Temný gryf

Mocní gryfové se spojili s lidmi a společně žijí v zemích Cymrie. Ale ne všichni gryfové jsou mírumilovní a ne všichni lidé jsou ochotní gryfy respektovat… Arren Cardockson to nemá v životě právě lehké. Pochází ze severu, z oblasti, jejíž obyvatelé byli kdysi podrobeni a zotročeni. Šťastnou náhodou se z něj stane gryfmistr, když si jej jeden gryf vybere za svého společníka. To Arrenovi sice přinese určité společenské postavení a váženost, ale přesto jím stále někteří opovrhují a chtějí se ho zbavit. * Mladý hrdina dostane nabídku chytit divokého gryfa, agresivního a zlého, který ohrožuje své okolí. Arren si potřebuje vydělat peníze, a proto se rozhodne úkol zvládnout sám, jen s pomocí své gryfí společnice Eluny. Ta je ale divokým gryfem zabita a Arrenovi se hroutí svět… * Ve své velmi zdařilé prvotině se Katie Taylor rozhodla vrátit zašlou slávu gryfům – dnes již trochu pozapomenutým fantasy tvorům. Povedlo se jí napsat zajímavý a napínavý příběh, v němž tragédie nečekaně spojila dva protivníky. Společně se vydávají na cesty a poznávají, že rozhodně ne vždy dobro vítězí nad zlem. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/82_/82871/tenmy-gryf-82871.gif 4.243
Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Zoner Press

The Dark Griffin (2010)

Kniha Temný gryf

Corpy

Kniha se mi moc líbila. Byla temná, jak už název napovídá, plná útrap, emocí a zvratů k horšímu. Konec knihy se mi velice líbil, byl emotivní a velice mne štve, že se zbytek série už do češtiny nepřeloží...

evka.jurca
09.08.2018

Pěkné odpočinkové čtení na parné letní odpoledne.

Svářeč
02.01.2018

Kdo by vzhledem k anotaci, která mimochodem vyzradí prakticky celý děj, čekal akční příběh se dvěma netradičními a protikladnými antihrdiny, měl by se radši připravit na dojemný doják o tom, jak se dva tak dlouho hledali, až se nakonec našli. Což není vysloveně špatně, kniha se čte velmi dobře, jen jsem prostě čekal něco krapet jiného... Nicméně na další díl se docela těším, protože konec jedničky slibuje konečně onu akční a dobrodružnou fantasy se dvěma netradičními antihrdiny, s jejímž příslibem jsem si Temného gryfa koupil.

wiiolis6698
06.10.2016

Právě dočteno a musím říct že prozatím patří bezesporu k mým oblíbeným knihám hned vedle Pána ledové zahrady. Velmi dobře se to četlo, nebyly tam žádné nesmysly typu "14ti letý chlapec vyvraždí sám polovinu města" ani nic podobného, prostě nic, nad čím by jste se zarazili a řekli si že to autorka moc nepromyslela a to je pro mě obří plus. Doufám že bude pokračování, protože jsem si Temného gryfa - pardon, Skandara, naprosto zamilovala. Všechny části s nim a hlavně ten konec kdy byl s Arrenem byly úžasné :)
Skvělé čtení!

Tiriath
20.05.2016

Hodně čtivá knížka, děj svižně ubíhal a konec mě opravdu překvapil...:) za mě skvělá kniha, ke které se určitě vrátím.

Anjesis
03.09.2015

Já mám s touhle knihou děsné dilema, též jsem si ji koupila, protože miluju všechny mytologické potvůrky, jenže jsem udělala velkou neuváženost a hned na prvních stránkách se zamilovala do jisté bílé gryfí samičky... teď, když vím, že má umřít, bojím se tu věc dočíst =::(
...u jiných, krvavějších knih mi to nevadí, ale tady... prostě se k té části teď nejsem schopná dokopat

NaTTy12
13.07.2015

Mám moc ráda mytologické bytosti, obzvláště gryfy, a proto jsem se rozhodla, že si tuto knihu pořídím. Musím říct, že se to četlo velmi pěkně, rozhodně nelituji, že jsem si knihu koupila. Jediné, co mi tak trošku vadilo, bylo to, že se děj odehrával pouze na jednom místě - v Orlíně. Je sice pravda, že Arren na začátku cestoval i směrem na Soutoky, ale zbytek příběhu byl pouze na jednom a tom samém místě. Vadilo mi to (samozřejmě jen trošku, je to jen takový detail) z toho důvodu, že autorka do knihy zakreslila mapu, kde bylo plno jiných měst (Kanran, Vrbín, Vylm, ...), a ani se o nich nezmínila. Toto je samozřejmě jen miniaturní detail, mně se kniha líbila. :) Určitě, až u nás bude dostupný, si pořídím i Gryfův let.

warca
21.04.2015

Spíš rozjezdový díl. Ale byl moc hezký, dobře se to četlo a bylo to zase něco trochu jiného. Líbily se mi i části popisované z pohledu gryfa.