lucie.dc lucie.dc komentáře u knih

Miluj pouze jednou Miluj pouze jednou Johanna Lindsey

(SPOILER) Vcelku dobře se to četlo, děj plynul rychle, těch strýčku je přeci jen trochu moc, byť chápu, že se tímto natahují další díly. Trošku jsem se v nich tedy ztrácela, především mezi Jamesonem a Jamesem, nemám ráda, když mají postavy podobná jména, protože si je potom pletu.

Regina byla na ženu nezvykle odolná, Nicholas mi přišel naopak trochu víc ženský, muži jsou přeci jen více sobečtější, aby mysleli tak jako on při odůvodňování...

Kniha si nenechala prakticky žádná tajemství, která by okamžitě nevysvětlila.

Některé věty byly v překladu horší a nedávaly úplně smysl.

Začínám si uvědomovat, že ty konce tohoto žánru jsou opravdu až nepříjemně přeslazené.

12.06.2022 4 z 5

Český konec světa Český konec světa Kateřina Hejlová

Jako u vetsiny knih, kdy napise nekolik spisovatelu kratke, vesmes obsahujici snad jen prostredek z cele povidky, pribehy... neco bylo horsi, neco lepsi. Par stranek prectenych za den, jednohubka.

Skládá se ze 6 povidek:

Hlad - jako horor - dobry, skoda, ze to nema ten zacatek, jak to vzniklo a konec, jak to cele dopadlo (pokud nezustal na svete sam).

Válka a Blábol - Nedocetla jsem a dost preskakovala.

Transformace - zajimave, taky chybi vysvetleni, to neco "vic."

Apokalyptický kalendář - To me celkem bavilo. Chytrak nakonec tak chytrej nebyl, ale asi bych to zkusila taky :D

Když nahoře je dole - socialismus (pravdepodobne komunisticky)... dejte pokoj. Zacatek zajimavy, pak uz to byla celkem nuda. Nakonec mu to konecne doslo, socialismus (potazmo komunismus) je plna huba lží nekde bohuzel dodnes, dost jsem pak preskakovala, ale konec vypadal tak, ze byl nakonec asi stejny jako otrokari.

Detska hra - zajimave, ale tu kurzivu jsem v textu nepochopila.

02.06.2022 3 z 5

Hypnoporod Hypnoporod Marie F. Mongan

Velmi zajimave. Dokonce jsem si najala dulu pro vedeni porodu, bohuzel mi to ale nevyslo. Schovam knihu pro dceru, snad ji to pomuze.

24.05.2022 5 z 5

Krotitelka snů Krotitelka snů Simona Monyová (p)

2.5 hvězdy.

Tragikomedie. Za mě nejslabší kniha, kterou jsem od této autorky zatím četla.

Totožný příběh s jinými knihami od autorky, kdy je hlavní hrdinka "hloupá" koza a chlap nemožný ichtyl. Víme, že postavy autorky, respektivě ženy v autorčiných knihách, jsou takový ten hadr na vytírání podlahy, ale knihy byly svým způsobem nějak poutavé a realistické, tahle realistická moc nebyla.

Občas jsem se zasmála. Považovat ženu, která má 170 cm a 70 kg za tlustou, bylo přehnané, chápu, že se žena může cítit oplácanější, ale popis byl psán, jako bych se dívala na herečku Růžičkovou.

Spoiler:

Krvácet horem dolem a nejde k doktorovi a čekat až skončí celý školní rok... mi přišlo úplně na hlavu a naprosto nereálné. Zápletka, že manžel opět od rodiny odchází k mladší a nespokojeně se s ní i žení a nakonec leze zpátky do postele hlavní hrdince, která ho bezostyšně příjme, bylo taky hodně hloupé. Celá zápletka mi přišla jako jeden velký omyl, kniha mě občas pobavila, ale víc jsem musela kroutit hlavou a jsem rada, že jsem ji už konečně dočetla, tahle mi opravdu nesedla.

18.05.2022 3 z 5

Čertovo kopyto Čertovo kopyto Jan Sviták

Kdyz jsem knihu cetla v noci, kdy me nikdo a nic nerusilo, fakt jsem se bala, nemohla jsem ani spat, jak se mi podarilo do pribehu vplout. :D

Ducharina me desi, byt fascinuje, a kdyz soused nad nami spadl snad z postele, tak ta rana byla posledni spetka, abych si rozsvitila Ikea svicku na baterky a ta svitila az do rana. :D

Styl psani mi dobre sedl, ani formalni, ale ani "prilis nactilety."

29.04.2022 5 z 5

Tvůj svůdný dotek Tvůj svůdný dotek Teresa Medeiros

Zase jsem se pobavila, dialogy me bavi.

Davali mu pekne zabrat, az se divim, ze jedl, co jedl a nevpadl do kuchyne driv.

