Jít za hlasem svého srdce

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Úspěšná mladá newyorská právnička Julia má nevyřešené rodinné tajemství: před čtyřmi lety náhle tajemně zmizel její otec, který pocházel z Barmy. Náhodně nalezený starý dopis Julii podnítí, aby se vydala do jeho rodné země a pokusila se ho najít. Postupně odhaluje otcovo tajemství a začíná chápat, že to, co vypadalo jako podivný útěk od rodiny, byl ve skutečnosti návrat ke kořenům mnohem hlubším, než si kdy dokázala představit....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/161060/jit-za-hlasem-sveho--161060.jpg 4.168
Žánr
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno, Albatros (ČR), Motto
Orig. název

Das Herzenhören., 2002

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (24)

Kniha Jít za hlasem svého srdce

Přidat komentář
JFK117
04.06.2020

Němečtí autoři se mi vyhýbají nebo já jim. Takže kdysi dávno Remargue a teď pan Sendker. Až po přečtení jsem zjistila, že jsem četla překlad anglického překladu německého originálu.
Zajímavé.
Příběh se odehrává v Barmě, popisuje neskutečnou životní lásku slepého Tin Wina a tělesně postižené Mi Mi,kteří společně tvoří dokonalý pár. Přes padesátileté odloučení zemřou společně. Popis příběhu zní banalně. Vysvětlení odloučení zlým stryčkem mi přišlo nelogické, ale bylo to napínavé, zajímavě a citlivě napsané.
"Smrt,"řekl U Ba, "není konec života, ale jeho fáze."

Cleo De Nile
06.06.2019

Tohle byla hodně zvláštní kniha, a jen těžko nacházím ta správná slova, jimiž bych vám ji mohla co nejlépe přiblížit a popsat. Má to v sobě něco z osudovosti knih Paula Coelha, zaměření se na jinou kulturu a poznávání jejích tradic a zvyklostí, smutek, smíření a záhadu. Dohromady to funguje moc dobře, jako celek se mi knížka líbila, a ještě dlouho mi příběh rezonoval v hlavě. I zakončení je velice slušné, a autorův sloh také. Hned bych se jela do Barmy podívat :)


Radik74
11.09.2018

Jako jednu z velmi velmi mála knih jsem nedočetla... téma zcela mimo mě.

SweetbabyDi
19.08.2018

Toto je moje nej nej nej kniha a pořád hledám nějakou, která mě pohltí jako tato. Silný příběh o dvou lidech jejich láska je tak hluboká, že není měřítka. Na konci jsem plakala a jiná kniha tohle ve mě jeste neprobudila. Rada se k ní vrátím.

maruna
18.05.2018

Zajímavě napsaná kniha, láska až za hrob.

Fallen
10.01.2018

Překrásná kniha, která se mi vryla do srdce a zařadila se mezi mé nejoblíbenější. Žádná utahaná slaďárna, ale silný příběh, který by si asi nikdo z nás hned tak nepřál prožít a přesto čtenář musí alespoň trochu závidět nad tak silným citem.

lejla22
17.11.2017

Moc pěkný příběh o lásce dvou lidí, kteří jsou šťastní a spokojení s tím, co mají. Není to klasická "slaďárna", ale příběh o hluboké, nesobecké lásce, o poslušnosti i sobectví ostatních.

stafbul
04.10.2017

Příjemná kniha, která lehce odhaluje prostředí jedné menší asijské země, její kulturu a smýšlení. Zároveň ale silný příběh o lidech s handicapem, kteří našli své místo na zemi a svou lásku Oddechovka na dlouhý večer.

1