BooksLucyKing BooksLucyKing komentáře u knih

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Děsivý, mrazivý příběh. I když ve výsledku nemá nijak extra děj, hltala jsem stranu za stranou, vážně mě to vtáhlo do postav a děsila jsem se, hladověla a i radovala s nimi za každý malý zázrak. Snad takhle nikdy nedopadneme.

15.09.2013 5 z 5

Úžasný Mauric a jeho vzdělaní hlodavci Úžasný Mauric a jeho vzdělaní hlodavci Terry Pratchett

Já se divím, že mě ještě překvapuje co všechno je Terry schopný vymyslet, ale ono to jinak nejde. Úžasný příběh a hrozně zábavný. Mluvící krysi si získaly moje symptie a Zlomyslena byla prostě dokonalá :D

12.09.2013 5 z 5

Expres do Plymouthu / The Plymouth Express Expres do Plymouthu / The Plymouth Express Agatha Christie

Výborné tři povídky. Ani nevím, která se mi líbila víc, všechny byli bezvadné, ať už byl detektivem kterýkoliv z těch tří. Všechno brilantní mozky. Agatha to opravdu uměla.

08.09.2013 5 z 5

Křehké věci: Krátké fikce a divy Křehké věci: Krátké fikce a divy Neil Gaiman

Úžasné, mrazivé povídky. Neil to prostě umí. Jedna lepší jak druhá, ale nejvíc se mi líbila ta s epikurijci. Knihu jsem si půjčila v knihovně a vzadu jak je seznam, tak tam někdo přede mnou označil pár z těch povídek. Shodou okolností se shodovaly s těmi, které se mi líbily nejvíc :D zajímavé.

07.09.2013 5 z 5

Válka zatracených Válka zatracených Tracy Hickman

Celkem to ušlo. Ale zatím nejslabší díl. Moc se tam nedělo. Jedinej, kdo zase bodoval byl Tas. Já toho šotka prostě zbožňuju.

31.08.2013 3 z 5

Casper, kocour cestující autobusem Casper, kocour cestující autobusem Susan Finden

Naprosto úžasný a nádherný příběh. Jakoby mi autorka mluvila z duše. Casper musel být bezvadný kocour.

23.08.2013 5 z 5

Úsměv lorda Ickenhama Úsměv lorda Ickenhama Pelham Grenville Wodehouse

Tak jsem se konečně přesvědčila, že to Wodehouse umí, i když nepíše o Jeevsovi, Lordka Ickenhama jsem si zamilovala. Taky bych chtěla mít takového "strýčka Freda". Neskutečné, jak tu zápletku a řešení dovede autor vymyslet. Jak do sebe všechno nakonec zapadne. Musel mít vážně úžasný mozek. A cit pro jazyk a humor, prostě paráda. Výborná knížka.

23.08.2013 5 z 5

Dědeček Oge: Umění sibiřského šamana Dědeček Oge: Umění sibiřského šamana Pavlína Brzáková

Naprosto úžasný příběh. Jsem moc ráda, že mám knihu vlastní doma, určitě se k ní vrátím. A rozhodně seženu i ostatní knihy od autorky. Bylo to nadhérné, zajímavé čtení. Ogeho příběh je fascinující.

22.08.2013 5 z 5

Chování nočních motýlů Chování nočních motýlů Poppy Adams

Zajímavý příběh. Líbílo se mi hlavně, že je to psáno přímo z pohledu Ginny, tak jak jí to myslelo. A nápad přidat tam ty informace o motýlech a podpořit tím tak příběh, nikdy by mě nenapadlo, že to může být tak zajímavé. Něco bylo dokonce i srandovní.

14.08.2013 5 z 5

Lev jménem Kristián Lev jménem Kristián Anthony Bourke

Naprosto úžasný, nádherný, zábavný příběh, o to je to úžasnější, že je skutečný. Miluju Afriku a miluju zvířata a obdivuju lidi jako ti co v knize vystupují, dejte to dohromady a pro mě z toho vylezela naprosto dokonalá kniha.

11.08.2013 5 z 5

Tak tomu se aspoň říká příběh. Naprosto úžasná kniha. Alana jsem si úplně zamilovala, snad ani není možný, co všechno vykonal :D a moc se mi líbil styl jakým byla kniha psaná, přípomínalo mi to T.Pratchetta a toho já mám moc ráda. Tohle si určitě přečtu ještě hodněkrát, škoda, že to není delší, brala bych klidně dalších 200 stran.

