Lucka.79 Lucka.79 komentáře u knih

Žár Žár Maya Banks

Tak mám z téhle knihy nějaký rozporuplný pocit a nebýt toho, že mi byla hlavní hrdinka tohoto dílu asi nejsympatičtější z celé série, dala bych i o hvězdičku míň ... jako oddychovku ji mnozí jistě ocení, ale mě nenadchla tak, jak jsem očekávala.

16.05.2014 3 z 5

Jen jeden den Jen jeden den Gayle Forman

Od téhle knihy jsem nic moc nečekala a o to víc jsem byla překvapená - líbila se mi. Začátek tedy nic moc, ale potom už jsem se od knihy nemohla odtrhnout a sledovala, jak jeden den dokázal změnit podhled čerstvé vysokoškolačky Allyson na život ... na život, který vlastně nežila podle sebe.

Pozor - spoiler
Konec byl tedy úžasný, čekala jsem, že opravdu odjede a nechá to být, zjistila co potřebovala - a svým způsobem bych takový konec uvítala, protože mi to zkrátka přišlo uvěřitelné .... ale bude další díl a to z pohledu Willema, který skončí v ten samý okamžik, jako díl první. Takže to, jak autorka s osudy hlavních hrdinů naloží se dozvíme až ve tředím díle ....

16.05.2014 5 z 5

Reset Reset Amy Tintera

Knihu jsem četla od začátku do konce s velkým zaujetím, svým námětem je totiž originální, mnoho jsem od ní neočekávala a tak jsem byla mile překvapená.

11.05.2014 4 z 5

0.4 – Soumrak civilizace 0.4 – Soumrak civilizace Mike Lancaster

Kniha má zajímavý námět, ale zpracování už mě tolik nenadchlo ...

08.05.2014 2 z 5

Jenom ponožky nestačí Jenom ponožky nestačí Mark Lowery

Musím přiznat, že nebýt tak nápadné obálky, asi bych si knihy nevšimla. Po přečtění anotace jsem si řekla, že bych se u knihy mohla pobavit a tak jsem jí zkusila. A opravdu jsem se místy musela takřka hlasitě smát (příhoda s křupinkami byla výborná). Celkově mi ale bylo Michaela líto - na jednoho 14-ti letého kluka se toho najednou sesypalo nějak moc ... ten pocit, že se všichni okolo něj zbláznili ... mamka, pro kterou žádná překážka nebyla dost velká, taťka sice nejistý, ale následující mamku, no a starší brácha opravdu za všechny prachy ... a je toho ještě víc. Líbil se mi styl, jakým je kniha napsaná - Michaelům sarkasmus a poznámky pod čarou, popisy ze sezení s Chasem ... kniha se čte lehce a než se nadějete, jste na konci. Určitě doporučuji :)

07.05.2014 4 z 5

Tygrova plavba Tygrova plavba Colleen Houck

S tímto dílem jsem se docela dlouho prala. Na začátku knihy se to dost točí okolo nerozhodnosti hlavních hrdinů (to neustálé střídání - nepamatuji si tě a nemiluji tě - nepamatuji si tě, ale miluji tě - nepamatuji si tě a nechci tě = už mi to docela lezlo na nervy). Ale pozvedla to opět ta dobrodružná část - vyobrazení draků a jejich světů, překážky, kterým hlavní hrdinové čelí během své výpravy ... tuhle část jsem si maximálně užila. Až se mi dostane do ruky poslední díl, s chutí si ho přečtu. Jsem zvědavá, jaký závěr si pro nás autorka připravila.

07.05.2014 4 z 5

Dva meče Dva meče Karolina Limrová

Dávám o hvězdičku méně, než u předchozího dílu, protože ještě v polovině knihy mě to moc nebavilo. Ale potom už to bylo akčnější a kniha měla spád. Opět mám pocit, že autorka nešla moc do hloubky, ale to by také kniha neměla 300 stránek. Každopádně jsem ráda, že jsem narazila na další českou autorku, jejíž knihy si vždy ráda přečtu a fandím jí. Takže až bude 3. díl, určitě po něm sáhnu ...

