Vlčice a dívka

Vlčice a dívka https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21202/mid_vlcice-a-divka-68Q-21202.jpg 4 186 27

Moira série

První díl mimořádně úspěšné trilogie Moira, která vypráví dramatické osudy fantastické říše Gaelie. Poutavý fantasy román splétá dramatický příběh třináctileté osiřelé dívky vyděděné celou vesnicí a obdařené zvláštní tajemnou silou. Je nucena opustit rodné město a prchat před pronásledovateli - vojáky, náboženskými fanatiky, závistivými druidy a mnoha dalšími nepřáteli. Podobná dobrodružství jako Alea prožívá i osamělá vlčice - samy ještě nic netuší, ale čeká je společný osud.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Louve et l’enfant , 2001

Lovehorses365
14.02.2024 4 z 5

Když jsem si jí představovala!
Když jsem se na obálku dívala tady na databázi knih, čekala jsem maximálně 200 stránkovou knihu s velmi nudným obsahem.
Naštěstí jsem se hodně, ale opravdu hodně spletla.
Moc se mi to líbilo.
Ale ubírám jednu hvězdu za moc rozepsané části s Aleou.
Jinak Aleu strašně moc obdivuji.
Stejně tak jako obdivuju autorku která vymyslela tuhle super knížku.
Kdybych se měla rozhodnout mezi kapitolami s Aleou a vlčicí, bylo by to docela težké ale...
Asi vlčici.
Její příběh byl úžasně promyšlený a já se po dlouhé době dokázala rozbulet u knihy.
Jsem za to autorce moc vděčná jelikož knihy které mě rozbrečí moc často "nepotkávám".
A zrovna ty mám nejradši!!!!
(miluju)

kikidok
13.12.2021 5 z 5

Velmi příjemně mě kniha překvapila. Čekala jsem děckou klasickou midgrade ale nakonec se z toho vyklubala velmi zajímavá, místy surová a hlavně originální young adult. Určitě se co nejdříve pustím do dalších dílů.

SussiS.
25.04.2020 3 z 5

Knihu jsem četla před několika lety jako náctiletá. Pamatuji si, že jsem tehdy jedním dechem přečetla celou sérii. Myslím si, že je neprávem opomíjená. Ano, existují lepší knihy, ale i horší...takže takový průměr. Líbí se mi to téma vlků, a to že autor sám je prý kvůli knize studoval, je mi velmi sympatické.

Radovan_R
23.05.2019

Začátek knihy byl notně rozvláčný a nudný, postupně se to naštěstí zlepšilo. Dost mi vadilo několik dějových linií, naštěstí odskoky z hlavního příběhu nejsou moc dlouhé. Čemu má sloužit příběh vlčice je nejasné, zřejmě je to návnada na další díl, což podporuje i nejasný konec. No, asi do toho půjdu.

Yustina
14.05.2019 4 z 5

Začátek mi trošku trval se začíst.. Ale pak mě pohltil děj, těším se na další díl

Dajka07
03.05.2018 5 z 5

Super kniha.

kalache
14.01.2018 4 z 5

...knížka dost překvapila...pozitivně...

jaja10
23.04.2017 5 z 5

Tato kniha se mi moc, moc líbila.

PeťkaW.
28.03.2017 3 z 5

První díl poměrně opomíjené fantasy trilogie. I tady člověk najde hodně ohraných témat nebo motivů, čemuž se při tom kvantu fantasy knih, které se dnes vydávají, asi autoři jen těžko vyhnou. Je tu ale i hodně nového a originálního, co může spoustu lidí zaujmout. Já všechny díly přečetla s chutí, i když úvod prvního dílu byl hodně zdlouhavý, chvílemi až nudný. Někomu může ještě vadit několik dějových linií, ze kterých je děj složen a spousta nezvyklých jmen a poměrně složitě vystavěná hierarchie postav, ale s trochou fantazie a trpělivosti se dá ve všem vyznat. Osobně mě mrzelo, že bylo v prvním díle tak málo prostoru věnováno vlčici Imale. I tak ale příběh stojí za přečtení a určitě osloví hodně čtenářů.

Sidonie
15.03.2017

Části o vlčici hezké, o holce už tolik ne.
Když sáhnu po fantasy, opravdu nemusím číst o hrdinčině menstruaci. Jako jasně, i hrdinové musí čůrat, jíst, spát a tak dále, ale to snad nikoho nezajímá.

Celkově... no je to pořád propracovanější než jiné pohádky, takže 2* bych dala určitě.
Ale protože už je to dávno, co jsem ji četla, a nechci knize ublížit nefér hodnocením, hvězdičkovat nebudu.

tatafa
07.01.2017 5 z 5

Velice zajímavá fantasy série, která nemá "klasickou šablonu" děje, jako mnohé série. Krásná, čtivá a napínavá. Prostě mohu jen doporučit!

Viky007
09.07.2016 5 z 5

Vlčice a dívka je jedna z těch lepších fantasy knih. Byla čtivá, napínavá a nechyběli ani ti správní záporáci. Místy mi to připomínalo Pána prstenů, ale to mi vůbec nevadilo.
Jediné, co bych vytkla, jsou těžko zapamatovatelná jména. Někdy jsem se v tom trochu ztrácela, ale člověk si na to velmi rychle zvykne. Co víc říct? Zkrátka velmi příjemná oddechovka.

svobonís
27.03.2016

Tahle kniha mě nadchla, je čtivá a napínavá.

vterinka
01.11.2015 4 z 5

Tato kniha je sice čtivá, ale měla jsem s ní celkem problém. Četla jsem ji sedm měsíců, protože během této doby vyšly další dvě knihy, které mě zaujaly mnohem více a přečetla jsem je dříve než tuto. Příběh byl fajn, ale zvláštně napsaný. Některé části bych vynechala úplně. Jsem ráda, že už jsem ji dočetla a vícekrát se k ní už nevrátím.

juli2
16.07.2015 5 z 5

Knihu jsem četla kdysi dávno. Tato kniha mě nadchla, byla hezky čtivá, napínavá a přečetla jsem jí jedním dechem. Dokonce zaujala i mou starší sestru, která teměř nečetla. Takže za mě palec nahoru!

Mona1810
02.12.2014 5 z 5

pěkný příběh, už se těsím na pokračování :D

Luciana007
06.08.2014 5 z 5

Tato knížka mě nadchla svojí čtivostí, ale četla jsem jen jeden díl ostatní jsem nemohla vůbec najít :D

Káča Máča
21.07.2014 5 z 5

Všechny díly jsem četla asi jako třináctiletá holka :), můžu jen doporučit, protože jsem každý díl doslova hltala. Na všechny knížky, co jsem kdy četla, si rozhodně nepamatuji, ale tahle mi utkvěla v paměti asi napořád :).

fereny
16.05.2014 3 z 5

Po celý čas jsem bojovala s nevyvážeností knihy. Příběh se mi často zdál trochu kýčovitý nebo málo záživný, ale pak pokaždé přišlo něco, co mě překvapilo nebo ohromilo a nutilo číst dál. Tak to bylo po celé tři díly. Přečtení nelituji, příběh se mi líbil. Víckrát se k tomu ale nevrátím.

Argony
13.01.2014 3 z 5

Nejdříve jsem měla problém se začíst, ale pokud ten začátek překonáte, nebudete litovat. Další dva díly jsou mnohem lepší.