Lucisatko Lucisatko komentáře u knih

Beznaděj Beznaděj Stephen King

Nad Kinga prostě není. Možná je to trošku slabší dílo, těžko se mi to četlo a chvílemi jsem měla opravdu co dělat abych to dočetla ale příběh jako celek je dokonalý :-) havěť, krev, vnitřnosti, hnus, na tom se autor vyžívá a jen žasnu jak věrohodně to dokáže popsat.

16.09.2012 4 z 5

Divoké kočky Divoké kočky Erin Hunter

Krásný příběh o vztazích 4 klanů koček a hlavně o malém zrzavém kocourkovi který si jde za svým snem :-) nečekala jsem to, ale knížka se mi moc líbila

05.08.2012 5 z 5

Skafandr a motýl Skafandr a motýl Jean-Dominique Bauby

Velmi silný příběh o osudu jednoho muže.

29.07.2012 4 z 5

Myši Myši Gordon Reece

Čtivá knížečka. Příjemná změna od mých oblíbených fantazy a horrorů :-)

28.07.2012 4 z 5

Temný gryf Temný gryf Katie J. Taylor

Byla jsem nedůvěřívá k tak neznámé autorce a o to více mile překvapena :-) I když se toho v příběhu v podstatě moc nestane je bezvadně napsán a čte se to samo. Těším se na další díl :-)

25.07.2012 5 z 5

Národ Národ Terry Pratchett

První kniha kterou jsem od Prattcheta četla. Rozhodně neurazí, i když je místy možná trochu zdlouhavá. Nejvíc se mi líbil brilantní a nenápadný humor, který se objevuje i na místech, kde ho člověk nečeká. Příběh plyne velmi pomalým tempem, vlastně se „nic neděje“, tak jako v obyčejném životě. Přesto je člověk nucen k zamyšlení nad „velkými“ myšlenkami, kterými se to v knize jen hemží.

23.07.2012 3 z 5

Přítel s dlouhýma ušima Přítel s dlouhýma ušima Mark Reed Levin

úžasná kniha. Miluji psy a vzhledem k tomu že se mi před několika lety přihodilo něco podobného, prožívala jsem každou minutu autorova příběhu. A teď obejmu svého psa aby stále věděl o mé lásce k němu :-)

27.06.2012 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Po letech jsem si zopakovala tuhle úžasnou knihu, vždy budu Christianě držet palce :-)

25.06.2012 5 z 5

Medvědi Medvědi James Oliver Curwood

Nádherný příběh o přátelství dvou medvědů a i tom, že není důležité zabíjet,ale nechat žít.

30.05.2012 4 z 5

Splynutí Splynutí Maggie Stiefvater

Neskutečné, celá serie se četla jedním dechem, takové poklidné počteníčko. Ale to co se tam nakonec odehrálo je fascinující. Opravdu me překvapil takový zvrat, to jsem nečekala. Moc fandím autorce a doufám, že její další svět který "objeví" bude také tak velkolepý.

24.05.2012 4 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Co dodat Oscar Wilde je nepřekonatelný, kniha se čte jendím dechem a určitě se kní jedou vrátím :-)

08.03.2012 5 z 5

Les rukou a zubů Les rukou a zubů Carrie Ryan

Pěkné odreagování od jiných knih. Přece jen je psaná asi pro mladší ročníky a ty určitě taky potěší. Pro mě jen příjemná změna a když se mi náhodou dostane pokračování do ruky tak si jej přečtu...

08.03.2012 3 z 5

Čtyři roční doby Čtyři roční doby Stephen King

Naivně jsem si myslela, že mě King už nemůže ničím překvapit. Ba ne, pan Mistr se opět předvedl v tom nejdokonalejším světle. Vykoupení se mi moc líbilo jako film, ale povídka je naprosto supr, bezvadně se to četlo. A musím říct že nejvíce mě dostala povídka Dýchací metoda. Nedříve mě to vůbec nebavilo, ale to by bylo abych Kinga nedočetla do konce a vyplatilo se. Vyvrcholení povídky bylo perfektní... nemám co dodat :-)

06.03.2012 5 z 5

Zimní měsíc Zimní měsíc Tanja Heitmann

Tak nádherný příbeh, ale tak špatně napsán! Opravdu, kniha mě chytla svým námětem, ale tak strašně me to nebavilo až hrůza. Nevím čím to, opravdu jsem se tím prokousávala velmi těžce a už jsem toho chtěla nechat, ale nakonec jsem jen se silnou vůlí došla do konce. Přitom ten nápad je dobrý řekla bych. Velká škoda...

27.02.2012 2 z 5

Dračí oči Dračí oči Stephen King

Mistr horroru a pohádka? Tomu se nedalo odolat... a výsledek? Naprosto dokonalé!

07.12.2011 5 z 5

Nadaný žák Nadaný žák Stephen King

Je to prostě King, k tomu není co dodat.

07.12.2011 4 z 5

Váhání Váhání Maggie Stiefvater

Byla jsem velmi zvědavá na tohle pokračování a mohu říct že jsem byla velmi mile překvapena. Líbí se mi styl autorky a nemohu se ho nabažit. je neuvěřitelné jak vypravuje příběh z různých pohledů a díky tomu si každý může v knize najít svého idola :-)takže už si jen přeji, ať už je tu třetí díl!

20.11.2011 5 z 5

Syn lovce vlků Syn lovce vlků Henri Loevenbruck

Nebudu hodnotit která trilogie byla lepší. Autor má svůj styl a ten se mi líbí, vždy dokáže něčím překvapit...

12.11.2011 4 z 5

Vlčice a dívka Vlčice a dívka Henri Loevenbruck

Další neuvěřitelná kniha o vlcích. Moira me vtáhla do sebe a nepustila.. byla jsem její součástí :-)

12.11.2011 5 z 5

Mrazení Mrazení Maggie Stiefvater

Asi bych tuto knihu řadila mezi knížky pro teenegery, kvůli možná až přehnané romantice. Ovšem je tu velké ALE... je to čtivé, krásné, dojemné a jsou tam vlci. Miluju vlky a spisovatelka zřejmě také, jinak by je nedokázala tak nádherně popsat. Opravdu krásné zpracování, které se čte jedním dechem.

12.11.2011 5 z 5