Lucisatko Lucisatko komentáře u knih

Tato kniha nas uplne nadchla! Cteno holcickam 7 a 4 let. Ta mladsi vetsinou nevydrzi, ale tady chtela at ctu jeste porad dal. 7 leta se naprosto ztotiznila s Justynkou, a ja, si konecne vzpomela jak to je s tou fantazii a jake je to byt ditetem (mit detckou fantazii).
Kniha vas asi zaujme pouze v pripade, ze mate radi fantazii, a verite v nemozne.

30.12.2023 5 z 5

O bílém kocourkovi O bílém kocourkovi Holly Webb

Opravdu mily pribeh, o holcice ktera prisla o kocourka a nebyla si jista zda chce nove kote. Dcera knihu uplne hltala, ja ji skoro celou probrecela, jsem proste cita!

30.12.2023 5 z 5

Statečná zvířátka - Kniha plná příběhů, odvahy a dobrodružství Statečná zvířátka - Kniha plná příběhů, odvahy a dobrodružství kolektiv autorů

Moc krasna knizka, hezke ilustrace. Pribehy s dobrym koncem a nejakym ponaucenim. Na knihu jsme narazalili nahodou, skoda ze mi nebyla doporucena kdyz jsme hledala knihu kde vysvetluji emoce. Myslim ze tato kniha by pomohla nekterym detem vysvetlit strach.

27.08.2022 3 z 5

Kamínky a balvany Kamínky a balvany Lauren Myracle

Pekne pokracovani. Me teda nektere pasaze prisli zbytecne zdlouhave, ale dceri se libilo.

27.08.2022 5 z 5

Ela a dobrá víla Ela a dobrá víla Darcey Bussell

Hezky pribeh. Takova klasika pro male budouci tanecnice. Dceri se moc libila.

27.08.2022 5 z 5

Ahoj, strachu! Ahoj, strachu! Iryna Zelyk

Krasna kniha s nadhernymi ilustracemi. Zviratka se v ni uci jak zvladat svuj strach, kazde z nich ma strach z neceho jineho. Je to velmi ctive napsano, lehce pochopitelne pro deti. Pro nas je to uz nekolikata knizka o pocitech a tuhle bych zaradila mezi ty nejlepsi :-)

25.07.2022 5 z 5

Kočička Kiki Kočička Kiki Lily Small

Uzasne vypraveni, museli jsme cist 2x nez jsme ji vratili do knihovny

18.07.2022 5 z 5

V lesích za roklinkou V lesích za roklinkou Kiki Thorpe

Dceri 5 let se libilo, tak nemam co vytknout :-)

18.07.2022 3 z 5

Sněhová královna Sněhová královna Ivan Hostiňak

O snehove kralovne je jen jedna pohadka, ostatni jsou uplne jine. Nas s dcerou kniha moc nezaujala. Myslim, ze jen jedna pohadka ze vsech se libila.

18.07.2022 2 z 5

Pohádky o zvířátkách Pohádky o zvířátkách Anton Rákay

Pekne pouzne pribehy. Pro male deti idealni.

18.07.2022 4 z 5

Královna motýlů a jiné pohádky Královna motýlů a jiné pohádky Dagmar Štětinová

Kniha nas nejak extra nenadchla. Myslim ze jen jedna pohadka byla opravdu krasna a poucna, ty ostatni nic moc.

15.07.2022 2 z 5

Kuře Cupity Kuře Cupity Miloš Nesvadba

Vubec nechapu, ze tuhle knihu z detstvi neznam :-) a jsem moc rada ze jsem na ni narazila a mohla cist svym detem. Moc pekna.
(I kdyz bych kureti nekdy rada dala par facek)

15.07.2022 5 z 5

Kam chodí spát Usínáček - pohádky do postýlky Kam chodí spát Usínáček - pohádky do postýlky Oldřiška Ciprová

Cetla jsem dceri 5 let, a musim rict, ze nam se libila. Ne uplne vsechny pohadky, ale nektere jsou poucne. To, ze v knize popisuji jine tradice, nebo je prozivaji jinak nez my, me osobne nevadi, ja dceru ucim ze kazdy dodrzuje tradice jinak.
Nejvice se mi libila pohadka O Neporadnickovi - je to poucne a hezky pochopitelne

Gerda: Příběh velryby Gerda: Příběh velryby Adrián Macho

Na knihu jsem slysela samou chvalu a tak jsem mela asi prehnane ocekavani. Me prisla jako by to byl vycuc z nejakeho romanu. Dceru moc nezaujala, jen diky krasnym ilustracim si ziskala jeji pozornost. Pribeh je hezky, ale mohl byt trosku lepe rozepsany.

15.07.2022 2 z 5

Duhové pohádky Duhové pohádky Daniela Fischerová

Krasná kniha. Takova nenapadna svym obalem, clovek by rekl ze nenadchne. Ale moc me bavilo ji cist detem nahlas

Kouzla vzhůru nohama Kouzla vzhůru nohama Lauren Myracle

Cetla jsem s dcerou 6 let. Kniha je asi pro trochu starsi, neobsahuje zadne obrazky, coz muze nekoho mrzet, ale nas obe uplne nadchla! Me strasne pripominala Harryho Pottera. Takovy holcici Potter pro mladsi. Kniha poukazuje na to, ze neni spatne byt jiny. Je velmi ctiva, moc pekne napsana. Rikala jsem si, ze to bude velky hit, a proto me prekvapila cena na trhu
My se uz tesime na precteni druhe dilu

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Ze začátku se mi kniha četla špatně, přizsnám se, že jsem i uvažovala o tom že ji odložím a nedočtu. Asi mi nevyhovoval styl jakým je psaná. Ale něco mě s ní i přes to drželo a já vydržela. Od druhé poloviny mě to fakt chytlo a hltala jsem každé slovo, ke konci i slza ukápla. Jsem ráda, že jsem vydržela. Opravdu krásná a zároveň smutná

14.08.2017 3 z 5

To že je kniha napsaná jako divadelní představení mi nevadilo. Naopak, četlo se mi velmi dobře a příjemně. Ale celou dobu jsem přemýšlela jestli byla u psaní taky Rowlingová. Přišlo mi, jako by u toho vůbec nebyla. Nevím, možná je to překladem, ale chování a vyjadřování jednotlivých postav mi k nim nesedělo. Harry a jeho kamarádi mluví pořád jak puberťáci i kdy jim je kolem čtyřiceti. Jejich děti ve čtvrtém ročníku mluví a přemýšlí jak malý děti, přitom Harry v tuhle dobru už zvládl neskutečné dobrodružstí. Ale i přes to se mi kniha velmi líbila a byla čtivá, jen jsem tak nesměla přemýšlet o celé serii

03.08.2017 3 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Pro mě je to zkrátka klasická Kingovka. Prostě King tak jak ho mám ráda, nic víc k tomu nemám co dodat :-)

03.08.2017 5 z 5

Smrtící polibek Smrtící polibek Alice Moss

Na tuhle knihu jsem narazila náhodou a vůbec nic jsem od ní neočekávala. Možná právě díky tomu mě mile překvapila. Moc pěkný příběh. Jen ty hrátky s podsvětím mě začínali nudit, ale konec přišel v pravou chvíli.

31.01.2013 4 z 5