Lucissia Lucissia komentáře u knih

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

Tak to bylo hodně zvláštní. Fakt hodně zvláštní. Na jednu stranu jsem ráda, že jsem knihu četla a určitě si na ni vzpomenu mockrát, na druhou stranu si říkám, jestli to opravdu stálo za čtení. Tak nevím jak hodnotit. Asi čtyři hvězdy, osobně jsem nikdy nic podobného nečetla. :-)

20.07.2023 4 z 5

Chlapec na vrcholu hory Chlapec na vrcholu hory John Boyne

Tak to bylo hutné čtení. A vůbec ne veselé. Sledovat život, boj a hlavě prohru hlavního hrdiny bylo dost smutné. Výborná kniha, pro mne ještě malinko lepší než Chlapec v pruhovaném pyžamu...

13.07.2023 5 z 5

Aleš & spol. Aleš & spol. Vojtěch Steklač

Kdysi přečteno mockrát a i teď se ráda k Boříkovi a spol. ráda vracím. On je prostě nesmrtelný. :-)

12.07.2023 5 z 5

Slyšet jeleny zpívat Slyšet jeleny zpívat František Šmehlík

To se divím, že mi taková kniha unikla, navíc když se děj odehrává tu za kopcem.
Promyšlená, nikterak překombinovaná, uvěřitelná a moc moc ocěňuju mapku osady. Dobře vykreslené postavy, trošku mi v představách naskakovala pražská mordparta. :-) Jedna velká paráda.

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Jedinečná kniha. Alespoň já jsem nikdy podobnou nečetla. Celou dobu je čtenář v napětí, co přijde...
Tak to je konec příběhu o Brunovi a jeho rodině. To se ví, že se to stalo hodně dávno a nic takového se už nemůže opakovat. Ne teď a ne v této době....
Kéž by, ale nevím....

09.07.2023 5 z 5

Jozova Hanule Jozova Hanule Květa Legátová (p)

Nádhera na jeden den. Hodně věcí bylo v knize pouze naznačeno, tak představivost pracovala na plné obrátky. I proto, že jsem Želary ještě neviděla. Krásná kniha. :-)

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Ať už inspirace na knihu přišla odkudkoli, čtení mi vyrazilo dech. Hodně depresivní, to ale u tohoto tématu asi nejde jinak. Smutné a smutné, přesto jsem ráda, že jsem knihu přečetla. Za mě pět hvězd právem. :-)

30.06.2023 5 z 5

Třináctá komnata Třináctá komnata Lenka Lanczová

Taková jednohudbka, na odpočinutí. :-)

23.06.2023 4 z 5

Konkurs na anděla Konkurs na anděla Stanislav Rudolf

Oprášeno :-) Rudolfovy knížky mám ráda a ani tahle není výjimkou. :-)

20.06.2023 5 z 5

Vodník Vodník Tereza Bartošová

Napínavé, barvité, moje představivost běžela na plné obrátky. Přečetla bych i na jeden zátah. :-) Sice malinko víc postav, ale nevadí. Jdu na tu první knihu od autorky. :-)

14.06.2023 5 z 5

Čarověník Čarověník Marie Rejfová

Tak nevím, chvílemi mě to bavilo, chvílemi skoro vůbec. Přesto, námět pěkný, tři hvězdy si podle mne kniha zaslouží. :-)

11.06.2023 3 z 5

Zítřek ti nikdo neslíbil Zítřek ti nikdo neslíbil Kateřina Karolová

Tak to byla jízda. Kdyby to šlo, čtu na jeden zátah. O co se v příběhu jedná jsem pochopila pár kapitol před vysvětlením. Opravdu opravdu super. :-)

11.06.2023 5 z 5

Dvakrát dospělá Dvakrát dospělá Lenka Lanczová

Klasická Lanczová, pohodové čtení, nic na přemýšlení, ale na odpočinek, proč ne. :-)

09.05.2023 5 z 5

Kdo jinému jámu kopá Kdo jinému jámu kopá Marie Rejfová

Taková příjemná lehká oddychová detektivka. Malinko jsem se ztrácela v postavách, sem tam mi neseděly okamžiky jdoucí po sobě, ale jinak příjemnost za pěkných pět hvězd. :-)

06.05.2023 5 z 5

Jiné místo Jiné místo Kateřina Karolová

Ano, super, zvlášť, když se děj odehrává tady kousek. Tak trochu Karika, ale jiný, proč ne. Jen ten otevřený konec by chtěl pokračování... :-)

02.05.2023 5 z 5

Operace sfinga - Kniha první Operace sfinga - Kniha první Arnošt Vašíček

Za mne spokojenost. Vše s nádechem tajemna, něco pravda, něco pověst, tak jak to mám u pana Vašíčka ráda. :-)

28.04.2023 5 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Určitě zajímavý námět a z některých scén mě přímo mrazilo. Přesto mi připadala první část knihy dost rozvláčná a nic moc se nedělo. Scény u konce to ale vyrovnaly... :-)

25.04.2023 4 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Že bych se vyloženě válela smíchy, to ne, ale úsměvné, milé a na pět hvězd to bylo. Chtěla bych pochválit nejen spisovatelku, ale i překlad do češtiny, který byl dokonalý. :-)

14.04.2023 5 z 5

Běž, chlapče, běž Běž, chlapče, běž Uri Orlev (p)

Dočteno a za mne pěkné čtyři hvězdy. :-)

01.04.2023 4 z 5

Moudré z nebe Moudré z nebe Richard Skolek

Doposloucháno. To bylo milé. Připomnělo mi to moje dětství v devadesátkách, už jsem zapomněla na Želvy Ninja, Gumídky, časopis Kačera Donalda, Dívku, Bravo, telvizi Premiéra. Moc příjemně strávené chvíle s audioknihou. :-)

31.03.2023 5 z 5