Hodne se tam prolina predchozi dil, ktery nemam, takze jsem trochu litovala, ze jsem jej necetla.

Opet Medeiros nezklamala nejakym nesmyslem, jakoze nekdo lezi v posteli nekolik dni a dech voni po mate. :D Ale Terese to odpoustim, protoze dilo jako celek je bozi.

16.04.2022 5 z 5

Smrt si nevybírá Smrt si nevybírá Ambrose Parry

Povedene cteni, byt jsem knihu zacala cist tak na 3 x, ten zacatek me uplne nechytil a tak jsem se k ni dokola vracela. Omacky je tam hodne, pribeh je ale poutavy. Kdo ma slabsi povahu, muze se mu tezko cist o tezkych porodech, v tomto duchu se prakticky nese cela kniha, nedoporucuji zenam, ktere se chystaji rodit a z porodu jsou uz ted nervozni. Jako detektivku to uplne nevnimam. Lekarske prostredi okorene lehkou "milostnou" zapletkou.

19.03.2022 5 z 5

Touha Touha Nicole Jordan

První díl byl lepší, dějová linka podprůměrná, sex jsem dokonce přeskakovala (což u mě není zvykem), měla jsem dojem, že příběh je jen ten sex, ke konci se konečně něco dělo, ale jak to rychle přišlo, tak to rychle odešlo.

27.01.2022 3 z 5

Čekanka Čekanka Julia Quinn

Oproti predchozimu dilu musim hvezdy ubrat. Jednak za vetsi mnozstvi preklepu a vcelku se to tahlo pomerne nudnym scenarem. Zpocatku byly fajn i slovni hricky, ale nejak to nefugovalo dal. Namet pekny, postavy sympaticke, ale... nenadchlo.

08.11.2021 3 z 5

Lekce svádění Lekce svádění Julia London (p)

Misty me kniha rozcilovala. Anna je az moc neomalena a drza i na dnesni dobu, natoz v historii. Skotska slova bez prekladu by byt vubec nemusela. Hugo je idiot. A ten preklad nekdy otres. Jakoze ji sahal na "pruzne maso"??? Tech perlicek je tam vice. Pribeh jako takovy byl jinak pekny.

06.11.2021 3 z 5

Moudrost z knihy Čtyři dohody Moudrost z knihy Čtyři dohody Don Miguel Ruiz (p)

Skvele dilo, na ktere me privedlo predstaveni pana Duska (urcite kouknete na podani 4 dohod z jeho praxe), kratoucke, doslova kapesni vydani. Nebrat si nic osobne, je pro me asi nejtezsi orisek, uz je na lednici.

31.08.2021 5 z 5

Hříšné myšlenky Hříšné myšlenky Teresa Medeiros

Tohle dilo mi opet pripomnelo, proc mam Medeiros tolik rada, miluju jeji vtip (a nas preklad)

"...Co ty vis o milovani...?" zeptal se Simon
Odfrkla si: "Chlap se proste zakousne zensky do zatylku, aby si ji pridrzel a pak na ni zezadu naskoci..." :D

Malinky spoiler:
I tady je nesmysl, ze na Vysocine, kde teda uz i zasnezilo, pri nehode neumrzla nebo nemela alespon zdravotni potize, to je ale Medeiros, nedela si hlavu se zranenim apod.

Konec spoileru.

Musim 1 hvezdu ubrat... opravdu je tam dost nevyresenych veci, stranky to nedokazaly pojmout, konec byl dost jednoduchy, ale to mi nevadilo.

Kdyz se v tom clovek nenimra a pribehem jen pluje, na oddech super, zasmala jsem se, je kratoucka a pribeh se mi libil, mohla jsem vypnout mysl a nepremyslet.

Jesteze mam hned 2.dil, ten epilog by me zabil :D

21.07.2021 4 z 5

Tajemství kosmetiky Tajemství kosmetiky Vít Syrový

Cekala jsem trochu vice informaci, k zaveru byla knizka takova nicim neprekvapujici. Ten seznam ingredienci s hodnocenim je fajn mit po ruce.

05.06.2021 3 z 5

Černé lži Černé lži Alessandra Torre

Vzhledem ke komentarum nize mi bylo hned jasne, o co pujde a text tomu taky od zacatku nasvedcoval. Takze zadne prekvapeni se nekonalo, ani wow. Muj salek kavy to taky neni, sex - kvantita na ukor kvality... Lana me casto iritovala svym chovanim. Tema to neni zle, jen bych se poohlidla po nejakem lepsim zpracovani.

