lucy.sankova lucy.sankova komentáře u knih

Loutkář Loutkář Jostein Gaarder

Kniha mě začala bavit až v její druhé půlce.. bohužel mne příliš nebavily ani ty lingvistické výklady slov.. jediný úryvek, který mi zůstal v paměti je však tento - “Vidíš jen růži, nikoli to, z čeho vyrůstá. Vidíš maňáska na ruce, která ho vede, ale nevidíš loutkáře.”

30.08.2019 2 z 5

Kulka Kulka Mary Louise Kelly

Já jsem tedy z knihy absolutně nadšená. Někdy jsem měla maličko zmatek ve jménech, ale od půlky knihy jsem se od ní nemohla odtrhnout. Skvělé :)

07.07.2019 5 z 5

Zmizet Zmizet Petra Soukupová

Tolik negativismu, smutku, rodinného neštěstí... I když tento pesimismus nemám moc ráda.. Kniha o mezigeneračních vztazích, sourozeneckých nesnázích a smutku. I když povídky byly hodně negativní, vždy se na nich našla špetka dobrého. Nejvíce mě zaujala první povídka, která byla tak drsná, ale ve výsledku z ní vyplynulo i něco dobrého..

09.04.2019 4 z 5

Květy slunce Květy slunce Rupi Kaur

Kniha Květy slunce je mi daleko bližší než Mléko a med. Možná je to i tím, že pro mě měla daleko hlubší význam než sbírka básní o znásilnění atd. Mléko a med ve mě zanechala hodně negativní stopu, kniha Květy slunce naopak daleko pozitivnější.
Za mě jednoznačně 100% doporučuji.

09.04.2019 5 z 5

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Zajímavé rozdělení do čtyř velkých kapitol. Mne samotnou zaujala kapitola "odpouštějící". ;)

10.02.2019 4 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

I tahle kniha ve mě zanechá stopy.. stejně jako kniha Bábovky. Paní Třeštíková přesně ví, jak čtenáře nenechat v klidu..
Jedním slovem - nezapomenutelné.

08.06.2017 5 z 5

Jeho knihy jsou často inspirativní. Jde vidět, jak Fulghum krásně popisuje momenty všedního dne.. :)

20.04.2016 4 z 5

Osamělost prvočísel Osamělost prvočísel Paolo Giordano

Krásná kniha s úžasným příběhem. Myslím, že to nebyla poslední kniha, kterou jsem od Giordaniho přečetla.

14.03.2016 5 z 5

Slova, která jsem si přál napsat sám Slova, která jsem si přál napsat sám Robert Fulghum

Robert Fulghum sesbíral všechno co je pro něj důležité a vznikla z toho krásná kniha. Jediné mínus je, že byla na mě moc krátká. Mohla mít o pár citátů a myšlenek více.

22.01.2016 4 z 5

Zázračné dítě Zázračné dítě Roy Jacobsen

Jedním slovem: "Perfektní!" :) Knihu jsem přečetla jedním dechem. Velmi pěkný příběh. Kdo váhá - doporučuji přečíst :)

17.06.2014 5 z 5

Zápisník jedné lásky Zápisník jedné lásky Nicholas Sparks

Nevím, jak je to možné, ale již po druhé mě pan N.Sparks rozbrečel.. Krásný příběh o dlouhé lásce, která zvládne všechno. Doporučuji.

01.04.2014 5 z 5

Abeceda sexu aneb 69 erotických překvapení Abeceda sexu aneb 69 erotických překvapení Radim Uzel

Kniha o sexualitě známých osobností a taky věcí, o kterých se nahlas nemluví. Velmi vtipně napsáno. :)

17.03.2014 4 z 5

Ach jo Ach jo Robert Fulghum

:) Jak jinak. Opět mě mile překvapil.

31.12.2013 4 z 5

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Krásný příběh, i když se smutným koncem. Některé pasáže byly moc utahané. Ale celkové dílo je výborné, moc se mi líbí. Nemám ráda knihy o válce, ale tahle mě přímo nadchla! :)

13.09.2013 5 z 5

Výhra Výhra Patricia Wood

Nádherně popsaný život zaostalého Perryho L. Crandalla. Doporučuji všem, co mají rádi příběhy na způsob Forresta Gumpa. :)

27.08.2013 5 z 5

Liliana Liliana Anna Szafrańska

(SPOILER) Na první pohled mě zaujaly tři věci - obálka, téma tetování a polská autorka. Tak jsem si knihu pořídila z bazaru za pár korun a čekala co to bude..
A teda! Dostalo mě to. Úplně. Od začátku do konce. Lilianina první láska, ve kterou věřila, že je ta pravá se najednou zlomí a Liliana se stává obětí domácího násilí, kterému musí přihlížet i její syn, který je zároveň psychicky týraný. Jednoho dne násilí vygraduje a Liliana nachází útočiště u Malvíny, která se jí snaží postavit znovu na vlastní nohy.. A nejen to .. Zanedlouho potkává i muže, tatéra, který jí pomůže zakrýt jizvy z bývalého vztahu a také znovu nalézt samu sebe ...

22.07.2023 5 z 5

Jaký otec, takový syn Jaký otec, takový syn Robert Fulghum

Robert Fulghum je pro mě stále naprostá jednička. Bohužel syn mu nesahá ani po paty. Ani jedna esej mě neoslovila.

24.06.2022

Všechno nejlepší, Anno Všechno nejlepší, Anno Petra Jirglová

*audiokniha

Knihu jsem registrovala snad všude, skoro všichni o ní mluvili, tak jsem si řekla, že ji dám taky šanci a poslechla jsem si ji jako audioknihu.
Ze začátku byla Anna opravdu na průplesk, říkala jsem si.. no na to, že jí má být už skoro 30, tak se chová jako má 20ti letá sestra. No puberta.
Ale pak.. pak jsem s ní soucítila, snaha zavděčit se rodičům, zůstat sama bez přítele, velký životní krok a to zrovna do neznáma.. vypořádala se s tím dobře. A ty trapasy… na tom jsem se fakt zasmála, nad tou vířivkou se směju doteď

08.10.2021 4 z 5

Vím, co mi chutná Vím, co mi chutná Tracey Murkett

Několik chytrých rad, jak začít s BLW metodou. Mé dceři je 7 měsíců, takže určitě tuto metodu vyzkouším :)
Kniha je jednoduše, pěkně a srozumitelně napsaná :)

17.05.2021 3 z 5

Vedlejší pokoje Vedlejší pokoje Radovan Menšík

Vleklé, nudné, už na začátku jsem se ztrácela .. bohužel jsem se nemohla začíst. Knihu jsem v půlce odložila. Velká škoda.

16.04.2021 odpad!