Jít za hlasem svého srdce

Jít za hlasem svého srdce https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/161060/bmid_jit-za-hlasem-sveho--161060.jpg 4 74 25

Úspěšná mladá newyorská právnička Julia má nevyřešené rodinné tajemství: před čtyřmi lety náhle tajemně zmizel její otec, který pocházel z Barmy. Náhodně nalezený starý dopis Julii podnítí, aby se vydala do jeho rodné země a pokusila se ho najít. Postupně odhaluje otcovo tajemství a začíná chápat, že to, co vypadalo jako podivný útěk od rodiny, byl ve skutečnosti návrat ke kořenům mnohem hlubším, než si kdy dokázala představit.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Motto

Das Herzenhören. , 2002

Balenka
Balenka
08.05.2023 5 z 5

Dlho som nečítala tak nádhernú a krásne napísanú knihu o láske :-)

JFK117
JFK117
04.06.2020 4 z 5

Němečtí autoři se mi vyhýbají nebo já jim. Takže kdysi dávno Remargue a teď pan Sendker. Až po přečtení jsem zjistila, že jsem četla překlad anglického překladu německého originálu.
Zajímavé.
Příběh se odehrává v Barmě, popisuje neskutečnou životní lásku slepého Tin Wina a tělesně postižené Mi Mi,kteří společně tvoří dokonalý pár. Přes padesátileté odloučení zemřou společně. Popis příběhu zní banalně. Vysvětlení odloučení zlým stryčkem mi přišlo nelogické, ale bylo to napínavé, zajímavě a citlivě napsané.
"Smrt,"řekl U Ba, "není konec života, ale jeho fáze."

Cleo De Nile
Cleo De Nile
06.06.2019 4 z 5

Tohle byla hodně zvláštní kniha, a jen těžko nacházím ta správná slova, jimiž bych vám ji mohla co nejlépe přiblížit a popsat. Má to v sobě něco z osudovosti knih Paula Coelha, zaměření se na jinou kulturu a poznávání jejích tradic a zvyklostí, smutek, smíření a záhadu. Dohromady to funguje moc dobře, jako celek se mi knížka líbila, a ještě dlouho mi příběh rezonoval v hlavě. I zakončení je velice slušné, a autorův sloh také. Hned bych se jela do Barmy podívat :)

Radik74
Radik74
11.09.2018 1 z 5

Jako jednu z velmi velmi mála knih jsem nedočetla... téma zcela mimo mě.

SweetbabyDi
SweetbabyDi
19.08.2018 5 z 5

Toto je moje nej nej nej kniha a pořád hledám nějakou, která mě pohltí jako tato. Silný příběh o dvou lidech jejich láska je tak hluboká, že není měřítka. Na konci jsem plakala a jiná kniha tohle ve mě jeste neprobudila. Rada se k ní vrátím.

maruna
maruna
18.05.2018 4 z 5

Zajímavě napsaná kniha, láska až za hrob.

Fallen
Fallen
10.01.2018 5 z 5

Překrásná kniha, která se mi vryla do srdce a zařadila se mezi mé nejoblíbenější. Žádná utahaná slaďárna, ale silný příběh, který by si asi nikdo z nás hned tak nepřál prožít a přesto čtenář musí alespoň trochu závidět nad tak silným citem.

lejla22
lejla22
17.11.2017 5 z 5

Moc pěkný příběh o lásce dvou lidí, kteří jsou šťastní a spokojení s tím, co mají. Není to klasická "slaďárna", ale příběh o hluboké, nesobecké lásce, o poslušnosti i sobectví ostatních.

stafbul
stafbul
04.10.2017 3 z 5

Příjemná kniha, která lehce odhaluje prostředí jedné menší asijské země, její kulturu a smýšlení. Zároveň ale silný příběh o lidech s handicapem, kteří našli své místo na zemi a svou lásku Oddechovka na dlouhý večer.

