LucyBrand LucyBrand komentáře u knih

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Myslím, že by měl povinně přečíst každý. Úžasná sbírka i pro "nemilovniky" poezie. Nejsem zrovna čtenářka básní, ale tato sbírka ve mne něco zanechala. Měla jsem jí na základce jako povinnou četbu, četla se mi dobře a neměla jsem ke knize výtku.

15.03.2022 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Tato kniha vás vyloženě dojme a hned jen tak nezapomenete. Kniha byla skvěle napsaná a až to byl pro mě silný příběh, kniha ve mě vyvolala hodně myšlenek a hlavně velkou poklonu lidem co přežili tuhle dobu i s tou nenávistí ke Stalinu a Hitlerovi. Pro mě je tato kniha varování. Moc jsem obdivovala Linu jak prostřednictvím obrázek se pokouší udržet život, lidskost a rozum. Knihu mohu jen doporučit.

04.12.2021 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Neskutečně jsem si oblíbila knihu, moc mě to dojalo, skoro ani nemám slov co bych k tomu dodala. Když jsem dočítala knihu měla jsem pocit, že jsem s Liesel byla uchvácená co všechno prožila. Zlodějku knih jsem nemohla jen tak odložit, četla jsem ji jedním dechem. Zasáhlo mě to přímo do srdce, příběh je velmi poutavý hned od začátku knihy, bylo to lidský, tak opravdový, že jsem si pobrečela a vžila do momentů, které byly srdcervoucí. Určitě se budu vracet a ráda ke Zlodějce knih. Knihu rozhodně doporučuji. Abych popravdě řekla, je to kniha veselá i smutná a chytrá zároveň.

03.05.2018 5 z 5

Gump - pes, ktorý naučil ľudí žiť Gump - pes, ktorý naučil ľudí žiť Filip Rožek

Kniha splnila všechna mé očekávání a moc se mi líbila. Mám ráda zvířata ale aby se jim ubližovalo na to nemám sílu. Je to silný a dojemný příběh až skoro mě dojal k slzám. Rozhodně doporučuji si přečíst a zásadně nesmí chybět v žádné knihovně.

19.02.2021 5 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Ke knize jsem se dostala náhodně a nakonec jsem jí i přečetla. Je to skvělá kniha, napínavý děj, od kterého se nelze odtrhnout, ale bylo to sice trochu náročné čtení ale za mě super. Ve srovnání film a kniha je to rozhodně rozdíl. Mám ráda historii jako takovou a i historické romány ale tahle mě bavila.

11.01.2022 5 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Silný příběh dvou žen, které zcela nečekaně spojí obraz jedné z nich. Sophie žije na severu Francie, které je za 1. světové války okupováno Němci. Sílu přežít útrapy jí dodává vlastní podobizna - dar od manžela, který odešel bojovat na frontu. O 90 let později se seznamujeme s Liv. Ta žije v Londýně a neprožívá zrovna šťastné životní období. Kniha je rozdělena na dvě části, přičemž první se odehrává během války a končí otevřeně. Ve druhé se přesuneme do Londýna, který zdánlivě nemá s příběhem Sophie nic společného. Velkou roli zde hraje romantika a pár nečekaných zvratů. Dívka již jsi tu zanechal je příběh, který se vám dostane pod kůži. Ke konci knihy jsem měla husinu a měla jsem co dělat, abych udržela slzy, a tak by to podle mě mělo u dobré knihy být.

18.09.2020 5 z 5

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Moc pěkné a krásné čtení. Kniha byla pro mě nejoblíbenější, byla to taková klasická pohádka. Tato knihy by rozhodně neměla chybět v dětské knihovně.

18.04.2018 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Kniha se velmi dobře četla a to jedním dechem. Jádrem příběhu je tajemství, která ukrývá řeka ale nejen ona. Jenže díky další utopené vyvstávají na povrch různé souvislosti s předchozími utopenými ženami. Autorčin styl mi neskutečně sedí a já jsem moc ráda. Jasně, po přečtení několika hodnocení a recenzí jsem se bála, že budu zklamaná, ale já se začetla okamžitě a pořád jsem si kladla otázku, proč se to někomu nelíbí? Ale očividně jsem prostě naladěna na stejnou notu, jako autorka. Líbí se mi, jak do poslední chvíle uchovává tajemství a stejně si ještě nějaké ponechá. Knihu nepovažuji za nudnou, vleklou ani matoucí. Příběh je tajuplný a každá kapitola mi dávala ochutnat kousek tajemství a tím mě krásně táhla kupředu. Stejně tak, jako jsem nelitovala přečtení Dívky ve vlaku, tak nelituji ani přečtení autorčiny druhé knihy. Nejde toho litovat, protože za mě je to jedna z nejlepších knih minulého roku a dokonce předčila i Dívku ve vlaku. To, co jiní považují za vleklé a nudné, já považuji za skutečně poutavé a napínavé.