11.12.2020 3 z 5

Co by rodiče měli vědět o očkování Co by rodiče měli vědět o očkování Marek Petráš

"Zakoupeno" v obodbi prvni vlny corony, kdy se tato kniha nabizela zdarma jako E-kniha, jen mela 39 stran, proto se domnivam, ze bud neni cela, nebo se jedna o nejake zkracene vydani pro tuto akci. Informace uzitecne, ovsem cekala jsem ale trochu i jine iformace, spis vic neutralni, cekala jsem i pribehy o tech, kteri maji po ockovani dozivotni nasledky, zkratka jsem ocekavala i to negativni,, co ockovani nese, nejen vedlejsi ucinky v kostce jako v letaku.

26.10.2020 3 z 5

Svatba s Winterbornem Svatba s Winterbornem Lisa Kleypas

Lepsi, nez prvni dil(opet cteno ve slovenstine), ale mohla mit zajimavejsi zvraty, az v pulce knihy se zacalo neco zajimavejsiho dit, ten konec byl (nadrazi) uspechany, mohla ho Lisa klidne protahnout a nechat ctenare chvili v napeti. Pandora knize opet dodavala šmrnc, jeji komentare me proste bavi, uz se tesim, az zabrousim do jejiho pribehu.

17.04.2020 3 z 5

Grey Grey E. L. James (p)

Cetla jsem spolu s 50 odst.sedi. Neni dobra, neni ani uplne spatna... urcite je zajimavejsi, nez pohled Any, ale postrada zajimavou pribehovou linku, jak jsem psala jiz u 50 ods. sedi, na Greyovi se mohla autorka vyradit, ale nedokazala jeho potencial plne vyuzit.... dalsi vec je takova, ze je to kopie pohledu Any. Nakladatelství by udělalo líp, kdyby místo knihy Grey, vydalo novou rozšířenou verzi té původní knihy 50 odst. šedi o Greyove myšlenky, popř. kniha byla psána formou jako kniha Chci tě, bylo by to pro čtenáře určitě lepší, než opsat původní verzi, šoupnout tam pár nových vět a hodit to do nového kabátu s novým názvem (a méně chybami)... tomu říkám "Bez práce ke koláčům." Jedna kniha bez druhe je jako telo bez duse, zkratka tam chybi ten pohled toho druheho, kdybych je mela cist samostatne.... no ma to o stupinek vyssi hodnoceni u me, jen proto, ze jsem cetla oba pohledy.

09.04.2020 2 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Cetla jsem obe knizky prvni casti najednou (+Grey). Knihy nejsou dobre, ale nejsou ani uplne spatne... pozitivum je, ze nejde jen o "vanilkovy sex," je to zkratka jine, nez klasicky eroticky roman, ale nema to zajimavou pribehovou linku, i kdyz autorka rozhodne prostor mela, na Greyovi se mohla vyradit, ale nedokazala jeho potencial vyuzit.... dalsi dily zatim cist nebudu a nebudu se k teto casti ani vracet.... jo, bylo zajimave si precit o jine praktice, ale ten pribeh tam zkratka chybi. A to beru v potaz, ze jsem cetla obe knihy najednou, jedna bez druhe je jako telo bez duse, zkratka tam chybi ten pohled toho druheho, kdybych je mela cist samostatne.... no ma to o stupinek vyssi hodnoceni u me, jen proto, ze jsem cetla oba pohledy.

09.04.2020 2 z 5

Chladnokrevný ničema Chladnokrevný ničema Lisa Kleypas

E-knihu mam ve slovenstine (Bezohľadný darebák), tz. ze si nejsem jista, zda se mi pribeh nelibil vlivem prekladu nebo jako takovy (jinak slovenstinu zboznuji).

Asi po 150 strance me Kathleen zacala uz k smrti nudit a otravovat s tim jejim vecne predstiranym smutkem a ta jeji etika mi uz lezla pekne na nervy, na muj vkus byla az moc urazliva (za zbytecnosti) a nedobytna. Kathleen a Devon se malo setkavali a dlouho se tak mezi nimi vlastne nic nedelo... Kdyz doslo ke zraneni (jako snad v kazde knizce), vubec jsem Kathleen slzy neverila, protoze cela kniha se nese v duchu spolecnych hadek a opovrhovanim z jeji strany.

Dvojcata jsou naprosto uzasna a cely pribeh korenila.

Konec byl az neuveritelne rychly a nabada k precteni dalsiho dilu, trochu mam obavy se do nej pustit, mam ho (želbohu?) taky ve slovenstine.

24.03.2020 3 z 5

Schovanka Schovanka Teresa Medeiros

Me se libila. Lumparny me bavily, dialogy take. Zmena prostredi mimo hrad byla osvezujici. Chovani Claire bylo podle me naopak logicke, deti, a nejen ony, casto zlobi, aby si vynutily pozornost, kterou nemaji, a to presne Claire delala. Zapletka nebyla kdo vi jak slozita, presto to bylo ctive.

29.02.2020 5 z 5