04.05.2014 3 z 5

Dvě zrcadla Dvě zrcadla Karolina Limrová

Váhala jsem mezi 3* a 4* ... nakonec dávám o jednu navíc, protože se mi líbil autorčin nápad se zrcadly - ten začátek byl opravdu originální. Ale potom už nic moc ... nemám pocit, že by příběhu chyběla nějaká akce, to ne - ale hned bylo vše vyřešené, měla jsem pocit, že autorka mohla jít hlouběji. Každopádně se kniha hezky četla, jako oddychovka super.

04.05.2014 4 z 5

Jít za hlasem svého srdce Jít za hlasem svého srdce Jan-Philipp Sendker

Kniha mě svým obsahem docela překvapila - podle názvu jsem čekala klasický román pro ženy, ale tento příběh je mnohem hlubší. Určitě stojí za přečtení ...

21.04.2014 4 z 5

Zakázaná přitažlivost Zakázaná přitažlivost Kateřina Petrusová

Knihy Katky Petrusové jsem si hodně oblíbila a opět nemůžu hodnotit jinak. Její styl psaní mě fakt moc baví, najdu v nich jak dávku humoru, tak romantiky a napětí - skvělá kombinace. A třeba se v sérii Bavettovi dočkáme ještě jednoho dílu .... kdo ví .... třeba Kevin by ještě dával možnost :)
Každopádně i na další autorčiny knihy mám připravené místečko v mé malé knihovně ...

20.04.2014 5 z 5

Skála Skála Peter May

Přemýšlela jsem mezi 4* a 5* a nakonec hodnotím pocitově ... Hodně mi sednul autorův styl psaní, čte se lehce a než jsem se nadála byl konec knihy. Kriminální zápletka je náhle přesunuta do pozadí celého příběhu a najednou jsem před sebou máte spíš psychologický román, ve kterém se vracíte do minulosti a odkrýváte charaktery postav ... jejich pohnutky, které mohou mít vliv na další vývoj příběhu.
Závěr mě překvapil a knihu mohu jen doporučit.

20.04.2014 4 z 5

Na ostrově Na ostrově Tracey Garvis Graves

Krásný příběh, který mě nepustil a knihu jsem přečetla takřka za jeden den. Přemýšlela jsem, jak bych já sama zvládla tuto situaci - ocitnout se na opuštěném ostrově, snažit se přežívat a zachovat si to malé zrnko naděje na záchranu. Oblíbila jsem si oba hlavní hrdiny ... vývoj jejich postav, tak jak ho autorka vyobrazila se mi také moc líbil.
Kniha určitě stojí za přečtení ...

20.04.2014 5 z 5

Kukačka Kukačka Karolina Limrová

Po přečtení anotace jsem čekala trošku víc krimi román a začátek knihy tomu i nasvědčoval .... Marie žijící takřka na ulici je chycena při krádeži a ocitá se v situaci, kdy si má vybrat - buď udání na policii a takřka jisté vězení a nebo přistoupí na podmínky Helen, jejíž dcera je na pokraji smrti a bude se za ni vydávat. Marie, která je umírající Pam až nápadně podobná má nyní možnost získat finanční jistotu, kterou až doposud neměla a přijímá. Rázem se ocitá nasazená jako kukaččí mládě v cizím prostředí a má hrát ženu, jejíž povaha a chování by se s Mariinými dala srovnat asi tak jako oheň s vodou.
Líbilo se mi, jak autorka vykreslila postavu Helen - bezcitná podnikatelka, která se pro dosažení svých cílů neštítí vůbec ničeho.
Marie záhy zjišťuje, že jí Helen zamlčela spostu skutečností ... od samotné povahy Pam až po chystaný obchodní sňatek.
Kniha se v druhé polovině stočila více do romantických kolejí a bylo celkem předvídatelné, kam bude konce směřovat, ale mně se moc líbila.

