Úsměv lorda Ickenhama

Úsměv lorda Ickenhama https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71104/bmid_usmev-lorda-ickenhama-l44-71104.jpg 4 32 4

Strýc Fred série

< 4. díl

Zámek Blandings série

10. díl

Devátý hrabě z Emsworthu Clarence je člověk mírný a raději trpí, než by se postavil pánovité sestře Constance, která v rodinném sídle vládne pevnou rukou. S nelibostí snáší protivnou sekretářku, kterou mu tam sestra nasadila, i obtížné hosty, mezi nimiž vévoda Dunstable patří k nejprotivnějším. Ovšem ve chvíli, kdy se Clarence dozví, že Dunstable míní ukrást zřítelnici jeho oka, milovanou, medailemi ověnčenou Císařovnu z Blandingsu, prase nade vše mu na světě drahé, mění se v démona pomsty. Naštěstí je tady ovšem lord Ickenham, jinak též nápaditý strýc Fred, který svým důvtipem a diplomatickými pletichami zabrání nejhoršímu.... celý text

Žánr:
Literatura světová , Humor

Vydáno: , Vyšehrad
Originální název:

Service with a Smile , 1961


více info...

Přidat komentář

HerrPilot
01.05.2021 4 z 5

Opět velmi dobrý Wodehouse, byť poněkud krátký, což mu dle mého uškodilo. Sice nás vybavil Frederickem „uličníkem-v-podzimu-života“ Lordem Ickenhamem, ale ubral na těch svých moc pěkných popisech Blandingsu a okolí, jakož i na spletitosti děje (kupříkladu se tentokrát obešel bez nakopávání konstáblů, či komplikovaně provedených krádeží – tohle je prakticky čistá konverzačka).
Rovněž zde chybí pan Galahad; strašně bych chtěl vidět Ickenhama a Galahada mířících bok po boku bez bázně a hany do akce. Na druhou stranu – na takovou nálož šílenosti nebyli čtenáři počátkem šedesátek ještě připraveni.

Sečteno a podtrženo – standardně dobrý Wodehouse, který celou dobu jede na vlně lehkého humoru, ale který v rámci vmáčknutí do limitu 200- stránek leccos zjednodušil. A za to - 1*.
(Potenciálním zájemcům o Wodehouse doporučuji pro začátek spíše mého oblíbence –„Pan Galahad zasahuje“)

bruntal
28.02.2018 5 z 5

Skvělé! Tohle vám vykouzlí úsměv na tváři!


Merlinit
18.03.2014 5 z 5

Můj milovaný Wodehouse!!!

BooksLucyKing
23.08.2013 5 z 5

Tak jsem se konečně přesvědčila, že to Wodehouse umí, i když nepíše o Jeevsovi, Lordka Ickenhama jsem si zamilovala. Taky bych chtěla mít takového "strýčka Freda". Neskutečné, jak tu zápletku a řešení dovede autor vymyslet. Jak do sebe všechno nakonec zapadne. Musel mít vážně úžasný mozek. A cit pro jazyk a humor, prostě paráda. Výborná knížka.

Kniha Úsměv lorda Ickenhama je v

Přečtených43x
Doporučených4x
Knihotéce35x
Chystám se číst8x
Chci si koupit2x