BooksLucyKing BooksLucyKing komentáře u knih

Mlhy Ölandu Mlhy Ölandu Johan Theorin

Konec mě překvapil, opravdu jsem to nečekala, ale jinak to byl dost průměr. Moc tam toho pátrání nebylo. Nebýt druhého vyprávění o životě Nilse Kanta, tak by to byla opravdu nuda. Ale zaujalo mě jak autor střídal časy, přítomnost psal v minulém času a vzpomínky na minulost v přítomné čase, zajímavý nápad.

24.11.2013 3 z 5

Příšery templetonské Příšery templetonské Lauren Groff

Moc zajímavá oddechovka. Určitě stojí za přečtení.

21.11.2013 4 z 5

The Adventure of the Red-Headed League / Spolek ryšavců The Adventure of the Red-Headed League / Spolek ryšavců Arthur Conan Doyle

Jedna lepší jak druhá. Úžasný výběr povídek. Všechny se mi moc líbily. Sherlock Holmes je prostě jednička.

16.11.2013 5 z 5

Obnažená Paříž Obnažená Paříž Stephen Clarke

Hned bych jela do Paříže, po přečtení téhle knihy mě fascinuje ještě víc . Je to takové aneb jak nenásilnou a zábavnou formou nahlédnout do tajů Paříže.

15.11.2013 4 z 5

V jedné osobě V jedné osobě John Irving

Naprostá dokonalost. Byl to můj první Irving, ale jestli tak výborně napsal i ostatní knihy, tak aspiruje na top spisovatele. Tahle kniha byla prostě úchvatná, nádherná, křehká, drsná, smutná, srandovní (některé ty ironie a hlášky stály za to :D). Jsem moc ráda, že jsem si ji přečetla.

12.11.2013 5 z 5

Princezna z Burundi Princezna z Burundi Kjell Eriksson

Původně jsem čekala úplně jiný příběh, trochu víc detektivku ale nakonec se z toho vyklubala zajímavá kniha, která výborně popisovala sociální a psychické vztahy. Autor dokázal moc dobře vykreslovat postavy. Detektivní zápletka nebyla kdo ví co, ale ty sociální vztahy, všechny ty postavy, to tomu dodalo úroveň.

10.11.2013 4 z 5

Naprosto úžasná kniha. Úžasná konfrontace dnešní moderní technologie a věcích minulých. Bylo to napínavé, zajímavé a hlavně hrozně zábavné.

09.11.2013 5 z 5

Brisingr Brisingr Christopher Paolini

Bývalo to lepší. Tenhle díl mě moc nebavil. Pár zajímavých odhalení, ale jinak nic moc.

05.11.2013 2 z 5

Blýskání na časy Blýskání na časy Pelham Grenville Wodehouse

Úžasný, zábavný román, který mě donutil se mockrát smát nahlas.

03.11.2013 5 z 5

Noční hlídka Noční hlídka Terry Pratchett

Další bezvadná zeměplocha, dost jsem se nasmála na některých momentech a hláškách. A i když zápletka mi nepřišla nějak moc vystavěná, jednotlivé scény byli tak výborně propracované hezky tím pratchettovským stylem, že jsem prostě nedokázala knihu odložit.

31.10.2013 4 z 5

Přízračný svět Alaizabel Crayové Přízračný svět Alaizabel Crayové Chris Wooding

Úžasný, děsivý příběh. Hltala jsem stránku za stránkou.

28.10.2013 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Úžasný příběh. Jen to mohlo být trochu detailnější. O 100 stránek víc a je to paráda. Co se týče těch myšlenek a jak lidstvo přijalo tu katastrofu, vážně mi naskakovala husí kůže při představě, že by se něco takového skutečně událo a jak bychom reagovali, jaké by to bylo. Autor mi o tom udělal dost slušnou představu ale. Brrrr...

26.10.2013 4 z 5

Kněžka Kněžka Michael Scott

Konečeně se to trochu zmátořilo po těch posledních dvou dílech, ale přece jen to nebylo úplně ono, ale konec mě opravdu překvapil. Takže nakonec si to přece jen zlepšilo reputaci.

24.10.2013 4 z 5

Oceán na konci uličky Oceán na konci uličky Neil Gaiman

Další úžasný počin tohoto autora. Miluju jeho fantazii a styl. Nezklamal.

11.10.2013 5 z 5

Poslední hrdina Poslední hrdina Terry Pratchett

Jedna z nejlepších a nejšílenéjších zeměploch.

07.10.2013 5 z 5

Čirá anarchie Čirá anarchie Woody Allen (p)

Úžasných 18 povídek. Smála jsem se nahlas a nestačila se divit. Woody Allen to umí.

03.10.2013 5 z 5

Forrest Gump Forrest Gump Winston Groom

Úžasně střelený příběh. Kniha se mi líbila víc jak film. I když i film je povedený. Ale kniha je prostě kniha.

01.10.2013 5 z 5

Tajemství hedvábného vějíře Tajemství hedvábného vějíře Lisa See

Úžasná kniha. Nenechala mě chvíli v klidu, musela jsem číst a číst. Nikdy by mě nenapadlo, jak to tehdejší ženy měli těžké.

29.09.2013 5 z 5

Válečník Válečník Michael Scott

Téměř zbytečný díl. Vše, co tam bylo důležité by se dalo shrnout na 50 stran. Jediná linka, která mě opravdu bavila a která měla akci byla ta z Danu Talis, jinak to byla naprostá vata. Doufám, že poslední díl bude lepší. Vážně jsem ale zvědavá jak to skončí.

21.09.2013 3 z 5

Poronominare: Mýty a legendy brazilských Indiánů Poronominare: Mýty a legendy brazilských Indiánů * antologie

Krásné příběhy, něco na způsob bajek, příběhy o tom jak podle brazilských legend vznikl svět, lidé, rozdělení na den a noc a tak podobně.

18.09.2013 4 z 5