Luciáš01 Luciáš01 komentáře u knih

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

No, odkud bych začala… Tuhle knihu jsem si vyhlédla, protože jsem chtěla zkusit také nějaký jiný žánr než thrillery, horory, fantasy a sci-fi, a také proto, že na ni byly velmi pozitivní recenze. Dříve jsem totiž přečetla pár knih z romantické „klasiky“, které mi zůstaly v srdci, a tak jsem si řekla, že zkusím něco nového.
Kniha je v podstatě o propletenosti lidských osudů a o tom, jak musíme překonat kdejaké překážky na cestě za štěstím. Autor se občas snaží do knihy vklínit i nějakou tu erotiku a trochu humoru. Vlastně v ní najdete úplně všechno: lásku, nevěru, nepřízeň osudu, idylické okamžiky, různé pohledy na věc, dospívání, stárnutí, zvířecí osudy atd.
Upřímně? Mě kniha začala trochu bavit asi po dvousté stránce, do té doby mi to přišlo jako nimrání furt v tom samém a pořád dokola. Ve druhé půlce knihy se začíná trochu něco dít, děj zajímavě plyne dál, a tak jsem se do ní trochu více zakousla. Pominu-li tedy kapitolu „Z ptačí perspektivy“, kde je na pár stránkách popsán posmrtný život psa. Ne, fakt nekecám, to tam fakt je. Konec knihy už mi přišel takový, že autor nevěděl co by a snažil se všechny osudy a děje uzavřít, i když občas ne úplně adekvátním způsobem. Někdy to bylo trochu přehnané, ale na druhou stranu občas hezké a milé.
Knihu jsem přečetla, ale byla to pro mě výzva a už se k ní nikdy nevrátím. Doufám, že jsem nenaštvala některé fanoušky P. Hartla, ale prostě tato kniha asi opravdu není můj šálek kávy…

22.08.2019 2 z 5

Beze stopy Beze stopy Mary Torjussen

Knihu jsem koupila, aniž by mě nějak více zaujala příběhem nebo obálkou. Myslela jsem si, že to bude klasický příběh à la ztratil se přítel a hledám ho. Navíc stála v akci pouze krásných 79 Kč, tak jsem si řekla „Proč ne?“. A dobře jsem udělala.
Když jsem knihu začala číst, nic jsem od ní nečekala. Prvních pocit z knihy byl úžasný, nadchla mě, četla se rychle, děj byl zajímavý. Po dalších x stránkách ze mě nadšení opadlo, chvíli se pořádně nic nedělo, pořád dokola „se mluvilo“ pořád o tom samém. Po pár stránkách ale nastal obrat, konečně se začal děj někam ubírat, na světlo světa začaly vycházet nové informace a indicie. Vše bylo čím dál zajímavější a začala jsem zjišťovat, že ne vše je asi tak, jak jsem si původně myslela. Úplně mě vyústění děje nadchlo.
Něco málo k ději: Hanah, mladá krásná křehká dívka, žije svůj idylický život s milujícím přítelem Mattem, buduje si kariéru a vše se jí daří. Jednoho dne se však vrátí z konference domů, a ejhle, Matt je pryč a spolu s ním všechny jeho věci. Její dům vypadá, jako kdyby tam nikdy nebydlel. Posléze zjistí, že zmizely z jejího počítače, telefonu i domu veškeré informace o Mattovi, dokonce i všechny fotky, na kterých byl. Hannah se samozřejmě snaží Matta najít a zjistit, proč odešel, jelikož to vůbec nechápe a nenapadá ji jediný důvod – vždyť byli přece tak šťastní. Stává se tím posedlá a v důsledku toho začne mít problémy v práci a celém svém životě. Stává se z ní troska. Najedou se doma začínají objevovat indicie, že tam ne vždy bývá sama. Proč Matt odešel, jaký k tomu měl důvod? To je jedno velké tajemství, které na vás čeká na konci knihy. A tvrdím si říct, že vám vyrazí dech…
Tohle je kniha, kterou určitě doporučuji!

