Lucieda Lucieda komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Kniha, která má čestné místo v mé knihovně i srdci. Kniha, ke které jsem se po třech letech vrátila a která mne dojmula stejně jako napoprvé. Kniha, která vás donutí vytáhnout kapesník a přestat si stěžovat na svůj osud.

03.04.2021 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Přečteno před pár měsíci a neohodnoceno. Nějak jsem nevěděla co si o knize myslet. Teď už vím, bohužel. Ta podobnost je děsivá.

Válka je mír,
svoboda je otroctví,
nevědomost je síla!

04.03.2022 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Úžasná kniha. I po 210 letech má co nabídnout. I když zvyklosti máme nyní naštěstí jiné, tak některé lidské povahy prostě přetrvávají. Takoví páni Collinsové, nebo paní Bennetové... stačí se rozhlídnout kolem sebe.

30.11.2023 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Bohužel vůbec nesdílím všeobecné nadšení z této knihy. Za mne slabý průměr.

07.03.2019 2 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Pár měsíců po přečtení Hany, jsem se dostala ke Slepé mapě. A hned mi došlo, jak moc mi chyběl tento styl psaní. Skvělé.

03.09.2018 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Za mne bohužel ne. Čekala jsem asi víc, chybělo mi napětí, příběh byl těžko uvěřitelný a předvídatelný.

04.10.2021 3 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Těžké hodnocení. Prostředí vesnice, ani nářečí mi není vůbec blízké. Přesto se mi jazyk jakým je kniha psána líbil a vyvolával úsměv. To už se bohužel nedá říct o jednotlivých postavách a jejich příbězích. Hlavně ženské postavy jsou vyloženě nesympatické, zlé, závistivé a pomlouvačné. Chybělo mi vyvážení něčím pozitivním, milým. Škoda. Takto mi to přečtení zůstal jen nepříjemný pocit.

30.08.2019 3 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Skvělá kniha! Prvotina???
Není to úplně příjemné čtení, občas zamrazí, nutí k zamyšlení.
Chladná ambiciozní Julie a nejistá vzdorující Agnes.

26.03.2019 5 z 5

Sběratel sněhu Sběratel sněhu Jan Štifter

Skvělé! Znáte ten pocit, když chcete číst dál a zároveň nechcete, aby kniha skončila? Za mne pět hvězdiček.

28.01.2019 5 z 5

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Knihu jsem nakonec dočetla, ale už teď vím, že za pár týdnu nebudu vědět o čem vlastně byla.

25.01.2019 2 z 5

Dítě útesů Dítě útesů Viveca Sten

Po všech těch Šikmých kostelech, Gertách Schnirch, Mlýnech a podobných knihách, jsem asi potřebovala právě něco takového. Temnou, skandinávskou "pohádku", která mne ihned vtáhla do děje a dovolila mi strávit pár hodin ve světě fantasy. Já si to tak užila! Přestože rozhodně nepatřím do cílové skupiny, nebo možná právě proto. Krásná kniha! Těším se na pokračování.

27.07.2020 5 z 5

Měděný jezdec Měděný jezdec Paullina Simons

Bohužel pro mne zklamání. První část knihy mne zaujala, četla se opravdu dobře. I když spíše kvůli popisu reálií života ve válečném Leningradu, než kvůli milostnému vztahu Taťany a Alexandra (o kterém se vlastně nedá ani moc mluvit). Po útěku Taťány na venkov, mne kniha absolutně prestala bavit. Snazila jsem se ji neodložit, ale bohuzel pres mou snahu zůstane nedočtená. Říkám si, že jsem asi pěknej cynik, když mne všemi opěvovaná love story nechává chladnou.

03.09.2018 3 z 5

Horrorstör Horrorstör Grady Hendrix

Neodolala jsem designu knižky, dopracovanému do všech detailů. Navíc za symbolickou cenu v LK. Horor není můj šálek kávy, trochu jsem se do čtení musela nutit, nerada odkládám knihy nedočtené. Na knihu si ale určitě vzpomenu při každé návštěvě Ikei.

26.02.2018 3 z 5