13.04.2014 5 z 5

Uznávám, že tahle kniha není žádná extra pecka, ale já prostě nemůžu hodnotit jinak, než plným počtem. Sice takřka na každé straně google nebo alespoň Apple nebo Amazon, ale mě to vůbec nevadilo a čtení jsem si vyloženě užívala ... možná proto, že by se mi práce v takovém divném knihkupectví taky líbila ... a nebo protože mám ráda záhady ... nevím, je to jedno. Hlavní je, že to byla ta správná kniha ve správnou dobu

11.04.2014 5 z 5

Past Past Marko Leino

Tuto knihu záměrně nehodnotím, protože jsem ji nedočetla. Vydržela jsem do poloviny a odložila, protože jsem se vyloženě trápila tím, jak jsem se ke čtení nutila a čekala, že už se konečně dočkám nějaké zápletky. Recenze slibují v druhé polovině knihy napínavý thriller, který mě nepusí, ale já už byla tak otrávená, že jsem nechtěla číst dál ... možná se k ní někdy vrátím, dočtu a ohodnotím ...

11.04.2014

Kurandera Kurandera Hernán Huarache Mamani

Na tuhle knihu jsem narazila náhodou a zaujala mě kladnými reakcemi ... jinak bych po ní asi sama nesáhla. A jsem ráda, že jsem si jí přečetla.
Jako první mě vtáhlo prostředí, kde se příběh odehrává. Na začátku je to sice jihoamerické městské prostředí, ale záhy se přesunete do krásné přírody andského podhůří, kde lidé žijí v souladu s přírodou a ctí její zákony. Také se mi líbily všechny ty historky a legendy vyprávěné (nejen) starými šamany - kurandery. Přišlo mi to zajímavé, bavilo mě to ... Tím spíš, že je kniha sespaná na základě skutečnosti a jen upravena a podána tak, aby bylo vše co nejsrozumitelnější.
Příběh mladé Kantu jsem četla se zaujetím, byla jsem zvědavá, jak se z plaché ženy, která se nechá snadno využít, stane tou silnou a sebevědomou ženou, která si plně uvědomuje svoji sílu a vnitřní energii a dovede ji využít .... ale také jak se potom všem ke vztahu k Juanovi postaví.

11.04.2014 5 z 5

Jsem zlomená Jsem zlomená Tahereh Mafi

Tento díl se mi líbil o něco víc než první. Juliette mi tedy v prní polovině dost lezla na nervy svým chováním, sobeckostí a ustavičnou sebelítostí. Hodně jsem si oblíbila Kenjiho a jeho upřímnost, no a na duo Adam vs. Aaron jsem zvědavá - uvidíme, jakým směrem se bude ubírat další díl ...
A ještě musím dodat, že se mi hodně líbilo, jak autorka umí skvěle vyjádřit pocity v různých situacích

01.04.2014 4 z 5

Jsem roztříštěná Jsem roztříštěná Tahereh Mafi

Jsem z téhle knihy trochu zklamaná, hodnotím jí jako průměr, možná je to tím, že jsem v nedávné době četla daleko lepší z tohoto žánru .... možná je určena mladším čtenářům ... těžko říct.
Druhý díl si určitě přečtu, možná bude pokračování lepší .... tady jsem se chvílemi opravdu nudila a už jsem chtěla mít dočteno, abych to měla za sebou.

24.03.2014 3 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

Zatím nejlepší díl série, co jsem četla. Nemohla jsem se od čtení odtrhnout a jako vždy do sebe všechno perfektně zapadlo, i ten nejmenší detail, o kterém jsem si nemyslela, že by byl důležitý, měl své místo ...
A tady se mi potvrdilo, že je dobré číst díly tak, jak jdou po sobě, jsem moc zvědavá, jak se bude vyvíjet záležitost s Princem

24.03.2014 5 z 5

Kdopak je ta zrzka? Kdopak je ta zrzka? Alice Clayton

Kniha se mi líbila, autorčin styl mi sedí, takže si určitě ráda přečtu pokračování.
Je to takové milé, pohodové čtení ...

24.03.2014 4 z 5