10.08.2019 5 z 5

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

Tak z téhle knížky mám hodně rozporuplné pocity. Kniha je krásně napsaná. Miluji, když je děj vyprávěn z pohledu více postav, a navíc se jako bonus ještě prolíná současnost s minulostí.
Něco málo k ději: Bohatou rodinu zasáhne tragédie. Mladé Adele zahynou při požáru rodiče, ale ji zázrakem zachrání princ na bílém koni, který ji z pekla vysvobodí. Vezmou se, snaží se žít svůj krásný život, ale nedaří se. On později potká úžasnou ženu, do které se zamiluje. Pak vše nabere rychlý spád a na světlo světa začínají vyplouvat kostlivci, kteří byli dlouho zavřeni ve skříni. Ale není to náhodou dopředu promyšlený plán?
První dvě třetiny knihy se trochu táhly, drobečky k pravdě se trousily hodně pomalu a měli jste pocit, že přesně víte, jak kniha dopadne; resp. že vy to víte a divíte se, že ostatní to neprohlédli. Ale v tu chvíli jste na omylu, protože to, co vás čeká na konci, vám vyrazí dech.
V prvních dvou třetinách jsem byla trochu na rozpacích, kolikrát jsem si říkala, že knihu nedočtu, a poté se objevilo pár stránek, které mi dodaly kuráž pokračovat dál, a stále takhle dokola. Říkala jsem si, že musím knihu dočíst, jelikož chci vědět, jak to dopadne, ale ať už to skončí.
V poslední třetině knihy se začalo pořádně něco dít. Tuto část jsem musela dočíst na jeden zápřah, a nelituji. Vše začalo dávat smysl, ale i tak vás autorka nechá trochu na pochybách a trochu vás lakuje v tom, jak by měla kniha skončit. Když se dostanete na konec, tak už si myslíte, že víte, ale je to zase jen svedení z cesty a zjistíte, že pravda je ještě trochu dál, než tušíte. Spousta lidí říká, že konec je trochu přitažený za vlasy, což je sice pravda, ale mně se konec líbil nejvíce z celé knížky. Myslím, že právě ten konec tu knížku tak nějak zachránil a ozvláštnil.
Kdyby celá kniha byla psaná tak poutavě jako konec, řekla bych, že je TOP, ale kvůli prvním dvěma třetinám, které se táhly, ač byly napsané zajímavě, u mě kniha klesá na takzvaný průměr. Jelikož, jak to říct, 100 stránek nezachrání celou knihu. Takže jestli máte dost kuráže, doporučuji se prokousat prvními dvěma třetinami knihy a užít si konec – stojí za to. Pokud nemáte trpělivost a neutuchající zvědavost v krvi, do knihy se nepouštějte, jelikož ji dle mého názoru nedočtete :-)

04.08.2019 3 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Kniha byla velmi čtivá a napínavá. Já osobně mám "duchařinu" ráda, takže jsem se na ní velice těšila. V knize je popisován klasický duchařský příběh. Holka zdědí dům, kde se po nastěhování začínají dít divně věci a ona se všemu snaží přijít na kloub, protože dům je v současné době jediné její útočiště. Nemá už rodinu, přátelé se rozprchli do všech světových stran, vydělávat větší peníze se nedaří a tak zůstává až do doby, než události naberou rychlý spád. Otázkou zůstává, zda v tu dobu bude ještě možné utéct...
Kniha není moc objemná, takže jsem jí přečetla celkem rychle. Celou knihou vás provází nevyřčené tajemství a čekáte, kdy se dozvíte o něco málo více, než už víte. Je pravda, že na můj vkus by se mohly trousit drobečky k pravdě trochu ve větším množství, ale na druhou stranu o to víc vás překvapí rychlý spád na konci knihy, kde se dozvíte vše do posledního detailu, takže doporučuji vydržet až do konce. Jediné, co bych knize vytkla je to, že mohl být konec trochu propracovanější a naopak oproti zbytku knihy delší. Přijde mi, že úplný konec knihy už byl takový trochu zvláštní, ale i přesto jsem po přečtení knihy byla spokojená s tím, co mi kniha poskytla. Určitě si od autorky koupím další knihu, která bude u nás zanedlouho vycházet.