25.02.2018 5 z 5

Spřízněná duše Spřízněná duše Nicholas Sparks

Kniha mě hned na začátku oslovila a už jsem se nemohla dočkat jak to dopadne. Spřízněnou duši bych také chtěla jednou najít jako v té knize, ale realita si to vždy přebere podle svého, jednoho jsem takového člověka znala. Kniha mě tak nadchla, že jsem nemohla přestat číst jak to dopadne mezi Truem a Hope. Tru s Hope spolu strávili krátkou dobu ale přesto se do sebe zamilovali a pak nastalo odloučení, které nikdo z nich nechtěl, bylo to až osudové. Uběhlo mnoho let a přesto naděje umírá poslední, jak se říká. Kniha od Nicholase Sparkse opět nezklamala a jeho dílo mě dostalo k pláči.

07.10.2021 5 z 5

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Podle mě je to nejlepší česká kniha od Karla Poláčka. Díky knize "Bylo nás pět" si spousta lidí připomene své dětství, a ti kteří tu dobu nezažili mohou nahlédnout do dětství pěti kluků. Pětici chlapců zažívající maloměstské příběhy. Tato kniha by neměla chybět v žádné knihovně. Mě se moc líbilo, když se Bajzovi snažili schovat před tetičkou a strýčkem pečenou husu, a snažili se jim namluvit, že budou mít k jídlu jen brambory..

11.05.2018 4 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Je to druhá kniha co jsem četla od autorky. Děj knihy mě velmi upoutal, knihu nešlo jen tak odložit. Bylo to úžasné čtení, moc jsem si to užívala.

28.04.2024 5 z 5

Svatba Svatba Nicholas Sparks

Tato kniha byla pro mně víkendovou záležitost. Kniha je prostě úžasná. Kniha je napsaná s lehkostí, se kterou se i sama čte. Knihy od Sparkse mám velmi ráda. Kniha se čte úplně skvěle a vše skončilo tak, jak jsem sama doufala. Je to čtivě napsaný a krásný příběh, který navazuje na Zápisník jedné lásky. Pro mě je kniha důvodem se těšit na další knihy od Sparkse.

23.11.2018 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Je to vážně úžasná kniha, neměla by chybět v dětské knihovně. Knihu jsem v dětství nečetla až teď a jsem za to ráda. Je to kniha k zamyšlení nad sebou.

01.06.2018 5 z 5

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

Je to moje první kniha od autora. Byla a je to moje oblíbená dětská kniha. Tato kniha by neměla chybět obzvlášť v dětské knihovně. Jinak to vyjádřit nejde.

18.05.2018 5 z 5

Cítit rozumem, myslet srdcem aneb Příběh karmy Cítit rozumem, myslet srdcem aneb Příběh karmy Petr Casanova

Kniha vás dost zavede k zamyšlení a přemýšlení, popravdě jsem se hodně vracela ke knize abych určité věci pochopila. Knihu jsem si koupila ze zvědavosti a byla pro mě zajímavá.

28.07.2022 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Začátek knihy mě moc neoslovil hodně jsem se prokousávala knihou. Z knihy se nakonec stala slušná detektivka s velmi nepravděpodobnou hlavní ženskou postavou. Je to kvalitně napsaný psychologický thriller, který mě bavil od začátku do konce. Výborně zpracovaná psychologie postav a celkem zajímavý konec. Pravda, je zapotřebí se do knížky začíst, dějově se kniha začíná výrazněji odvíjet až někde před polovinou, ale mně to nevadilo. Bez předchozích kapitol by to nebylo ono. Za sebe rozhodně můžu doporučit.

31.07.2018 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Je to první díl knihy co jsem od autorky přečetla.

Kniha, Něž jsem tě poznala je poutavá a je to super čtení, takový oddechový čtení na odreagování od reality. Kdybych se měla rozhodnout, která kniha byla lepší tak se rozhodnu pro druhý i když první kniha mě zklamala už tím, že hlavní hrdina měl plán na půl roku ještě žít a pak jet do Švýcarska ukončit svůj život asistovanou sebevraždou. Obdivuji Lou, co vytrpěla za bolest a trápení.
V druhé knize vlastně zjišťujeme, že rodina Traynových se rozpadla, a postupem času se v knize dočítáme že Will po sobě zanechal nezvladatelnou dceru o kterou ani neměl zájem a všechno je plně jinak...

15.07.2017 5 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Je to druhá kniha co jsem četla od autorky.

15.07.2017 5 z 5

Protože Protože Petr Casanova

Kniha mě nadchla svým obalem a rozhodně se budu k ní časem vracet, je v ní to co člověk najde a přehodnotí rozhodovat se ve vztahu jestli v něm má zůstat nebo na něm pracovat. V knize jsou hezké citáty což je super na jednu stranu, jinak nemám co bych vytkla knize a také je dobře zformulovaná. Jsou tam různé příběhy a ty člověka motivují což je vlastně taky plus. Sama jsem v tom našla odpovědi na mé otázky a rozhodně bych jen knihu doporučila, každý se v tom určitě najde.

04.03.2022 5 z 5

Amy, má dcera Amy, má dcera Mitch Winehouse

Je to vážně skvělá knížka, která mě v závěru dohnala k slzám. Je smutné, že někdo tak talentovaný, kdo toho mohl světu ještě tolik nabídnout, zemřel za takových okolností a v tak nízkém věku. Kniha podává jasný důkaz o tom, že Amy nebyla naivní, ale jen citlivá normální holka, která zkrátka nevěděla, jak ze svých problémů ven.

12.06.2018 4 z 5