Kromobyčejná pouť Barnabyho Brocketa

Kromobyčejná pouť Barnabyho Brocketa

Vychází 19.10.2017 - velký knižní čtvrtek. Manželé Brocketovi jsou úplně obyčejný, spořádaný pár a jsou na to náležitě pyšní -– nad vším zvláštním či odlišným ohrnují nos. Jenže pak se jim narodí Barnaby, a hned jak přijde na svět, je nabíledni, že on obyčejný rozhodně nebude. K hrůze rodičů se chlapec vzpírá gravitačnímu zákonu… a létá. Barnaby by se rodičům zoufale rád zavděčil, a proto se všemožně snaží udržet nohama na zemi. Marně. A tak jednoho osudového dne Brocketovi dospějí k závěru, že už toho mají dost. Když si chce Barnaby létat, tak ať si letí… Šťastná náhoda však obelstěnému, vyděšenému a osamocenému Barnabymu přivane do cesty horkovzdušný balon s pozoruhodnou posádkou – a tak začíná chlapcova kouzelná cesta kolem světa, na níž ho postupně doprovází plejáda nezapomenutelných přátel....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/356619/kromobycejna-pout-barnabyho-brocket-srL-356619.jpg 4.225

The Terrible Thing That Happened To Barnaby Brockett (2012)

Vydáno:, Slovart (ČR)

lushi

Vskutku neobyčejný příběh, ze kterého jsem ale byla trochu nešťastná. Je citlivý, zajímavý, místy dodává naději a vyzdvihuje neobčejnost, ale zklamal mě konec, který mi přišel na dětskou knihu docela cynický. Možná máme v knihách happy-endů příliš, ale tady by se mi více hodil uzavřený konec a proměna v srdcích Barnabyho rodičů.

Mermaida

Zvláštní a hodně jiný příběh od J. Boyneho než bych čekala. Kniha mě nadchla a svým způsobem chytla za srdce, i když při čtení se může velice často zdát, že jde spíše o dětskou knížku :-) Ale to není tak docela pravda, na své si přijdou dospělí i děti, o to se Boyne postaral, a velice dobře.

kalinkacz

John Boyne je pro mě jeden z mých oblíbených autorů, jehož tvorbu už nějakou dobu sleduju... Jako jasně, jeho Chlapci budou pro mě pořád číslo jedna, ale i tahle dětská kniha byla super... Má přesah a poučení pro malé čtenáře... Námět je nevídaný a navíc má kniha v sobě spoustu krásných ilustrací... Prostě doporučuju, je to krásné...

RoseDadas

Kromobyčejná pouť je určena mládeži, ale i dospělý v ní může nalézt jisté poselství. Příběh je psán čtivě a s vtipem. Věty jsou jednoduché a jazykově nenáročné. Stejně jako je neobyčejný dětský hrdina knihy, tak i kniha samotná je čímsi jiná. Už jen samotný závěr se vymyká tomu, jak bychom si mysleli, že bude příběh zakončen.

Musím se přiznat, že jsem se nedokázala s Barnabym naladit na stejnou vlnu. Dětský hrdina knihy byl zajímavý, ale tak úplně mi nesedl. Je to nejspíš tím, že nespadám do cílové skupiny, ale věřím, že pro mladší čtenáře se kniha stane přínosnou a ukáže jim, že držet se vžitého přesvědčení není vždy správné. Že než někoho odsoudíme, tak bychom ho měli nejdříve lépe poznat. Tím, že se člověk odlišuje, tak to nemá působit jako urážka vůči ostatním, ale naopak vyzdvihnutí jeho osobnosti jako naprostého originálu.

Více zde: https://recenzarium.webnode.cz/l/kromobycejna-pout-barnabyho-brocketa-john-boyne/

linhi22

Zaujal mě námět v kombinaci s autorem, a tak jsem si tuhle dětskou knížku přečetl - je milá, svižná a v rámci možností hloubavá. "Dospělák" ve mně by jí dal nejspíš 3 hvězdičky, ale jelikož pro něj není určena, dávám 4 :)

Ivuska.09

Čas od času ráda sáhnu po knize, která je určená dětem. Kromobyčejná pouť Branabyho Brocketa je milý příběh o tom, jak odlišný může člověk být. Vím, jaké z knihy plyne poučení, ale trochu mě mrzí, že nakonec rodičovská láska nezvítězila. Přece jen je to kniha pro děti. Jinak to bylo milé a nevšední čtení, u kterého se budete smát i brečet - pokud budete naslouchat všem emocím, které v knize jsou.

zupri

Zábavné čtení pro děti dle mého úsudku 10+.

DariDerek
16.11.2017

Jemná, citlivá, pro mě v některých ohledech, velmi emotivní příběh.

piquillio
29.10.2017

Příjemná svižná knížka, která není jen pro děti. Sám si říkám, co asi čtenář dětského věku pocítí při první kapitole. Co si asi říká. A pozná co... psst, nic nechci prozradit. Zkrátka byl bych zvědav, co na to dětský čtenář. Novodobá Dahlovina.

evindel
27.01.2016

Kniha, ktorá rovnako ako detského čitateľa osloví aj dospeláka. Citlivý príbeh, humor, prekonávanie predsudkov: „Vtip je v tom, že ak tvoja verzia normálnosti nie je rovnaká ako verzia niekoho iného, tak to neznamená, že s tebou nie je niečo v poriadku."