26.07.2019 4 z 5

Černočerná tma Černočerná tma Stephen King

Kniha Černočerná tma mě vůbec nezaujala, do jejího čtení jsem se musela občas i nutit, kromě pár stránek, které byly opravdu zajímavé a napínavé. Přiznávám, že S. King píše zajímavým způsobem a osobitě, ale tato kniha mě prostě neokouzlila, a to horory miluji :-)

22.07.2019 2 z 5

Nejhorší noční můra Nejhorší noční můra Brenda Novak

Tak jsem dočetla knihu Nejhorší noční můra a jsem trochu v rozpacích... Knihu jsem přečetla za cca 4 dny po večerech, takže zřejmě svým způsobem čtivá a zajímavá byla, ale přišlo mi, že děj kolikrát stagnoval, nic se tam nedělo a všechno se tak nějak točilo pořád v kruhu, no prostě první 2/3 knihy se tak trochu táhly... Avšak poslední 1/3 mě mile překvapila, konečně se začalo něco dít a musela jsem knihu na jeden zátah dočíst :-)
Co se týče obsahu knihy, určitě pokud máte rádi thrillery na téma psychologie, psychiatrie, tak doporučuji.
Kniha je ve své podstatě příběhem ženy, která se v mládí setkala na vlastní kůži se sériovým vrahem, který jí byl, než jej prohlédla, velmi blízký. Útok zázrakem přežila a dala se na studium psychopatie, jelikož chce zabránit tomu, aby se takové věci děli i dalším lidem a myslím, že se tímto chce smířit zároveň i se svou minulostí... Příběh se odehrává na Aljašce, kde byla postavena přímo k tomuto účelu a studiu věznice. Na Aljašce bývá většinou klid, ale díky tomu všemu se tam začnou i tak dít všelijaké věci :-) Nechci prozrazovat nic víc, takže pokud Vás toto téma zaujalo, doporučuji přečíst.

22.07.2019 3 z 5

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

Kniha se mi velmi líbila. Přečetla jsem ji skoro jedním dechem. Děj mě držel v napětí a s každou další stránkou jsem se těšila, co se dalšího dozvím. Je tam nádech hororu, nic extra děsivého, ale i tak občas zamrazí, a zároveň takové trochu pohádky. Velmi zajímavé je, že kniha je psaná z pohledu více osob a chvílemi v současnosti a chvílemi v minulosti, takže se prolíná vyprávění současnosti s tím, jak se to událo v minulosti a příběh je vyprávěn postupně z pohledu více postav. Zpočátku mi to přišlo nepřehledné, ale později jsem si to zamilovala a zjistila, že to dává knize své kouzlo a originalitu. Určitě doporučuji knihu přečíst.

16.07.2019 5 z 5

Návrat z temnoty Návrat z temnoty Liz Coley

Knihu jsem si koupila na doporučení a nelituji. Takhle rychle jsem snad nikdy žádnou knihu nepřečetla. Úplně mě vtáhla do sebe a svého děje. Styl psaní je čtivý a téma velmi zajímavé. Lituji, že jsem si ji nepřečetla už dřív a myslím si, že ještě dlouho tato kniha ve mně zůstane. Určitě doporučuji.

12.07.2019 5 z 5

Vlci Vlci František Kotleta (p)

Tento díl jsem si nechala jako poslední ze série, tedy až po všech třech Hustejch nářezech - a nelituji, že jsem jej nečetla jako první, i když předchází ději dalších knih v sérii. Děj měl spád, určitě jsem se u knihy nenudila, i když kniha svým objemem je spíš jen taková jednohubka :-) Každopádně po prvních pár stránkách jsem se dalo předvídat o co v knize jde a "wau" efekt na konci nebyl moc velké překvapení :-) Určitě doporučuji přečíst.

