minulosti šéfky, ale ... Mě je téma rasové, či jakékoliv jiné, lidské nesnášenlivosti, už jakoby zneužívané. Bohužel, výsledek neustálého tlaku na to, že vše je v pořádku, že menšiny mají práva, dokonce vyšší, než většina... to je dnešní západní civilizace, kde se běloši omlouvají za svoji barvu pleti...

09.06.2020 4 z 5

Ztracené děti Ztracené děti Linda Castillo

Velice čtivý příběh, série je kompaktní, napínavá. A vztah hlavní hrdinky se také někam sune. Moc dobrá detektivka.

03.02.2020 5 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Ano, to se mi moc líbilo. Žádné umělé nafukování knihy, co mělo být napsáno, to napsáno bylo, co se mělo stát, to se stalo. Za mě opravdu velice povedený detektivní příběh. Doporučuji.

26.06.2021 5 z 5

Venuše ze zátoky Venuše ze zátoky Dominik Dán

Tak toto je zase Dán v té nejlepší formě. Krátký rozjezd a pak už to jen frčí. Líbí se mi, že neidealizuje propojení dozorců nad zákonem a ty, co je živí právě jeho překračování. Samozřejmě, víme už o ještě výraznějším spojení, které zmizí až vymře současná soudcovská garnitura, ale toto jsou příběhy kriminálky.

09.05.2021 5 z 5

Forrest Gump Forrest Gump Winston Groom

Ležím s covidem, číst mi nejde, naštěstí je tu pan Hartl a jeho přednes knihy. Pan Hartl vynikající, věřím, že se i on bavil u výborné knihy. Tento Forrest, je na rozdíl od toho filmového, méně progresívní, více lidský, a tedy i v mém vnímání reálný, ač je nereálný. Pobavil jsem se, popustil uzdu horečnaté fantazie a hodnocení nechám plné. Škrtat umí každý, ale snít sny a příběhy? To už ne.

07.03.2021 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Velice silné čtení. A chce se mi říct, aktuální v tom, že i v beznadějných chvilkách existovala národní hrdost. A dnes není. Co je špatně?

19.01.2020 5 z 5

Smysluplné vztahy: Klíč ke svobodě Smysluplné vztahy: Klíč ke svobodě Michal Bartoš

Dávám nízké hodnocení, neboť nejsem plně přesvědčený o platnosti uvedených pravd. A co je horší, když čtu reakce dam, kniha jim pomohla, mají ji jako mantru, ale kniha vás vede jen kousek po cestě života, říká že máte nějak jednat ze zřetele na své já, ale chybí zde prvek protistrany. Pokud oba budeme jen já, nikdy se už nedostane na my. V knize je asi správně řečeno např. že každý má mít právo říct ne, ale není zde řečeno a nebo spíše zdůrazněno, že je velice potřebné přehodnocování svých ne. Mimo jiné, hovořím o partnerských vztazích, které již probíhají a mají problém. Žena i muž se mohou z knihy poučit, chlap ji ale nevezme jako dogma, žena ano. V tomto ohledu, mi přijde kniha nedotažená, vlastně i nebezpečná. A mimo to, je super že se autorský pár našel, ale to také může být to nejúžasnější, co se v knize nenajde a také to tam autoři nepřenesou, protože lakonické - mít kliku na partnera - knihu neprodá.

29.04.2021 3 z 5

Muž bez minulosti Muž bez minulosti Tim Weaver

Nelze jinak než chválit. Hodně mě to jeho psaní baví, jen je blbý, že se člověk neodtrhne a ráno je jak zpráskanej. Jen tak dál, barde!

26.09.2020 5 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Hoho. Tak toto jsem jářku nečekal. Výborné, čtivé, spád, logika, bez přehánění. Jedinou výtku jsem měl celou dobu v jasnovidectví Bergmana - souviselo to spolu, ač nebyl ani náznak možné spojitosti. A způsob provedení... Ale holt, taky mohu někdy s něčím nesouhlasit, no ni?

28.09.2020 5 z 5

Žena mého života Žena mého života Tim Weaver

Jednodenní kniha. To člověk prostě muší dočíst! Je to sice trochu pošmodrchané, ale stejně je to paráda. Weaver je návykový, líbilo se mi to.

19.01.2020 5 z 5

Rozbité okno Rozbité okno Jeffery Deaver

Hurá, směr a smysl, nápad, spád a děj, prostě zase se nám vrátil Rhym se Sachsovou v tom nejlepším podání. A už neubližujeme afroamerikáncům, už je to trochu víc v pohodě. Zneužití elektronických a počítačových systémů, v podobě, jaká je již reálná. Cílené nabídky od Googlu, Facebooku, to je prkotina. Ale sledování od cenovek, to už je machrovinka. Připočtěměš množství kamer, jistě ve zlé Číně jich je možná i trochu víc, ale tam je i trochu víc lidí, že jo?, tak je jasné, že vše jde pospojovat, propojit. A množství informací o nás? Inu, moc možností jak je neposkytnout, nemáme. Je holt 21. věk... zpátky na stromy!

29.10.2021 5 z 5

Tanečník Tanečník Jeffery Deaver

A zase výborné. Ani mi nevadí jiné kulturní prostředí, prostě je příběh dějově tak silný, že mi to popisy nepřehluší. A znovu do knihovny, pro další kousek z řady...

25.09.2021 5 z 5

Němý svědek Němý svědek Agatha Christie

Je to taková klasika. Delší vyprávění, pomalé, ale důkladné. Prostě paní spisovatelka :-)

11.07.2021 5 z 5

Není cesty zpět Není cesty zpět Tim Weaver

Tim a jeho knihy. To je krátké čtení - člověk se zanoří a nedá mu to, aby se nedostal až na konec. Jde mu to, moc dobře mu to jde. Pro mě asi nejčtivější autor, neklouže k politickým vnucovačkám, jedna dvě věty a jde o toho, knihy jsou tím částečně nadčasové. A je hodně dobré nepřeskakovat :-).

22.09.2020 5 z 5

Na podpätkoch Na podpätkoch Dominik Dán

Klasický Dán, je to dobré počtení, zde bohužel s několika konci spíše k pláči, ale známe takové události všichni. A slováci zase kalej jak vzteklý a jebou už od třinácti naprosto na pohodu... Inu, cizina, no...

22.06.2020 5 z 5

Breviář pozitivní anarchie Breviář pozitivní anarchie Vlastimil Vondruška

Kniha je to hutná, musel jsem se k ní vracet několikrát, ale vnímám ji jako natolik důležitou, že nešla odložit. Nebudu vypisovat s čím souhlasím a s čím už třeba ne, na to jsou tu jiní pašáci (skoro tak obsáhle popisují své připomínky, až by to dalo na samostatnou knihu). Mě kniha přinesla to, co jsem hledal. Pohled na současný svět s odkazem na minulost, návaznosti a logické chyby, které budeme stále a stále opakovat. Opravdu hutné, avšak nutné, čtení. Svět blbne pod transparenty obhajujícími nesmysly, udržet si svůj názor, nebo dokonce rozum, to je unikum.

21.06.2020 5 z 5