marca_m
marca_m
25.07.2017 5 z 5

Jedná se o první knihu z prostředí Barmy, která se mi dostala do rukou, nahlédnout do mentality této exotické země je rozhodně obohacující. Samotný příběh mě naprosto pohltil svojí dojemností, čistotou a hlavně téměř pohádkovým vyprávěním. Ten cynik ve mně si občas říkal, že to je až moc, ale věřím, že takto jiný způsob vnitřního života a opravdovosti citů je jiným kulturám vlastním, ale hlavně věřím, že takováto opravdová láska bez jakýkoliv výhrad prostě může existovat.

medlovice
medlovice
23.07.2017 3 z 5

Nijak zvlášt nezaujala . Pak už jsem začala přeskakovat. Pěkný obal, když knihu držíte a čtete , děla to hezký rámeček a knize dodává punc elegantnosti.

Beky
Beky
07.12.2016 4 z 5

Zcela překvapivý příběh a nečekaný konec. Příjemné oddechové čtení. :-)

edisek83
edisek83
24.11.2016 5 z 5

Nádherná, dojemná kniha....vždy když jsem ji četla jsem se cítila tak nějak líp :-) stres a všechny starosti zmizely....krása

Flowers
Flowers
30.09.2016 5 z 5

Pro me silny pribeh. Hezky napsano.

rajen
rajen
01.08.2016 3 z 5

Čekala jsem podle názvu a obálky nějakou takovou tu lepší slaďárnu. Ale byla jsem nakonec lehce nemile překvapena, o čem to nakonec bylo. Prolínají se zde dva příběhy - současný a minulý. Ta obrovská láska je samozřejmě ten minulý a ten současný příběh je zde jen proto, aby to mohl vyprávět. A ten mi tam přišel zbytečný, je mu věnováno hodně pozornosti a přitom se nikam nevyvine. Kdyby tam autor tolik nemontoval tu současnost, tak by to mohla být klidně taková milá pohádka a to bych byla asi nadšená, takto to na mě působí nedotaženě, zplácaně a hlavně velmi málo uvěřitelně. Snaha o velikánskou myšlenku se podle mě moc nepovedla.

fruitbueno
fruitbueno
02.12.2015 2 z 5

Zas jednou budu proti proudu, ale nikdo se na mě nesmí hněvat - s touto knihou jsem se těžce minula. Příběh byl předvídatelný, dost nešikovně vystavěný, hlavní hrdinové nesympatičtí a ani hlavní pointa (kdo vidí, nemusí vidět, a opačně) mě nezasáhla tak, jak měla.

suezie
suezie
30.05.2015 5 z 5

Je to sice už nějaký ten rok, co jsem ji četla, ale nikdy na ni nezapomenu...

Toupeira
Toupeira
18.04.2015 5 z 5

Tato kniha je pro mne jedním z nejkrásnějších milostných příběhů, které jsem četla. Je skvěle napsaná, silná a dojemná, udržuje v napětí až do samého konce, zasluhuje 100 % hodnocení.

Kiyu
Kiyu
13.03.2015 5 z 5

Povedlo se někomu nerozbrečet se u konce? Mě ne , nečekala jsem takovýhle příběh s ještě hlubší myšlenkou. Nádherná knížka.

Brambram
Brambram
01.08.2014 4 z 5

Když bych knihu rozfázovala, tak se mi nejvíce líbila ta část kdy je popisovaný život hlavního protagonisty v Barmě do jeho odchodu do USA. Začátek mi přišel přitažený za vlasy a konec - to už ty vlasy někdo skoro vytrhl. Ale jo, užila jsem si jí, jen je to těžko k uvěření, když jsem před tím četla Stín banyánu.

milostné romány Barma rodinná tajemství

Autorovy knížky

Jan-Philipp Sendker
německá, 1960
2013  82%Jít za hlasem svého srdce

Kniha Jít za hlasem svého srdce je v