luckomar luckomar komentáře u knih

My Cooking Diary My Cooking Diary Kateřina Lustigová

Každý recept chci uvařit .. každý mě láká a co už jsem uvařila bylo výborné :)

20.10.2018 5 z 5

To že byla 2. Světová válka hrozná tušíme asi každý, ale co se dělo dál, když válka skončila? Co ti, kteří přežili? Na to velmi hezky nastřelí odpověď tato kniha. Některé pasáže jsou zdlouhavější, ale v knize se člověk dozví mnoho dalších zajímavých informací z tohoto období...migrace, tábory pro lidi bez domova, postoje státu k židům těsně po válce... Atd..

20.10.2018 3 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Kniha je úžasná a člověk nechápe, kde se ve spisovateli bere ta fantazie. Místy jsem měla pocit, že je popisu až moc, ale i tak kvalitní četba.

28.07.2018 4 z 5

Ostrov Ostrov Victoria Hislop

Kniha nemá vyloženě špatný příběh. Tím více, když si představíte, že všechno je podle pravdivého příběhu, ale musím říct, že jsem se velkou část knihy trápila čekala jsem konečně na tu pointu. Kniha velmi detailně popisuje prostředí na Spinaloze, ale jak vypadá takový malomocný jsem si musela vyhledat. Mne osobně kniha bavil prvních 20 stránek a posledních 30 stránek. Myslím si ale, že jsem obětí dnešní literatury plné fascinujících příběhů.

22.04.2018 2 z 5

Po dobrém, nebo po zlém? Po dobrém, nebo po zlém? Zdeněk Matějček

Knihu jsem četla jako pedagogickou knihu pro referát do školy. Musím říct, že jsem čekala že to bude čtivější (jak se o panu Matějčkovi mluví). Kniha vlastně popisuje stále dokola určité životní situace ve výchově dítěte, ale autor nikdy pořádně neřekne co je tedy to správné, co by měl dotyčný dělat. Vždy nechá téma tak nějak otevřené a nevyřešené.

16.04.2018 3 z 5

Najděte si svého marťana Najděte si svého marťana Marek Herman

Super kniha nejen o výchově dítěte. Musím říct, že několik odstavců jsem už dávno znala z jiné pedagogické literatury nebo psychologické. Každopádně ... kniha je velmi zábavná, poučná a rozhodně doporučuji přečíst všem, kteří mají co do činění s dětmi, a nebo se chtějí jen poznat a například změnit některé návyky. Já třeba od přečtení více dodržuji slovo a mapa života mi taky hodně dala.

16.04.2018 4 z 5

Léčebný kód Léčebný kód Alexander Loyd

Kniha by nemusela být tak dlouhá, ale je pravda, že tady jde především o přesvědčení a víru. Víru v to, že si můžeme sami pomoci. Mě se kniha líbila ale ne vždy si dokážu ihned podle návodu pomoci.

11.10.2017 3 z 5

Já a pan Darcy Já a pan Darcy Alexandra Potter

Nevím no, ze začátku jsem si říkala... Hlavně neotevitej databázi a nečti názor ostatních. Nenech se stáhnout! Třeba se ti to bude líbit. Navíc jsem knihu získala na doporučení me kamarádky. Nenapadlo mě, že to bude takove. V posledních kapitolách mě otravovalo číst cokoli jiného než přímou řeč. Za mě divný!

29.08.2017 1 z 5

Na zvířatech záleží Na zvířatech záleží Marc Bekoff

Kniha která donutí přemýšlet. Přemýšlet nad tím, že zvířata chápou a cítí ...jen to bohužel nedokážou zdělit lidskou řečí.