11.08.2013 5 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Tak víc jak půlku knížky jsem si říkala o čem to vlastně je, pořád jsem nějak nenacházela smysl, byla to pořád taková oddechovka, nic moc, nuda ne, ale prostě oddechovka, žádná sláva a já si pořád říkala, co teda potom na té knížce všichni vidí, ale konec mě konečně osvětlil, co nám chtěl autor ukázat a tak těch posledních 40% knihy byla bomba, všechno zapadlo kam mělo a kniha ve mě rezonovala hodnou chvíli po dočtení posledních řádků. Kdyby byla možnost dát 3 a půl hvězdy tak dám, ty tři mě přijde málo, ale čtyři bych tomu zas asi nedalo. To by to muselo být víc jak 40%.

08.08.2013 3 z 5

Vlak z Paddingtonu Vlak z Paddingtonu Agatha Christie

Moje první Agatha a rozhodně ne poslední. Já snad těm detektivkám příjdu na chuť. Hrozně mě to bavilo a jen těžko jsem knihu odkládala. Už jsem se nemohla dočkat, kdo bude ten vrah.

05.08.2013 5 z 5

Záhir Záhir Paulo Coelho

Tuhle knížku si budu muset přečíst jednou ještě znovu, za jiné životní situace, řekla bych, že na ni, co se týče toho problému manželství ještě nemám zkušenosti, abych to do hloubky pochopila, ale zas mi to může posloužit k tomu, jak to jednou nedělat. Kniha pro mě začala být zajímavější, až nastoupil na scénu Michail a jeho příběh a pak když hlavní vyprávěč se začal konečně měnit. To to na mě zase začalo dýchat správně Coelhovsky, ta první půlka mě moc nebrala.

04.08.2013 4 z 5

Zloděj času Zloděj času Terry Pratchett

Ze začátku jsem byla trochu zmatená, že co se tam nakonec bude dít, moc tam přeskakovaly scény a kde nic tu nic, ale vyklubala se z toho skvělá Prattchetovka.

31.07.2013 5 z 5

Zaříkávač Zaříkávač Michael Scott

Tak tenhle díl byl takový poklidnější, asi nejvíc akce až na konec tentokrát obstaral Dee a dokonce mě konečně víc bavil, když není pořád za toho arogantního blba. Ale určitým způsobem se to pohlo, takovej přechodovej díl to byl. Zajímavý byli ty věci z minulosti.

28.07.2013 4 z 5

Pravda Pravda Terry Pratchett

Opět prostě paráda. Mikuláš byl bezvadnej a Otto s tím ikonografem no to bylo něco :D

23.07.2013 5 z 5

Upír v Sussexu Upír v Sussexu Arthur Conan Doyle

Naprosto úžasné. Výborný výběr povídek. Jedna lepší než druhá. Holmes se zase vyznamenal.

22.07.2013 5 z 5

Starožitník Starožitník Julián Sánchez

Přídvídatelná a nudná. Sice uznavám, že autor umí zacházet se slovy, ale udělal z toho totální slátaninu, teda na to, že to má být prý po vzoru Browna, tak se to vůbec nepodobalo. Pátrání tam bylo po skrovnu, autor se víc zabíval hlavním hrdinou a jeho milostními pletky a ty nekonečná popisy Barcelony, mě by nevadilo, kdyby jich tam nebylo tolik. Kdyby všechny části, které tady autor splácal dohromady, raději rozdělil na příslušné knihy, bylo by to super. Dohromady je to děs. Bavili mě části s Bety a Manolem, když spolu pátraly, popis Arturova života od Fornelse byl tak zajímavý a vypísy z deníku taky nebyli špatné. Ale prostě celkově to nefunguje. A vrah mě napadl, hned jak se tam dotyčná postava objevila.

21.07.2013 2 z 5

Válečný kůň Válečný kůň Michael Morpurgo

Nádherná kniha. Několikrát mě dojala, ať už smutně nebo z radosti. Joey je úžasný kůň, který si hodně protrpí a všechny ty lidi, které potká po cestě. Výborný způsob jak ukázat nesmyslnost války a ta scéna mezi němcem a angličanem v té zemi nikoho byla výborná, člověku nezbývá než kroutit hlavou nad tím, jak jsou někteří lidé praštění a začnou válku. Moc se mi líbilo i to, že tam nešlo o to kdo je přítel a kdo nepřítel, užasně bylo ukázano jak jsou to všechno prostě jen lidi, kteří na obouch stranách trpí a umírají kvůli pár namyšlencům, a nejen lidé, ale i zvířata a příroda. Autor obsáhl všechno a nenáročnou formou, za to tak, aby se dostala pod kůži. A navíc to ve mě znovu vzbudilo moji lásku ke koním a připomnělo mi to, jak jsem jako malá četla černého hřebce. Prostě mě kniha dostala na všech "frontách".

19.07.2013 5 z 5