09.07.2019 5 z 5

Mega hustej nářez Mega hustej nářez František Kotleta (p)

Tak tahle kniha mě fakt mega hustě nadchla :-) Musím říct, že ze všech tří dílů se mi líbila nejvíce. Bravurní zakončení série, určitě doporučuji přečíst. Až teda ten úplný konec, myslím, že série Bratrstva krve by si zasloužila originálnější konec :-)

06.07.2019 5 z 5

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Takhle kniha mě učarovala ještě jakou mladou dívku. Pamatuji si to dodnes, byla v seznamu povinné četby na střední škole, padla mi do oka, tak jsem si řekla proč to nezkusit. V tu dobu jsem ještě nebyla žádný knihomol. Raději jsem byla venku s přáteli a užívala si života jiným způsobem, než čtením. Ale jakmile jsem otevřela tuhle knihu, musela jsem jí přečíst, jak byla úžasná :-)

Manon Lescaut Manon Lescaut Vítězslav Nezval

Kniha krásná, četla jsem jí někdy na střední škole a dodnes si na ní pamatuji. Bohužel v mém případě patří do sekce - jednou přečíst, zapamatovat si, založit do knihovny a ponechat na památku :-)

Vzestup Guvernéra Vzestup Guvernéra Robert Kirkman

Pokud jste někdy viděli seriál The Walking dead, tak si určitě musíte tuto knihu přečíst. Kniha sice nekopíruje děj seriálu, ale dozvíte se v ní detaily o postavě Guvernéra a musím říct, že mě kniha velmi pozitivně překvapila. Takže pokud jste fanoušky The Walking dead, určitě doporučuji přečíst. Myslím, že vás kniha velmi překvapí obsahem i novými zjištěními.

27.06.2019 5 z 5

Fakt hustej nářez Fakt hustej nářez František Kotleta (p)

Pokračování Bratrstva krve mě mile překvapilo v tom, že děj se rozjížděl pořád stejně rychlým tempem dál. Kniha se četla velmi dobře, skoro jedním dechem, až jsem začala litovat, že nemám více času na čtení. Pokud se vám líbil první díl Bratrstva krve - Hustej nářez, doporučuji koupit, teda nejen koupit, ale i přečíst i Fakt hustej nářez.

27.06.2019 5 z 5

Hustej nářez Hustej nářez František Kotleta (p)

Jelikož už mám s autorem nějaké zkušenosti, věděla jsem, že kniha bude super, ale trochu mě hlodat červíček v hlavě, jelikož přece jen jsou mi bližší knihy na téma série o Tomášovi Koskovi. Když jsem začala knihu číst celá mě pohltila a já věděla, že to je přesně to, co chci. Mile mě překvapili některé obraty v příběhu, které jsem nečekala, a to byl pocit z přečtení knihy ještě lepší :-)

27.06.2019 5 z 5

Poslední tango v Havaně Poslední tango v Havaně František Kotleta (p)

Sotva jsem dočetla knihu Velké problémy v Malém Vietnamu, běžela jsem si pro další navazující díl - tedy Poslední tango v Havaně. Měla jsem velká očekávání, jelikož dle čtenářů je tento díl nejlépe hodnocený ze série. Nezklamal, ale čas od čas mi přišel, že vše už trochu stagnuje... Každopádně kniha se líbila, František Kotleta se stal mým oblíbeným autorem a já se jdu po dočtení pustit do Bratrstva krve :-)

27.06.2019 4 z 5

Tuto knihu jsem si koupila ihned po tom, co jsem dočetla první díl série Příliš dlouhá swingers party. Jednak mě první velmi zaujal a druhak nemám ráda nedokončené série, i když jde jen o volné pokračování. Mile mě překvapilo, že už se nejedná o jednotlivé příběhy, ale o jednu ucelenou povídku. Knížka opět nezklamala, chvílemi jsou některé výjevy v knize přitažené trochu za vlasy, ale mě to vůbec nevadilo, líbilo se mi, jak to je originálně pojaté. Pokud se vám líbí žánr, který František Kotleta píše, doporučuji knihu přečíst. Já se u ní rozhodně nenudila :-)

27.06.2019 4 z 5

Příliš dlouhá swingers party Příliš dlouhá swingers party František Kotleta (p)

Tato kniha byla má první od autora Františka Kotlety a byla jsem z ní nadšená. Po dlouhé době, kdy jsem nečetla, mě nakopla k tomu koupit si další dva navazující díly a pokračovat i další sérií od výše uvedeného autora. Kniha sice má i své nedostatky, ale pro mě byla jedním slovem super, nic extra náročného, pobavila, zaujala a určitě doporučuji. Miluji knihy, které jsou o magii, psané nekonvenčně, s trochou černého humoru a s nádechem erotiky :-)