25.08.2017 3 z 5

Kniha není špatná. Autor popisuje svou cestu Nepálem a Čínou velmi vtipně. Básničky použité jako oživení knihy považuji za vkusné a zábavné. Ilustrace knihy jsou hezké a knížce dodají šmrnc. Navíc se člověk dozví i něco zajímavého, ale ke konci knihy jsem měla pocit, že se pořád dokola opakuje to samé.
(dostane najíst, najde si místo ke spaní, dostane najíst, najde si místo ke spaní ...atd..)
Toto dílo jsem četla opravdu hrozně dlouho a mnohdy jsem se přemlouvala k tomu, abych si na knížku udělala čas, ale šlo taky o to, že knížka neobsahuje žádnou zápletku.
I tak, slušná práce a za mě 3 hvězdičky. :)

13.02.2017 3 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Jo, tak vzhledem k tomu, že to bylo čtené jako povinná četba dobrý ... Byla to jedna z knížek, kterou jsem si chtěla u maturity vytáhnout, protože ten příběh mě zaujal.

02.02.2017 3 z 5

V tomto domě straší V tomto domě straší John Boyne

Koupila jsem si jí na základě příznivé recenze jedné vlogerky, která tvrdila, že se jí zdály i ošklivé sny. Těšila jsem se na podobnou knihu jako byla mnou přečtená kráska - Pamatuji si Vás všechny od Yrsi, ale bohužel. Četlo se to hezky, o tom žádná, ale zmiňovaný strach nepřišel.. Musím ale ocenit ten konec!! Po přečtení poslední věty, ze mě vylétlo ,,HUSTÝÝ" :D

01.11.2016 4 z 5

Miluj svůj život Miluj svůj život Louise L. Hay

Já uctívám myšlenky přitažlivost a pozitivního myšlení a proto jsem knihu zaklapla u osobních příběhů spisovatelky. Nemám tohle ráda.

30.03.2023 2 z 5

Kromobyčejná pouť Barnabyho Brocketa Kromobyčejná pouť Barnabyho Brocketa John Boyne

Ostatní knihy rozhodně lepší... Tohle je spíše kousek pro mladší čtenáře. Čteno kvůli čtenářské výzvě ;-)

22.08.2022 3 z 5

Víc odvahy Víc odvahy Lenka Vacvalová

Musím říct, že jako Lenky fanoušek, mě kniha bavila, ale opravdu obdivuji odvahu s jakou popisuje sebe a své často drsné potřeby a nálady během cesty k cíli. Občas až nesympatický pocit, že každý ví, co právě chce a potřebuje a pocit, že ji každý rozumí, mě často až rozčiloval. V Honzovi má vážně oporu všech opor. A jak sama říká... Žádný jiný by to s ní asi nevydržel. Ale všechny ženy jsme tak trochu malicherné a plné těch nesprávných domněnek.

25.04.2022 3 z 5

Deník moderní jogínky Deník moderní jogínky Šárka Vojáčková Konečná

Knížka se mi moc líbila a i jsem si mnoho užitečného odnesla. Přečteno za jeden den. Bohužel mi chyběl časový přehled. Nechápala jsem, jak dlouho už je spisovatelka v Indii ale asi to nebylo podstatné.

06.03.2022 4 z 5

Najdu odvahu: 770 km po trase hrdinů SNP Najdu odvahu: 770 km po trase hrdinů SNP Lenka Vacvalová

Kniha je moc hezká. Běhat jsem začala už xkrát a tohle je zase motivace, kterou takhle z jara potřebuji. Nejvíc se mi líbilo, jak dojemná kniha uměla být a kolikrát jsem kroutila hlavou nad tím, kolik toho dokázala Lenka ze sebe odhalit. Ne každý dokáže přiznat, že to není jen o vyplavování štěstí a o radosti. A je tak osvěžující vědět, že ten člověk na síti, je taky jen bytost, která se umí vztekat, plakat a nadávat.

20.02.2022 5 z 5

Plodnost Plodnost Helena Máslová

Šíleně zajímavá kniha. Dozvěděla jsem se spoustu nového!! :-)

11.12.2021 5 z 5

Oskar a růžová paní Oskar a růžová paní Éric-Emmanuel Schmitt

Uf.. Půjčka. Kdo četl pochopí. Moc hezká

04.12.2021 5 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Trošku mi vadila průhlednost příběhu, ale jinak hezké, odpočinkové čtení!

16.03.2021 3 z 5