LukBook LukBook komentáře u knih

Záblesk života Záblesk života Jodi Picoult

Za mě velice zajímavá kniha se silným tématem. Forma sice může být pro někoho trochu složitější, ale dá se v ní v pohodě orientovat. Naopak je díky ní kniha velice akční. Nenechte se odradit komentáři a jděte do ní

01.12.2019 4 z 5

Fotbalový kemp Fotbalový kemp Markéta Bolfová

Další skvělé dobrodružství kluka Tomáše. Týká se opět nejen fotbalu, ale i klukovských rošťáren, zvířat či kamarádství. Skvěle napsaná dětská knížka, v níž najdete i ukrytá ponaučení.

04.03.2024 5 z 5

Dopad Dopad Victor Pavic Lundberg

Za mě velice zajímavá kniha. Označil bych ji vlastně jako román s detektivní zápletkou. Ústřední roli tu nehrají vyšetřovatelé od policie, ale novináři, což mě velice potěšilo. Kniha je v některých částech docela emotivní, protože popisuje silná traumata z minulosti.

14.12.2023 5 z 5

Bastard Bastard Jaroslav Mostecký

Další ze skvělých knih Jaroslava Mosteckého, o to významnější, že se jedná o jeho poslední. Připravte se na drsnou dobu plnou krvavých šarvátek, intrik a bojů o moc. Potkáte tu Franky, Kelty i Vikingy. Velice dramatická a napínavá záležitost, zároveň ovšem i dostatečně promyšlená.

04.07.2023 5 z 5

Hranice zvrhlosti Hranice zvrhlosti Jan Urban

Za mě vynikající thriller s detektivní zápletkou, který by si klidně zasloužil překlad do dalších jazyků. Prozkoumáte BDSM komunitu, dostanete notnou dávku násilí a zvrácenosti, ale především se nakonec dočkáte skvělého zvratu, který vás rozseká. Paráda.

28.06.2023 5 z 5

Srab Srab Přemysl Krejčík

Za mě parádní kniha, ale je jasné, že nesedne každému. Je dosti specifická, poměrně vulgární, ale nabízí velice zajímavý pohled do hudebního prostředí (muziky zvané horrorcore). Je zábavná, ale zároveň se věnuje i vážným tématům jako šikana nebo problémy s intimitou. Nakonec je tedy vlastně i tragická. Ne co se týče kvality, tu autor potvrzuje již nějaký ten pátek.

07.11.2022 5 z 5

Vztek a další příběhy Vztek a další příběhy Lucy Taylor

Zajímavá knížka, která rozhodně není jen hororovou sbírkou. Většina z povídek má žánrový přesah a nabízí násilné příběhy plné sexu i smrti. Autorka je hodně drsná dáma, její texty rozhodně nejsou pro romantiky

16.02.2022 5 z 5

Poslední knihkupectví Poslední knihkupectví Madeline Martin

Emotivní příběh plný knih. Spíše pro ženy, ale i mě jako muže prostě dostal. Velice přesvědčivě popisuje atmosféru druhé světové války v bombardovaném Londýně.

28.09.2021 5 z 5

Spící město Spící město Martin Vopěnka

I po deseti letech od vydání je to skvělý román pro mládež. Nyní navíc podpořen za mě velmi dobrým filmovým zpracováním získává druhý dech. Více o knize se dozvíte v mém příspěvku pod záložkou Recenze

12.09.2021 5 z 5

… stačilo jen říct Jáchymov … stačilo jen říct Jáchymov Anna Strnadová

Velice silný příběh podle skutečných událostí, ukazující krutosti komunistického režimu. Věnuje se létům, které byly zřejmě nejhorší. Jen několik let po válce byli lidé opět bezdůvodně zavíráni a mučeni. Člověku je při čtení těchto ukrutností opravdu smutno.

06.09.2021 5 z 5

Prokletí pro všechny Prokletí pro všechny Martin Paytok

Jasně, je to trochu šílené. Značná část lidí knihu nepobere. Ale zároveň je to dostatečně originální, hodně akční a vlastně i celkem zábavné

07.08.2021 4 z 5

Pornovláska Pornovláska R. R.

Za mě je Pornovláska velice zajímavou knihou. Nakouknete pod pokličku erotické branže, poznáte samotné aktérky, ale i fotografy a další profese. Je to dostatečně vzrušující, ale i emotivní.

04.07.2021 4 z 5

Velká výstava Velká výstava Marie Hermanson

Velká výstava je zajímavý román, odehrávající se v historické době, nabízející některé historické postavy, ale zároveň skvělý beletristický děj. Má v sobě příchuť detektivky, ale zároveň její hranice daleko přesahuje. Najdete v něm romantiku, ale i nepřátelství a nenávist.

08.03.2021 4 z 5

Spolčení ničemů Spolčení ničemů Maxime Chattam (p)

Za mě výborný, hodně brutální thriller, kterému chybějí opravdu zajímavé až šokující zvraty. Rozhodně nic pro slabší postavy. Dočkáte se hned několika zabijáků a mrtvol je v něm opravdu požehnaně.

01.03.2021 5 z 5

Mramorový ráj Mramorový ráj Sergej Kuzněcov

Mramorový ráj je důstojným nástupcem kultovní série Metro. Nabízí charismatické postavy a slušnou porci akce i dobrodružství. Velká část se odehrává na povrchu, ale nakonec se podíváte i tam, kde to celé začalo.

15.12.2020 4 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Parádní thriller, trochu připomínající knihy u nás populárnějšího Roberta Bryndzy. Napínavý a mrazivý děj, nechybějí ani nějaké ty vztahy, pořádná policejní práce a nakonec brutální finále.

01.11.2020 5 z 5

Nájezdník z Pustiny Nájezdník z Pustiny Tomáš Sekerka

Za mě hodně zajímavá kniha v rámci akční sci-fi. Jedná se o debutový román autora, který má rád Kotletu nebo Kopřivu. Parádní postapokalyptický svět a někdy až brutální rubanice

29.09.2020 5 z 5

Musíme být statečné Musíme být statečné Frances Liardet

Velice emotivní příběh, který je vlastně trochu jiný, než jak se na první pohled zdá. Napříč knihou sledujete příběh jedné ženy a její lásky i bolesti. Doporučím především ženám, ale třeba se bude líbit i mnoha mužům. Velká část děje se totiž odehrává během druhé světové války a nabízí hodně působivou atmosféru

07.09.2020 4 z 5

Zapomenuté dívky z Paříže Zapomenuté dívky z Paříže Pam Jenoff

Za mě krásný příběh o hrdinství žen, které za války nasazovaly vlastní život, aby pomohly spojencům k vítězství. Dvě zajímavé dějové linie, které poukazují nejen na špionáž během války, ale i souzení nacistů krátce po jejím konci. Sice fiktivní román, ale inspirovaný skutečnými osudy několika agentek.

16.08.2020 5 z 5

Útočiště Útočiště Jérôme Loubry

Za mě fakt úžasná kniha. Naprosto dokonale promyšlený psychologický thriller. Jeden z nejlepších, jaké jsem kdy četl. Třikrát nebo čtyřikrát totální zvrat, který změní celou zápletku.

28.07.2020 5 z 5