The Adventure of the Red-Headed League / Spolek ryšavců

Arthur Conan Doyle

Obálka knihy The Adventure of the Red-Headed League / Spolek ryšavců

Další tři případy Sherlocka Holmese v dvojjazyčné, nezkrácené verzi s poznámkami pod čarou. Soubor tentokrát obsahuje jednu z nejslavnějších povídek Spolek ryšavců a další dvě povídky: Urozený ženich a Berylová korunka.

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: 2008 , Garamond
Originální název: The Red-Headed League and other Cases of Sherlock Holmes
více info...

Komentáře knihy The Adventure of the Red-Headed League / Spolek ryšavců

Přidat komentář

VeruMalfoy
17.05.2021

Opět velice povedený příběh, ve kterém do sebe všechno postupně zapadá. Sherlock vidí spojitosti tam, kde my ostatní je nevidíme. Mrzí mě, že některé části příběhu jsou jakoby vynechaný a přeskočeny, protože myslím, že s nimi by to celé bylo ještě o chloupek lepší.

martina6894
06.01.2016

Fajn dvojjazyčná detektívka, písaná peknou a zrozumiteľnou angličtinou, pri občasnom mrknutí na preloženú stránku.


BooksLucyKing
16.11.2013

Jedna lepší jak druhá. Úžasný výběr povídek. Všechny se mi moc líbily. Sherlock Holmes je prostě jednička.

Clevo
09.01.2013

Doyle píše poutavým způsobem a jeho angličtině se dá dobře rozumět. Některé jeho povídky se podobají spíše logickým hádankám, mají své osobité kouzlo a vtip. Holmesovy metody svojí matematickou dokonalostí a krásou oslovovaly čtenáře před sto lety stejně jako dnes. Stojí zato číst.

Jíťa
30.11.-0001

Dobrá série, nezkrácená verze je přínosná. Pokud si nevíte rady, stačí se podívat na druhou stranu na český překlad...sice to trochu svádí, ale dá se to překonat.



Čtenáři před vámi navštívili ještě tyto knihy:

Zavřít

Vypněte si reklamy na Databázi

Za 99 Kč vám vypneme všechny reklamní bannery na CELÝ ROK:

Chci vypnout reklamy